A Ferencváros 2-1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen vendégeként csütörtökön a labdarúgó-Európa-liga csoportkörének első fordulós mérkőzésén.

Jól kezdett a magyar csapat, amely egyáltalán nem illetődött meg nagy nevű ellenfelétől, és bátor játékkal rukkolt elő, a 8. percben pedig megszerezte a vezetést: Tokmac remek indítást kapott a bal oldalon, majd szinte az alapvonalig sprintelt a labdával, mielőtt középre passzolt volna a kapu előtt érkező Ryan Mmaeenek, aki három méterről, jobb belsővel elegánsan a kapuba továbbított (0-1). Az FTC vezető gólja az első néhány perc alapján teljesen megérdemelt volt.

A folytatásban is jól tartotta magát a vendégcsapat, ugyanakkor az első félidő hajrájához közeledve egyre nagyobb fölénybe került a Leverkusen, amely az utolsó 10 percre szinte teljesen beszorította a magyar együttest a kapuja elé. A nyomás góllá érett, nyolc perccel a játékrész vége előtt kiegyenlített a német csapat: ekkor egy gyorsan végigvezetett ellentámadás során a ferencvárosi védelem jobb oldalát hatékonyan megbontotta a Leverkusen, Frimpong középre adott labdáját pedig a tizenhatosnál üresen érkező Palacios nagy erővel lőtte a hálóba, a labda a jobb kapufáról vágódott a kapuba (1-1). Két perccel később a Ferencvárostól, rövidesen pedig a Leverkusentől vett el gólt a játékvezető, a magyarok találatát videóbírózás után, a németekét szabálytalanság miatt azonnal érvénytelenítve.

Fordulás után lendületben maradt a hazai csapat, míg a budapesti zöld-fehérek a védekezésbe fektettek nagyobb energiát, veszélyeztetni pedig ellentámadásokból próbáltak. Ahogy telt az idő, úgy tűnt egyre fáradtabbnak a magyar együttes, amely ennek ellenére – ha elvétve is, de – próbált újabb gólt szerezni. Betalálni viszont a Leverkusennek sikerült az utolsó 20 perchez érve: Civic eladta a labdát a Ferencváros térfelének bal oldalán, Frimpong pedig azonnal a kapu előtt helyezkedő Wirtznek passzolt, aki Dibusz mellett a kapuba lőtt (2-1).

A vezető gól megszerzését követően a vendéglátók nagyon megbecsülték a labdát, és igyekeztek minél tovább maguknál tartani. A nagyot küzdő és helyenként kifejezetten jól futballozó Ferencvárosnak végül nem sikerült pontot szereznie, de szoros mérkőzésen maradt alul a Bundesliga hatodik helyén álló Leverkusennel szemben.

A csoport másik mérkőzésén: Real Betis (spanyol) – Celtic Glasgow (skót) 4-3 (2-2).

A magyar bajnoki címvédő a csoportkör második fordulójában, szeptember 30-án a spanyol Betist fogadja.

Fotó: Fradi.hu

Mestermérleg

Peter Stöger (Ferencváros): „Büszke vagyok a csapat teljesítményére, mert tudtuk, hogyan kell védekeznünk, és túlságosan sok gólszerzési lehetőséget nem is adtunk a Leverkusennek. Amikor birtokoltuk a labdát, tanítványaim igyekeztek játszani, és több helyzetet is ki tudtak alakítani. Összességében túl sok negatívumot nem találhatunk ebben a mérkőzésben, ugyanakkor a végeredmény számunkra valóban csalódást keltő.”

Európa-liga, G csoport, 1. forduló: Bayer Leverkusen (német) – Ferencváros 2-1 (1-1)

Leverkusen, BayArena, 11.013 néző, vezette Andris Treimanis (lett).

Gólszerzők: Palacios (37.), Wirtz (69.), illetve R. Mmaee (8.).

Sárga lap: Demirbay (9.).

Leverkusen: Hradecky – Frimpong, Kossouonu, Tah, Sinkgraven (66. Hincapie) – Palacios (50. Aranguiz), Demirbay – Adli (67. Bellarabi), Wirtz (81. Amiri), Diaby – Alario (66. Schick).

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Vécsei (66. Uzuni), Loncar (76. Gavric) – Nguen, Zachariassen, Zubkov (86. Cabraja) – R. Mmaee.

Vereséggel indított a Konferencia Ligában a CFR

Kikapott a cseh labdarúgó-bajnokság 11. helyezettjétől a román bajnok csütörtökön, az újonnan indult Konferencia Liga főtáblájának első fordulójában. A Kolozsvári CFR 1907 vereségében óriási szerepet játszott a kapujából rosszul kimozduló Bălgrădean és a büntetőterületen kezező Camora (amiért utóbbit ki is állította a játékvezető): a házigazdák ugyanis belőtték az így megítélt tizenegyest (52., Vaclav Pilar), és a vezetést nem is engedték ki a végéig a kezükből. A román csapat kispadján Dan Petrescu vezetőedző zsinórban a második vereséget inkasszálta érkezése után.

A csoport másik mérkőzésén a Randers és az Alkmaar 2-2-es döntetlenre játszott. A második fordulóban (szeptember 30-án) a Kolozsvári CFR 1907 a Randers csapatát látja vendégül.

Konferencia Liga, D csoport, 1. forduló: FK Jablonec (cseh) – Kolozsvári CFR 1907 1-0 (0-0)

Jablonec nad Nisou, Strelnice-stadion, vezette: Enea Jorgji (albán).

Gólszerző: Vaclav Pilar (52 – büntetőből).

Sárga lap: Dolezal (41.), Houska (57.), Pilar (69.), Kubista (75.), illetve Bouhenna (89.).

Kiállítva: Camora (50.).

FK Jablonec: Hanus – Holik, Kubista, Zeleny, Krob – Plestil (77. Martinec), Houska (88. Vanicek), Povazanec, Kratochvil (90+4. Hubschman), Pilar (76. Malinsky) – Dolezal (76. Nespor).

CFR 1907: Bălgrădean – Manea, Burcă, Cestor, Camora – Deac (61. Adjei-Boateng), Bordeianu, Culio (56. Bouhenna) – Omrani, Debeljuh (81. Păun), Petrila (62. Costache).