2024. május 1., szerda

A Ferencváros 2-0-s vereséget szenvedett csütörtökön a Bayer Leverkusen vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A találkozót megelőzően az okozott izgalmat, hogy a különvonattal érkező vendégszurkolók megérkeznek-e a kezdésre a stadionba, de végül a német hatóságok több mint másfél óráig elhúzódó ellenőrzése ellenére 18 órára már megtelt a magyar drukkerek számára fenntartott szektor, amelyet a csapatok kivonulásakor lufikkal zöld-fehérbe borítottak a ferencvárosiak.

A német csapat azonnal magához ragadta a kezdeményezést, de a zöld-fehérek megszállták a saját térfelüket, így a hazaiak eleinte csak keresték, de nem találták a felállt védekezés ellenszerét, viszont ellentámadásra nem futotta a Ferencváros erejéből. Alig tíz perc telt el, amikor Demirbay átlövésből mégis vezetést szerzett a gyógyszergyáriaknak. A találat annyit változtatott a játék képén, hogy a magyar bajnok jobban meg tudta tartani a labdát, így az első magyar kapura lövésre negyedórát kellett várni, de Vécsei próbálkozása jócskán kapu fölé szállt. A 20. perctől ismét fokozta a nyomást a Bajnokok Ligájából átkerült rivális, de veszélyes beadásai nem értek célt. Ezzel szemben a Ferencváros egy mintaszerű ellenakció végén majdnem egyenlített: Vécsei mesteri pörgetéssel ugratta ki Zachariassent, akinek az emelése a keresztlécet találta el. Ezt követően Botka lövése is óvatosságra intette a német együttest, így egy ideig kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség, de a szünet előtti percekben ismét rákapcsoltak a németek, az előnyüket viszont nem tudták növelni.

A térfélcserét követően jobban kezdett a magyar bajnok, letámadással is próbálkozott, aminek volt eredménye, azonban Traoré nagy helyzetben csúnyán fölé lőtt. A kezdeti rohamok után ismét kiegyenlített volt a játék, de Esiti eladott labdája majdnem megbosszulta magát, Diaby lövése nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot. Összességében az FTC sokkal bátrabban futballozott, mint az első félidőben, ennek nyomán ígéretesebb támadásokat vezetett, igazán nagy ziccere az utolsó kulcspasszok sikertelensége miatt nem akadt. A Leverkusen ebben a periódusban egyáltalán nem tudott állandó nyomást gyakorolni Dibusz kapujára, ennek ellenére sikerült kétgólosra hizlalnia az előnyét, mert a hajrában egy szabadrúgás utáni kipattanóból újra a piros-feketék voltak eredményesek. Ami szintén rossz hír az amúgy is sérülésektől tizedelt Ferencváros számára, hogy Botka sárga lapok miatt eltiltott lesz a második felvonáson, amelyet csütörtökön a Puskás Arénában rendeznek.

Európa-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzés: Bayer Leverkusen (német) – Ferencváros 2-0 (1-0).

Leverkusen, BayArena, 24 ezer néző, vezette: Davide Massa (olasz).

Gólszerzők: Demirbay (10.), Tapsoba (86.).

Sárga lap: Demirbay (38.), Wirtz (76.), Kossounou (83.), illetve Marquinhos (45.), Zachariassen (49.), Botka (76.), Civic (90+3.).

Bayer Leverkusen: Hradecky – Kossounou, Tapsoba, Tah, Hincapie – Frimpong, Amiri, Demirbay – Diaby (71. Hlozek), Azmun (60. Adli), Wirtz (89. Schick).

Ferencváros: Dibusz – Botka (87. Wingo), Knoester, Abena, Civic – Vécsei, Esiti – Traoré (87. Frederiksen), Zachariassen, Marquinhos (78. Gojak) – R. Mmaee.

A ferencvárosi Myenty Abena, Kristoffer Zachariassen, Mats Knoester és Vécsei Bálint (b-j)