2020. február 19., szerda

A Telekom Veszprém 31-24-re győzött a portugál FC Porto otthonában a férfikézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, szombaton.

A hazaiak már az ötödik perc elején időt kértek, mert a Veszprém remekül kezdett, és lendületes, pontos játékkal 4-0-ra elhúzott. Vladimir Cupara bravúros védéseinek köszönhetően a portugálok csak a tizedik percben tudták megszerezni első góljukat. A Porto ezt követően átállt a specialitásának számító létszámfölényes támadójátékra, némileg felzárkózott, de a jól védekező Veszprém hamar megtalálta az ellenszert, és a szünetben ismét öt góllal jobban állt. A házigazdák három találattal kezdték a második felvonást, és gyors játékukkal, illetve az osztrák Thomas Bauer kapus bravúrjaival felzárkóztak egy gólra, mivel ellenfelük hat percig nem talált be. Ezt újabb fordulat követte, a Veszprém tíz perc alatt 7-1-es szériát produkált, mivel ismét pontosan lőtt és hatékonyan védekezett, és bár a Porto a hajrában némileg csökkentette a hátrányát, a magabiztos vendégsiker nem volt veszélyben.

Szegeden a MOL-Pick 26-26-os döntetlent játszott az Aalborg csapatával, ugyancsak szombaton. Juan Carlos Pastor vezetőedzőnek a 13. percben időt kellett kérnie, mert a dánok jobban kezdtek, és a norvég Kristian Saeveras kapus bravúrjaira alapozva 6-3-ra vezettek. A folytatásban felzárkózott a Szeged, és bár az olimpiai bajnok Henrik Möllgaard Jensen lövéseit rendre semlegesíteni tudta, az Aalborg a balszélső Buster Juul-Lassen találataival őrizte előnyét, és a szünetben 15-13-ra vezetett. A második félidő elején sorozatban háromszor voltak eredményesek a vendégek, ám a csongrádiak lendületbe jöttek, egy négyes gólsorozattal egyenlítettek. Ezután a dánok ismét elléptek kettővel, mert távoli átlövésből és betörésből is hatékonyak voltak. A hajrában a szegedieknek több lehetőségük is volt a fordításra, de hibáikat gólokkal büntette ellenfelük, így az utolsó percben kétgólos hátrányban voltak. Mario Sostaric egyetlen találatra csökkentette a hátrányt, majd az Aalborg időkérése és labdaeladása után Dean Bombac betalált, ezzel a Szeged – bár egyszer sem vezetett a mérkőzésen – egy pontot megmentett.

A képen támadó Szeged óriási küzdelem árán tudott pontot szerezni az Aalborg ellen. Fotó: NSO

Férfikézilabda Bajnokok Ligája,  csoportkör, 11. forduló:
* A csoport: Szeged – Aalborg 26-26, Elverum – Barcelona 26-30, Celje – PSG 29-33, Zágráb – Flensburg 25-26.
A csoport állása: 1. Barcelona 20 pont, 2. Szeged 18 (323-277), 3. PSG 18 (347:306), 4. Aalborg 11, 5. Flensburg 9, 6. Celje 6, 7. Elverum 3 (284-324), 8. PPD Zágráb 3 (263-320).
* B csoport: FC Porto – Veszprém 24-31, Zaporozsje – Brest 33-36, Montpellier – Kielce 25-24, Kiel – Skopje 34-23.
A csoport állása: 1. Kiel 18 pont, 2. Veszprém 16, 3. Montpellier 13, 4. Kielce 12, 5. Porto 10, 6. Skopje 9, 7. Brest 6, 8. Zaporozsje 4.