Papírforma-győzelmet aratott Románia Liechtenstein ellen, így továbbra is őrzi továbbjutási esélyét a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra. A válogatott zsinórban második győzelmet aratta a J jelű selejtezőcsoportban.

A mérkőzés előtt egypercnyi csenddel adóztak az egykori olimpiai bajnok Ivan Patzaichin, Ion Caramitru színész és Yalcin Cadir szakács emlékének, utóbbi több mint 20 évig szolgálta a válogatottat.

A játék egyirányú volt, jól mutatja ezt a kapura tartó lövések (29-3), a kaput eltaláló lövések (8-1) és a szögletek különbsége is (15-1).

A román csapat első lehetősége az 5. percben maradt ki, amikor Büchel védte Rus fejesét. A gól nem sokat váratott magára, a 11. percben a Gaziantep játékosa, Alin Toşca a büntetőterület széléről eleresztett kapáslövéssel megszerezte első gólját a válogatottban (1-0). Miután Stanciu is próbára tette Büchelt (16.), Románia növelte előnyét: a 18. percben Ianis Hagi a hosszúra centerezett, a nagy sebességgel érkező Manea pedig 6 méterről védhetetlenül fejelt a hálóba (2-0).

A szünetig még három említésre méltó lehetőségük adódott a házigazdáknak a gólszerzésre, de a liechtensteini kapus mindannyiszor hárított: előbb Markovic (25.), majd Răzvan Marin (29.) lövésekor és Olaru (30.) fejesekor is helyén volt. Közben a vendégeknek is volt lehetőségük a gólszerzésre: de Niţă védte Hasler 12 méteres lövését egy szabadrúgás után (38.). A második félidőben az újonc Cordea (56.), valamint Dennis Man (81., 89.), Deian Sorescu (83.), Răzvan Marin (73., 74.) és Cicâldău (85.) is feliratkozhatott volna a gólszerzők listájára, ha Büchel nem parádézik a vendégek kapujában. Amikor pedig tehetetlen volt, akkor Răzvan Marin a lécet találta el (61.).

A mérkőzést női játékvezetők irányították, a román válogatott történetében első ízben.

Románia szerdán Észak-Macedónia ellen játszik a szkopjei Tose Proeski Arénában.

A csoport másik két mérkőzésén: Izland – Észak-Macedónia 2-2 (0-1), Németország – Örményország 6-0 (4-0).

Fotó: LPF

Labdarúgó-vb-selejtezők, J csoport, 5. forduló: Románia – Liechtenstein 2-0 (2-0)

Bukarest, Nemzeti Aréna, 9404 néző, vezette: Katerina Monzul (ukrán).

Gólszerzők: Toșca (11.), Manea (18.)

Sárga lap: Göppel (78.).

Románia: Niță – Manea, Nedelcearu (79. Ghiță), Rus, Toșca – Stanciu (64. Cicâldău), R. Marin, Olaru (63. M. Marin) – Hagi (80. Sorescu), Markovic (64. Man), Cordea.

Liechtenstein: Büchel – Wolfinger (82. Kollmann), Grünenfelder, Malin, Hofer, Goppel – N. Frick (46. Sele), Frommelt, Hasler (82. Spirig) – Kardesoglu (64. Ospelt), Y. Frick (70. Yildiz).

Döntetlenjével világcsúcsot döntött az olasz válogatott

Veretlenségi világcsúcsot állított fel az olasz labdarúgó-válogatott. A Roberto Mancini által irányított együttes zsinórban 36. mérkőzésén nem kapott ki vasárnap – a futball-vb selejtezőjében Svájc otthonában gól nélküli döntetlenre játszottak a taljánok.

Labdarúgó-vb-selejtezők, 5. forduló:

* B csoport: Koszovó – Görögország 1-1, Spanyolország – Grúzia 4-0. Az állás: 1. Spanyolország 10 pont/5 mérkőzés, 2. Svédország 9/3, 3. Koszovó 4/4, 4. Görögország 3/3, 5. Grúzia 1/5.

* C csoport: Svájc – Olaszország 0-0, Bulgária – Litvánia 1-0. Az állás: 1. Olaszország 11 pont/5 mérkőzés, 2. Svájc 7/3, 3. Bulgária 5/5, 4. Észak-Írország 4/3, 5. Litvánia 0.

* E csoport: Fehéroroszország – Wales 2-3, Belgium – Csehország 3-0. Az állás: 1. Belgium 13 pont, 2. Csehország 7, 3. Wales 6, 4. Fehéroroszország 3, 5. Észtország 0.