Ötödik mérkőzésre is szükség volt, hogy eldőljön, ki lesz a kosárlabda-bajnokság aranyérmese. Miután a Kolozsvári U-BT megnyerte a hazai mérkőzéseit, a címvédő Nagyvárad sem hagyta magát, és egyenlíteni tudott két otthoni sikerrel. A mindent eldöntő találkozót a Kolozsvár Arénában 4000 néző előtt játszották. Olyan körülmények között, hogy csak a csarnok 50%-át foglalhatták el a szurkolók! Méltó befejezése egy olyan szezonnak, amelyben nem élvezhették a lelátók hangulatát a csapatok, az alapszakaszt és a rájátszás elejét az ürességtől kongó csarnokokban rendezték, amelyekben a játékvezetők sípja szinte sikoltásként hangzott a normalitás utáni vágy jelzéseként.

Az ötödik meccsen szünetig kiegyensúlyozott volt a játék, és noha az U-BT végig vezetett, Nagyváradnak csupán egyenlítenie sikerült két alkalommal, a második játékrész előtti 39:37 izgalmas folytatást ígért. A harmadik negyed azonban a bajnokoké – mondják a kosárlabdapályák szélén megőszült szakemberek, a legtöbb meccs itt dőlhet el. Ezúttal a bajnokságot is ebben a negyedben biztosította be magának Kolozsvár. 28-11-re nyerte a negyedet, és a 19 pontos hátrány az utolsó tíz percben már behozhatatlannak bizonyult.

A kosárlabdaidény zárása gyakorlatilag Horia Păun elnök lemondásával egy időben zajlott a sportági szövetséget sújtó botránysorozat végeként. Korábban Dan Berceanu főtitkár is lemondott, az ideiglenes elnöki tisztséget Adrian Voinescu látja el. A lemondássorozat azzal van összefüggésben, hogy a június 24-ére meghirdetett közgyűlés napirendjéről jogi bonyodalmak miatt le kellett venni a tisztújítást, és sokan bírálták a szövetség vezetőségét azok miatt a hibák miatt, amelyek ehhez vezettek. A kosárlabda-szövetség egyébként évek óta arról „híres”, hogy késve és hiányos, többféleképpen értelmezhető szabályzatokat készít, azután pedig ezeket sem tartja be. Marosvásárhelyi szempontból jó példa erre a feljutási jog kapcsán kialakult bizonytalanság és vita, illetve Șolopa eltiltása a döntő tornán. És itt nem a büntetés jogossága vagy annak mértéke a lényeg, hanem az, hogy egy olyan testület döntött erről, amely a szövetség statútumában nem létezik, amelynek tagja volt például két rivális csapat edzője. A fegyelmi bizottság, amely az egyetlen dönteni hivatott ezekben az ügyekben, össze sem ült. Más szóval az eltiltás attól lett effektív, hogy maga a csapat nem játszatta a folytatásban, mert nincs olyan szabály, amely megakadályozhatta volna ebben. Mindezek azt mutatják, hogy régóta esedékes a rendteremtés a bukaresti Basarabia sugárút 39. szám alatt székelő szövetségben.