Vereséggel mutatkozott be hazai pályán az 1. ligában a teremlabdarúgó-csapat az előző idény 2. liga döntőjének újrajátszásán. Most azonban egy egészen más, magasabb szintű meccset láthattunk.

Az ellenfél szinte teljesen kicserélte a keretét, több tapasztalt játékost összeszedett, mint például az egykori City'usban többszörös bajnok Mimi Stoicát, s a CSM játékában is látványos a változás Cosmin Gherman keze alatt, noha a CSM csak „ráncfelvarráson” esett át. A szigorúnak tűnő különbség dacára apró nüanszokon dőlt el a meccs, mondhatjuk, hogy a tapasztalat győzött a fiatalos lendület (a CSM keretének 80-90%-át ifik alkotják) fölött. A látottak alapján azonban lesz ez még jobb is a marosvásárhelyi együttes részéről, amelyben két olyan játékos neve is bekerült a jegyzőkönyvbe, akiket korábban nem mutattak be a keret tagjaként...

Az első félidőben kiegyensúlyozott volt a találkozó, a City'us-korszakhoz képest megváltozott (és korszerű) teremlabdarúgás-demonstrációban volt része a közönségnek, agresszív letámadással mindkét részről és modern bíráskodással, amely nem hatódott meg, ha egyik-másik játékos hatalmas kiáltozással elesett, amennyiben azt nem egy egyértelmű szabálytalanság okozta. A 3. percben egy hosszú indításból Barbócz szerzett vezetést, éles szögből lőtt labdája a hosszú sarokban kötött ki. Szünetig Tătar többször is látványosan védett, az ellenfélnek volt egy kapufája is, ám a házigazda csapat egyáltalán nem maradt adós, sőt! Négyszer találták el a félidőig a kapufát, s további nagy lehetőségeket hagytak ki.

Szünet után azonban a szerencse átpártolt a Mausoleulhoz. A 22. percben Szabó megállított egy róla leforduló ellenfelet 10 méterre, ami bevállalt sárga lappal járt, a szabadrúgást Stoica rálőtte, a labda megpattant a sorfalon, de furcsa ívet leírva beszédült a kapuba, a felszabadítás csak a vonalról túlról sikerült. Három perccel később pedig Tifán duplázott egy Tătarról kijövő labdából. Gherman megpróbált a kapus lehozásával válaszolni, de egy szöglet után Cireș egész közelről újabb gólt lőtt, aztán a 33. percben

Stoica egy elcsípett labdából saját pályáról emelt az üres kapuba. A marosvásárhelyiek szépítése a létszámfölényes támadás ellenére sehogy sem akart összejönni, s Cireș újabb találata arra késztette a marosvásárhelyi kispadot, hogy visszaküldje Tătart a kapuba, és megpróbáljon 4-4 elleni játékban szépíteni. Ez sem sikerült.

Nem hagyhatjuk szó nélkül, hogy a mérkőzés bemondója „teremrúgásra” invitálta a nézőket a találkozó előtt, majd közölte, hogy korábban a marosvásárhelyi csapat két vereséget „ért el”. Mérkőzés alatt pedig folyamatosan „személyi hibákról” beszélt, holott azok kosárlabdában vannak, a teremlabdarúgásban csapathibát számolnak. Előbbiben az adott személyt állítják ki öt hiba után, utóbbiban az egész csapatot büntetik tízméteressel, bárki is követi el a szabálytalanságokat, ezért ezek nem is lehetnek „személyi hibák”. A városi „sportstratégia” után azonban már kezdünk semmin sem csodálkozni...

Teremlabdarúgó 1. liga, 3. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Mausoleul Mărășești 1-5 (1-0).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Florin Anca (Déva), Cătălin Blîndu (Vajdahunyad). Tartalék: Péter József (Sepsiszentgyörgy). Ellenőr: Mihai Kiuță (Brassó).

Marosvásárhely: Tătar – Nicola, Szabó, Barbócz, Nagy N. (Láposi, Ghila, Duca, Palistan, Nagy T., Varga, Göcsi, Chertes).

Mausoleul: Maxim (Mihalache) – Stoica, Cireș, Constantin, Dobre (Tifán, Tudose, Aramă, Petre).

Gólszerzők: Barbócz (3.), illetve Stoica (22., 33.), Tifán (25.), Cireș (29., 37.).

Sárga lap: Láposi (16.), Szabó (22.), illetve Tifán (22.), Mihalache (26.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 2. forduló: Simándi Șoimii – Dévai CSM 2-15, Mausoleul Mărășești – Temesvári CFR 1933 3-5, Dévai West – Székelyudvarhelyi FK 5-4; 3. forduló: Dévai CSM – Galaci United
4-4, Székelyudvarhelyi FK – Simándi Șoimii 14-2, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Dévai West 14-2, Temesvári CFR 1933 – Bodzavásári Luceafărul 4-1, Marosvásárhelyi CSM – Mausoleul Mărășești 1-5.