A Kolozsvári CFR 3-1-re legyőzte a bosnyák Borac Banja Lukát a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első fordulójában, kedden este.

A román bajnok kevésbé egyértelműen diadalmaskodott, mint ahogyan előzetesen számítani lehetett, vagy ahogyan a játéka alapján megérdemelte volna. A bosnyákok alaposan ráijesztettek házigazdáikra, amikor az első félidő hajrájában betaláltak.

Az erdélyi alakulat jól kezdett, és tizenegyeshez jutott, miután Omranit Djordje Milojevic kézzel feltartotta a tizenhatosában. A büntetőt Deac kapufára lőtte, de Omrani résen volt, és 16 méterről a hálóba küldte a kipattanót, megszerezve a vezetést. A vendégek a CFR volt játékosa, Vranjes révén gyorsan válaszoltak volna erre a találatra, de 20 méteres szabadrúgását Arlauskis elkapta. A CFR a 28. percben növelte előnyét, amikor Deac 12 méterről a bosnyákok kapujába továbbította Omrani keresztlabdáját.

A kolozsvári csapat Păun (32., 40., 42.) és Costache (33., 39.) révén további jó lehetőségeket szalasztott el, mire a bosnyákok – a játék képével ellentétesen – váratlanul gólt szereztek. Ziljkic jobb oldali beadására jó ütemben érkezett a görög Moraitisz, és 6 méterről, Bouhenna mellől a kapuba fejelt (45+1.).

Szünet után töredezettebb volt a játék sérülések és a számos csere miatt. A házigazdák első valamirevaló ziccerét Sigurjonsson (58.) jegyezte, 12 méteres lövését Coric hárította. Az izlandi futballista viszont két perccel később már nem hibázott, nehéz szögből kilőtte a jobb felsőt. Később Petrila kihagyott egy jó lehetőséget, 12 méterről nem találta el a kaput (83.), majd a Boracon volt a sor, hogy kétségbe ejtse szurkolótáborát: az egyedül kapura törő Vranjes pontatlanul lőtt (87.). A kihagyott helyzetek sorozatát Sigurjonsson (89.), majd Debeljuh (90+3.) zárta, előbbi a büntetőterületen kívülről, utóbbi ollózásból nem talált célt.

A visszavágót július 13-án, kedden 21 órától rendezik.

Az első gólt megelőző pillanatok: Deac ellövi a büntetőt, a labda utóbb a kapufáról a mezőnybe pattan, ahonnan Omrani talál hálóba

Fotó: a kolozsvári klub közösségi oldala

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: Kolozsvári CFR – Borac Banja Luka 3-1 (2-1)

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu-stadion, vezette: Jochem Kamphuis (holland).

Gólszerzők: Billel Omrani (11.), Ciprian Deac (28.), Runar Mar Sigurjonsson (60.), illetve Panagiotis Moraitis (45+1.).

Sárga lap: Păun (12.), Omrani (64.), Rodriguez (75.), illetve Vojnovic (31.), Ntchamda (86.).

CFR: Arlauskis – Susic (78. Manea), Bouhenna, Cestor, Camora – Sigurjonsson, Rodriguez – Costache (61. Chipciu), Deac, Păun (67. Petrila) – Omrani (67. Debeljuh).

Borac: Lakic – Coric, Milojevic, Cosic, Subic (68. Jovanovic) – Vojnovic (61. Begic), Meleg (74. Ntchamda) – Zakaric, Vranjes, Ziljkic (74. Vusurovic) –  Moraitis (68. Zivkovic).

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések: Fola (luxemburgi) – Lincoln (gibraltári) 2-2 (0-1), Shkendija (északmacedón) – Mura (szlovén) 0-1 (0-1), Ferencváros – FC Pristhina (koszovói) 3-0 (0-0), Zalgiris (litván) – Linfield (északír) 3-1 (2-0), Flora (észt) – Hibernians (máltai) 2-0 (0-0), Helsinki JK (finn) – Buducnost (montenegrói) 3-1 (3-1), Kolozsvári CFR (román) – Borac Banja Luka (bosnyák) 3-1 (2-1).