Szegényes nap volt a csütörtöki magyar és román sportolók indulása szempontjából, mindössze két versenyszám volt ilyen. Másodszorra is (és utoljára) rajthoz állt a pekingi játékok egyetlen erdélyi magyar sportolója, a gyergyószentmiklósi Lőrincz Tímea, aki a 10 km-es klasszikus sífutó számban a négy évvel korábbi 53. helyéhez képest az igen szerény 86. helyet szerezte meg. Lőrincz Tímea a sprintben elért 78. helye után reálisnak nevezte az eredményt, minden bizonnyal ez ebben az esetben sincs másként. Ez a helyezés a romániai sífutás nemzetközi szintjének a fokmérője, hiszen a sportág nagy nemzetei nagyságrendekkel nagyobb erőforrásokat fordítanak a sportolók válogatására, felkészülésére, illetve a versenyfelszerelésre, a technikai stábra, mint masszőrök, sívaxolók stb. Szintén ebben a számban rajtolt Magyarország sportolója, Pónya Sára, aki a 97., azaz utolsó előtti helyen végzett a 98 induló sorában.

Lőrincz Tímea a női sífutók 10 kilométeres klasszikus stílusú versenyében a csangcsiakoui zónában lévő Nemzeti Sífutóközpontban a pekingi téli olimpián 2022. február 10-én.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A szánkósok versenyét a csapatviadal zárta. Románia csapatának tagjai ezúttal nem követték el azokat a hibákat, amelyeket az egyéni versenyben mindeniküknél tetten értünk, és nagyobb bakik nélküli csúszással a 9. helyet szerezték meg, ami az eddigi legjobb helyezése a román olimpiai csapatnak. Igaz, a dolgot árnyalja, hogy csak 14 válogatott szállt versenybe.

Pénteken ismét rajthoz állhattak a rövidpályás gyorskorcsolyázók, amikor megrendezték a férfi 5000 méteres váltó elődöntőit. Ezek után pedig biztossá vált, hogy a magyar csapat (a Liu testvérek, Krueger és Nógrádi Bence) nem védheti meg a Phjongcshangban elnyert olimpiai címét, mert futamában csak a negyedik helyen végzett. Tíz körrel a vége előtt volt egy rossz váltás Nógrádi és Krueger között, a leszakadást pedig már nem is sikerült ledolgozni.

Az érmes remények férfi 500 méteren maradtak életben, ahol a selejtező futamok voltak soron. Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang futamgyőztesként, Krueger John-Henry másodikként jutott tovább. A verseny a negyeddöntőktől tegnap folytatódott.

A nők 1000 méteres versenyének negyeddöntőjében Magyarország részéről Jászapáti Petra indulhatott. A negyedik futamban a 3. helyen végzett, ám idejével bejutott a legjobb tíz közé. Az elődöntőben viszont már csak 5. lett, így a B döntőben állhatott rajthoz. Itt a 4. helyet szerezte meg, ami azt jelenti, hogy összesítésben a 9. helyen zárt.

A  férfi klasszikus stílusú sífutásban Paul Pepene a nagyon előkelőnek számító 30. helyen végzett, bőven a mezőny első harmadában. Ez talán Románia eddigi legjobb eredménye, noha számszerűen a szánkóváltó 9. helye jobbnak tűnik. Ebben a számban azonban 97 induló volt. Raul Popa ugyanebben a versenyben a 64. időt teljesítette, míg Magyarország képviseletében Kónya Ádám a 80. lett.

Szerényen szerepelt a női biatlon sprint számában a Románia számára honosított Natalja Uskina, aki csak a 71. helyen végzett, és ezzel befejezte a szereplését, hisz nem indulhat az üldözőversenyben. Pekingi eredményei azt a kérdést is felvetik, hogy amennyiben szükségesnek tartották a honosítást, miért nem a hazai versenyzőknél lényegesen jobb sportolót találtak erre.

A férfi síugrók nagysáncversenyének selejtezőjén csak Daniel Cacina jutott túl sikeresen, a 44. eredménnyel. Daniel Feldorean, aki a selejtezőket az 52. helyen végezte, már nem lehet ott a döntőben, ahol csak a legjobb 50 ugró indulhat.

A nyolcadik versenynapon nem volt magyar induló. Romániát is csak két sportoló képviselte, és egyik sem nagy reményekkel. A férfi biatlonisták sprintversenyében induló George Colțea csak kevéssel teljesített jobban, mint az egyéniben, a 89. helyen végzett, így az üldözőversenyben már nem állhat rajthoz. A síugrók nagysáncversenyén Daniel Cacina volt érdekelt. 119 méteres teljesítménye az első menetben a 46. helyre volt elég, ami a végeredményt is jelentette a számára, hiszen a második menetben már csak a legjobb 30 ugró vehetett részt.