2024. june 29., Saturday

csoportelsők az osztrákok

Az osztrák válogatott 3-2-re legyőzte a holland csapatot kedden a labdarúgó-Európa-bajnokság D csoportjának utolsó, harmadik fordulójában Berlinben, ezzel az első helyen zárt a kvartettben. A hollandok harmadikként jutottak a nyolcaddöntőbe.

Az osztrákok letámadása és intenzív kezdése hamar gólt eredményezett: a 6. percben Arnautovic a bal szélen felfutó Prasshoz passzolt, akinek centerezését Malen 11 méterről, becsúszva, nagy erővel a saját kapujának rövid sarkába lőtte (1-0). A folytatásban is voltak lehetőségeik Sabitzeréknek. A hollandok próbálták felvenni a ritmust, és kidolgoztak kisebb helyzeteket, de az első félidőben végig a rivális futballozott fölényben.

A fordulás után a csapatok közönségszórakoztató, nyílt sisakos küzdelmet vívtak egymással, amelyben mindkét együttes előtt számos gólszerzési lehetőség adódott. A 47. percben a hollandok a saját térfelük közepén labdát szereztek, Xavi Simons végigrobogott az osztrák tizenhatosig, a beinduló Gakpóhoz passzolt, aki balról, 11 méterről egy csel után a hosszú felső sarkba tekert (1-1). Az 59.-ben gyors bal oldali akció után Grillitsch adott középre szinte az alapvonalról, Schmid nagy erejű, hétméteres fejese de Vrij lábáról pattant a kapuba (2-1). Negyedórával később egy beadást Weghorst fejelt le a tizenhatoson belül, két védő szorításában Depay bravúros mozdulattal tette maga elé labdát, majd kapásból a bal felső sarokba lőtt (2-2). Végül a 80. percben Baumgartner az üres területre indította a beragadó van Dijk miatt szabályosan bemozgó Sabitzert, aki az öt és feles oldalára kisodródva, éles szögből a rövid felsőbe bombázott (3-2).

Az adok-kapokból így az osztrákok jöttek ki jobban, akik meglepetésre a csoport élén végeztek.

Európa-bajnokság, D csoport, 3. forduló: Ausztria – Hollandia 3-2 (1-0).

Berlin, vezette: Kruzliak (szlovák).

Ausztria: Pentz – Posch, Wöber, Lienhart (62. Querfeld), Prass – Seiwald, Grillitsch (62. Laimer) – Wimmer (62. Baumgartner), Sabitzer, Schmid (90+2. Weimann) – Arnautovic (78. Gregoritsch).

Hollandia: Verbruggen – Geertruida, de Vrij, van Dijk, Aké (65. van de Ven) – Reijnders (65. Wijnaldum), Schouten, Veerman (35. Simons) – Malen (72. Weghorts), Depay, Gakpo.

Gólszerzők: Malen (6., öngól), Schmid (59.), Sabitzer (80.), illetve Gakpo (47.), Depay (75.).

Sárga lap: Posch (32.), Wimmer (34.), Querfeld (90+4.).