A Ferencváros 3-0-s vereséget szenvedett az FC Barcelonától a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában szerda este a Puskás Arénában.
A négyest továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezető katalánok gyorsan eldöntötték az összecsapást, hiszen Antoine Griezmann, Martin Braithwaite és Ousmane Dembélé találataival kevesebb mint fél óra játék után már 3-0-ra vezettek, és biztosan megtartották előnyüket. A magyar bajnok először nem szerzett gólt a BL főtábláján.
A Ferencváros azonnal beszorult a térfelére, a zöld-fehérek saját 16-osuk előteréből is csak komoly nehézségek árán tudták kihozni a labdát. Braithwaite gyorsan vezetést szerezhetett volna a katalánoknak, de közelről hibázott. Így sem kellett sokat várni az első vendéggólra, a 14. percben Dembélé Botka lábai között kiugratta Jordi Albát a bal oldalon, a védő centerezését a rövidnél érkező Griezmann csodálatos mozdulattal, sarokkal továbbította a hálóba, a labda Dibusz lábai között talált utat a kapuba (0-1). A spanyol csapat a következő negyedórában eldöntötte az összecsapást. A 21. percben Dembélé könnyedén elhúzott Botka mellett, tökéletes középre adását pedig Braithwaite négy méterről becsúszva a bal alsó sarokba lőtte (0-2). Hét perccel később Braithwaite ugrott ki a leshatáron, betört a 16-oson belülre, Frimpong pedig hátulról szabálytalankodott vele szemben. A büntetőt Dembélé a jobbra vetődő Dibusz mellett a kapu bal oldalába lőtte (0-3).
Nem sokkal a fordulást követően Nguen révén először került helyzetbe a Ferencváros, amely jóval kisebb nyomás alatt futballozhatott, ugyanis a Barcelona már közel sem annyira erőltette úgy letámadást, mint az első félidőben. A hazaiak a csereként pályára lépő Baturina fejesénél jártak a legközelebb a gólhoz, de Neto könnyedén hárított. A hajrában könnyedén labdázgatott a Barcelona, és még el is puskázott néhány helyzetet, így az eredmény nem változott.
A rosszabb gólkülönbségével negyedik Ferencváros kedden az ukrán Dinamo Kijev otthonában zárja a csoportkört, a találkozó tétje a kvartett harmadik helye, azaz az Európa-liga legjobb 32 csapata közé kerülés lesz. A győztes lesz a harmadik, a döntetlen a hazaiaknak kedvez, kivéve ha 3-3, vagy még több gólos.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, G csoport, 5. forduló: Ferencváros – FC Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)
Budapest, Puskás Aréna, zárt kapus, vezette: Alkeszej Kulbakov (fehérorosz).
Gólszerzők: Griezmann (14.), Braitwaite (21.), Dembélé (28., 11-esből).
Sárga lap: Frimpong (27.), illetve Busquets (29.), Griezmann (53.), Trincso (70.)
Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics, 64.) – Sigér (Laidouni, 64.), Somalia (Haratin, 81.) – Isael, Uzuni (Baturina, 71.) – Nguen (Mak, 71.).
FC Barcelona: Neto – Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba (Junior Firpo, a szünetben) – Busquets (de Jong, a szünetben), Pjanic – Trincao, Griezmann (Ricardo Puig, 65.), Dembélé – Braithwaite (De La Fuente, 80.)

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:
* E csoport: Sevilla – Chelsea 0-4, Krasznodar – Rennes 1-0. Az állás: 1. (már továbbjutott) Chelsea 13 pont, 2. (már továbbjutott) Sevilla 10, 3. Krasznodar 4, 4. Rennes 1.
* F csoport: Borussia Dortmund – Lazio 1-1, Club Brugge – Zenit 3-0. Az állás: 1. (már továbbjutott) Dortmund 10 pont, 2. Lazio 9, 3. Club Brugge 7, 4. Zenit 1.
* G csoport: Ferencvárosi TC – FC Barcelona 0-3, Juventus – Dinamo Kijev 3-0. Az állás: 1. (már továbbjutott) FC Barcelona 15 pont, 2. (már továbbjutott) Juventus 12, 3. Dinamo Kijev 1, 4. Ferencváros 1.
* H csoport: Manchester United – PSG 1-3, Basaksehir – Lipcsei RB 3-4. Az állás: 1. Manchester United 9 pont, 2. PSG 9, 3. Lipcsei RB 9, 4. Basaksehir 3.
Korábban nem közölt eredmények a 4. fordulóból:
* A csoport: Bayern München – Salzburg 3-1, Atlético Madrid – Lokomotiv Moszkva 0-0.
* B csoport: Internazionale – Real Madrid 0-2, Borussia Mönchengladbach – Sahtar Donyeck 4-0.
* C csoport: Olympique Marseille – FC Porto 0-2, Olimpiakosz – Manchester City 0-1.
* D csoport: Ajax Amsterdam – Midtjylland 3-1, FC Liverpool – Atalanta 0-2.

Középen a gólszerző Antoine Griezmann, a spanyol csapat játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában játszott Ferencváros – FC Barcelona mérkőzésen a Puskás Arénában 2020. december 2-án. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt