2024. august 18., Sunday

Lerohanta Nyárádtőt a Metaloglobus

Eusebiu Tudor korábbi csapatához, a bukaresti Metaloglobushoz utazott a hét végén a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 2. liga 3. fordulójában, éppen ezért optimistán várták a mérkőzést, hiszen az edző jól ismerhette volt csapatát, radásul két játékost is hozott magával onnan. Csakhogy a házigazdák alaposan meglepték a nyárádtői csapatot, nagyon hamar háromgólos előnyre tettek szert, amit már csak meg kellett őrziniük a végéig.

Nem sikerült jól az Unirea 2018 bukaresti kiszállása, hisz a csapat már a 13. percben hátrányba került. Huiban keresztlabdáját Kouadio küldte vissza a tizenhatosba, Visić lövését Geantă kiütötte, azonban Zakir gyorsabb volt, mint a védők, és a hálóba küldte. A korán kapott gól alaposan megzavarta a Maros megyei csapatot, és a 19. percben már 2-0 volt az eredmény. Visić ugrott ki egyedül a védők közül, és a kapus mellett a sarokba lőtt. Sőt, a 30. percben ugyancsak Visić növelte az előnyt Kouadio átadásából.

Innen kezdve a házigazdák már csak az előny megőrzését tekintették feladatuknak. Nyárádtő jelentősen feljavult mezőnyben a cseréket követően, azonban képtelen volt feltörni a hazaiak védelmét.

Szombaton 11 órától az Unirea 2018, amely még nem rúgott gólt a 2. ligában, az első mérkőzését játssza hazai pályán, az ellenfél a Chindia Târgoviște lesz.

Labdarúgó 2. liga, 3. forduló: Bukaresti Metaloglobus – Nyárádtői Unirea 2018 3-0 (3-0)

Clinceni-i stadion. Vezették: Marius Bădoiu (Craiova) – Florin Iftode (Tg. Bujor), Ionuț Andrei (Karácsonkő). Tartalék: Dragoș Pîrîu (Curtea de Argeș). Ellenőrök: Gheorghe Moise (Bukarest), Petre Badea (Tulcea).

Metaloglobus: Gavrilaș – Caramalău, Issah, Visić (32. Ekollo), Honciu (87. Sava), Huiban, Kouadio, Irimia (87. Florea), Neacșu, Dumitru, Zakir (75. Junior Morais).

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, A. Popa (46. Ndiesse), Vînău (63. Ioniță), Cruceru (46. Coza), Tiihonen, Astafei (71. Haiduc), Savin, Zukanović, Șerban (75. Fülöp), Bîrnoi.

Gól: Zakir (13.), Visić (19., 30.).

Labdarúgó 2. liga, 3. forduló: Újszentesi CSC – FCU Craiova 1948 1-2, FK Csíkszereda – FC Câmpulung Muscel 4-1, CSM Slatina – Viitorul Pandurii Tg.-Jiu 3-1, Concordia Chiajna – Karácsonkői Ceahlăul 0-2, CS Mioveni – CS Voluntari 0-1, Bukaresti Metaloglobus – Nyárádtői Unirea 3-0, CSM Focșani – Metalul Buzău 0-3. Chindia Târgoviște – Sellemberki CSC 1599 ma játsszák, Nagyváradi FC Bihor – FC Argeș Pitești és Bukaresti Steaua – Resicabányai ACSM kedden játsszák. Vajdahunyadi Corvinul – CS Afumați szeptember 4-én. Az előző fordulóból: FCU Craiova 1948 – Chindia Târgoviște 1-0, FC Argeș Pitești – CSM Focșani 2-0.