2024. july 1., Monday

Az MTK Budapest 2-1-re legyőzte szombaton a hatodik fordulót éllovasként kezdő, vendég  Diósgyőrt, ezzel az élre állt a magyar labdarúgó NB I tabelláján.

A két újonc csapat jó formában érkezett az összecsapásra, a legutóbbi két találkozóján mindkettő begyűjtötte a három pontot, az MTK pedig tovább tudta vinni a lendületét.

A nyári melegben kezdődött mérkőzésen hamar vezetéshez jutott a hazai csapat, jobb oldali szöglet után a válogatott keretbe először behívott Kata Mihály az ötös jobb sarkánál előrevetődve fejelt a kapuba (1-0).

A DVTK ezután próbálta irányítani a játékot, időnként beszorította kapuja elé ellenfelét, de nem talált rést a hazaiak védelmén, illetve amikor mégis, kihagyta nagy helyzetét a félidő ráadásában. Az MTK kontrollálta a meccset, ellentámadásokkal igyekezett zavart kelteni a túloldalon, és ez sikerült is neki, volt esélye előnye növelésére.

Ami ekkor még nem jött össze, az a második félidőben igen, még nem telt el negyedóra, amikor Németh passza után Bognár jól csinált meg egy cselt a DVTK 16-osán belül, majd ballal a jobb alsó sarokba lőtt (2-0). Nem örülhetett azonban sokáig a hazai csapat, mert három perccel később szépített a Diósgyőr: jobb oldali szögletnél Vallejo jól bújt ki védője szorításából, és az ötösről fejelt a kapuba félmagasan (2-1). Sorozatban jöttek a DVTK-támadások, de nem sikerült egyenlítenie a vendégcsapatnak.

Az MTK szervezett játékkal és jó helyzetkihasználással szerezte meg a három pontot.

NB I, 6. forduló: MTK Budapest – Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3679 néző, vezette: Antal.

MTK Budapest: Demjén – Hej (81. Kocsis), Kádár, Bobál – Kovács M. (61. Varju), Kata, Thiam, Horváth A., Antonov (73. Kovács P.) – Bognár (81. Zsóri), Németh K. (73. Stieber).

DVTK: Sentic – Gera D., Szatmári, Bárdos, Stephen – Vallejo, Holdampf (61. Jurek) – Lukács D. (61. Acolatse), Pernambuco, Pozeg Vancas (80. Obounet) – Edomwonyi (62. Jurina).

Gólszerzők: Kata (5.), Bognár (57.), illetve Vallejo (60.).

Sárga lap: Hej (38.), Zsóri (90+4.), illetve Bárdos (21.).

* NB I, 6. forduló: MTK Budapest – Diósgyőri VTK 2-1, Paksi FC – Fehérvár FC 2-0, Újpest FC – Kisvárda Master Good 3-2.

* Szuperliga, 8. forduló: Petrolul 52 Ploiești – Galaci Suporter Club Oțelul 2-2, Bukaresti Rapid 1923 – Bukaresti Dinamo 1948 4-0, FC Voluntari – Kolozsvári CFR 1907 1-4, Bukaresti FCSB – CSU Craiova 3-0. Az élcsoport: 1. FCSB 18 pont/7 mérkőzés, 2. CFR 1907 16/7, 3. Rapid 1923 14/8, 4. CSU Craiova 14/8.

* 2. liga, 5. forduló: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Concordia Chiajna 2-2, Resicabányai CS Muncitoresc – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 0-0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – FK Csíkszereda 1-1, CSM Alexandria – CSM Slatina 0-1, Dési Unirea – Bodzavásári Gloria 2-4. Az élcsoport: 1. Sellemberk 12 pont/4 mérkőzés, 2. Bodzavásár 11/5, 3. Vajdahunyad 11/5.

Stieber Zoltán, az MTK játékosa (b) és a diósgyőri Alexander Vallejo a magyar labdarúgó NB I 6. fordulójában játszott MTK Budapest – Diósgyőri VTK mérkőzésen