2024. june 30., Sunday

Valószínűleg 2025-ig szóló szerződése végéig Cipruson futballozik az Omonia Nicosia magyar védője, Lang Ádám.

A 65-szörös magyar válogatott hátvéd az M1 televízió megkeresésére elmondta, nem foglalkozik azzal, hogy az idény korábbi szakaszában az együttes előző trénere hosszabb időszakra mellőzte.

„Most megint a kezdő tizenegyben számolnak velem, és ez egy jó dolog. A cél a bajnoki cím és a kupa megnyerése, emellett nyilván európai kupasorozat csoportkörébe jutni – szögezte le Lang Ádám, aki hozzáfűzte, a 2025-ig élő kontraktusát kitöltve valószínűleg a szigetországban marad. – Amíg vannak célok, addig van miért küzdeni és felkelni, elindulni edzésre. Van kihívás, nem az van, hogy itt jó az idő, aztán elfocizgatunk és lesz, ami lesz. Van nyomás kívülről és belülről is.”

Az Omonia Nicosia a 14 csapatos élvonal ötödik helyén áll, két fordulóval az alapszakasz vége előtt már biztosan tagja az első hatot felvonultató rájátszásnak.

A nyári Európa-bajnokság kapcsán a futballista azt mondta, a németországi kontinensviadal előtti négy felkészülési találkozót a játékszerkezet finomhangolására kell felhasználni. Meglátása szerint ugyanis a tornán – ahol a magyar válogatott a svájciak ellen kezd június 15-én Kölnben, majd a házigazdákkal és a skótokkal Stuttgartban találkozik – egy könnyű mérkőzés sem lesz Európa elitje ellen.

„A csoport kőkemény, de viszonylag kiegyenlített. Kiélezett találkozók lesznek, fizikálisan mindenki rendben lesz a szezon után. Arra kell helyezni a hangsúlyt, hogy a mentális frisseség is meglegyen, így a pályán nagyon magas százalékában megfelelő döntést hozzunk” – fejtette ki Lang Ádám.

A Nemzetek Ligájában ismét a németekkel versenghet Marco Rossi szövetségi kapitány együttese, a másik két ellenfél Hollandia és Bosznia-Hercegovina lesz. Lang szerint „nem unalmasak a németek, biztosan tudnak újat mutatni” annak ellenére, hogy a sorozat előző kiírásában, illetve a legutóbbi és az idei Eb csoportköre után ismét egy csoportba került a két válogatott.

„A hollandok elleni, több mint tíz évvel ezelőtti mérkőzésből messzemenő következtetéseket nem vonnék le, noha fájó pont a magyar futballtörténelemben. Azóta viszont a magyar válogatott jócskán előrelépett, ilyen csapatok ellen is fel tudjuk venni a versenyt. Nem leszünk kellemes ellenfél senkinek” – mondta annak kapcsán, hogy a legutóbbi találkozás alkalmával, 2013-ban 8-1-re nyertek a németalföldiek.

Fotó: MLSZ

Dárdai Palkó gólpasszt adott, Fürthben nyert a Hertha

Dárdai Palkó gólpasszt adott, az édesapja, Dárdai Pál vezette Hertha BSC pedig 2-1-re nyert a német labdarúgó-másodosztály vasárnapi játéknapján. A berlini alakulat Marc Oliver Kempf duplájával gyűjtötte be a három pontot, az ifjabb Dárdai az első gólt készítette elő a 34. percben.

A Hertha 29 pontjával a nyolcadik, a Fürth 35-tel a negyedik 21 fordulót követően a 18 csapatot felvonultató Bundesliga 2-ben.

Vancsa Zalán gólt szerzett a  listavezető ellen

Vancsa Zalán góllal járult hozzá a házigazda Lommel SK 3-0-s győzelméhez a listavezető Koninklijke Beerschot VA ellen a belga labdarúgó-másodosztály múlt szerdai játéknapján.

Az egyszeres magyar válogatott támadó kezdő volt, a 64. percben ő állította be a végeredményt, majd a 86. percben lecserélték. A 19 éves Vancsának ez volt a hetedik gólja a mostani idényben.

A Lommel húsz forduló után negyedik helyen áll a tabellán, hátránya négy pont a legyőzött listavezetővel szemben.

Az utolsó helyezett legyőzte a bajnoki címvédőt

Váratlanul kikapott hazai pályán a bajnoki címvédő FCV Farul a ranglista utolsó helyén álló Dinamótól a román labdarúgó Szuperliga 25. fordulójának utolsó mérkőzésén, hétfő este. Az eredmény: 0-2. Ugyancsak hétfőn az UTA Aradon 2-2-es döntetlenre játszott a Botosánnal. A házigazdák emberhátrányba kényszerültek a meccs végére, de így is sikerült egyenlíteniük. A Farul az ötödik a tabellán, az UTA a 11., az egyaránt 19 pontos Botosán és a Dinamo a rangsor utolsó két helyén osztozik.