2024. july 2., Tuesday

A magyar labdarúgó NB I-ben címvédő és listavezető Ferencváros szerződtette az azeri Qarabag ghánai támadóját, Owusu Kwabenát.

A 25 esztendős, korábbi utánpótlás-válogatott csatár nem ismeretlen a zöld-fehérek számára, ugyanis augusztusban a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában mindkét mérkőzésen pályára lépett a Ferencváros ellen, sőt a párharc első felvonásán Azerbajdzsánban ő állította be az 1-1-es végeredményt.

Owusu Kwabena két gól rúgott 2022-ben a BL-selejtezők során, majd az Európa-liga csoportkörében bevette a francia Nantes, a görög Olimpiakosz, a Sallai Rolandot foglalkoztató német Freiburg kapuját is, hozzásegítve csapatát a harmadik helyhez a csoportban, ami tavaszra Konferencialiga-folytatást ért.

A 25 éves játékosnak az azeri bajnokságban 18 meccsen öt gól és három gólpassz a mérlege, amivel a harmadik helyen állt a góllövőlistán.

A Ferencváros az Európa-ligában csoportgyőztesként azonnal a márciusi nyolcaddöntőbe jutott, ellenfele majd csak a kieséses szakasz első körét követően, a február 24-ei sorsoláson derül ki.

Fotó: az FTC honlapja

Ma játsszák az elhalasztott Paks – Ferencváros mérkőzést

Ma pótolják a magyar labdarúgó NB I 4. fordulójából elhalasztott Paks – Ferencváros mérkőzést, amelyet követően

„kiegyenesedik” a tabella, és minden csapatnak 17 lejátszott összecsapása lesz.

A sorozatban ötödik bajnoki címükre hajtó, listavezető zöld-fehérek szombaton nagy meglepetésre hazai környezetben csak gól nélküli döntetlent játszottak a sereghajtó Vasassal, míg a Paks az utolsó pillanatokban szerzett góllal mentett pontot Kisvárdán.

A két csapat a 15. fordulóban találkozott először az idényben, a fővárosiak az első félidőben kétszer is hátrányban voltak, végül azonban Botka Endre 92. percben szerzett fejes góljával otthon tartották a három pontot.

A mérkőzés 19.30 órakor kezdődik, az M4 Sport televízió élőben közvetíti.

Pontmentés a hajrában

A Szeged a hajrában mentett pontot hazai pályán a Győr ellen a magyar labdarúgó NB II 21. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A mintegy egy órán át előnyben futballozó vendégek a 87. percben megfogyatkoztak, egy percre rá pedig a szegediek egyenlíteni tudtak. A negyedik Szeged három kör óta nyeretlen, míg a nyolcadik Győrnek ez volt sorozatban a harmadik veretlen meccse a bajnokságban.

NB II, 21. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – ETO FC Győr 1-1, Pécsi MFC – Budafoki MTE 0-1, MTK Budapest – Szentlőrinc 2-0, Tiszakécskei LC – HR-Rent Kozármisleny 2-2, FC Ajka – Credobus Mosonmagyaróvár 1-1, Soroksár SC – Diósgyőri VTK 0-5, Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza Spartacus FC 0-1, BFC Siófok – Aqvital FC Csákvár 2-0, Kolorcity Kazincbarcika SC – Békéscsaba 1912 Előre 1-3, Gyirmót FC Győr – Dorogi FC 1-1.

Az élcsoport: 1. Diósgyőr 46 pont, 2. MTK Budapest 41, 3. Pécsi MFC 39.

Újra élen a Kolozsvári CFR 1907

A CFR 1907 1-0-ra legyőzte az FC Voluntari csapatát hétfőn, idegenben, a román labdarúgó Szuperliga 23. fordulójának utolsó mérkőzésén. Sikerével a kolozsvári együttes visszatért a tabella első helyére (egy napig a Konstancai FCV Farul volt az éllovas, miután 3-2-re legyőzte Bukarestben a FCSB-t).

Voluntari-on Paz 69. percben szerzett öngólja döntötte el a mérkőzést.

A két csapat összetétele:

* FC Voluntari: M. Popa – Paz, Matricardi, Armaș – Ricardinho (Costin ‘76), Veiga Lopez (Merloi ‘80), Rață, Sigurjonsson (Răduț ‘80), Aliji – Dumiter (Florea ‘80), Damașcan.

* CFR 1907: Sava – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Boateng, Muhar, Cvek (Deac ‘46) – Yeboah (Janga ‘78), Malele (Hoban ‘83), Krasniqi (Petrila ‘90+1).

Sárga lap: Duck (90+3.), Aliji (90+4.), illetve Camora (42.).