A címvédő Ferencváros 4-0-ra győzött a Kisvárda vendégeként a magyar labdarúgó NB I. 12. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, sikerével pedig átvette a vezetést a tabellán.

A telt házas mérkőzés elején a Ferencváros futballozott némi fölényben, de a kisvárdai kontrák legalább olyan veszélyesek voltak, így az első védést Dibusznak kellett bemutatnia, később viszont a vendégeknek is volt egy kimaradt ziccere. A jó iramú találkozón aztán a zöld-fehérek szereztek vezetést egy szerencsés góllal – Cabraja rossz lövésébe Loncar beletette a lábát –, de mezőnyben kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség a szünetig. Egyenlített a Kisvárda, de a videobírós elemzés után les miatt érvénytelenítették a találatot.

A folytatásban nagy lendülettel rohamozott a hazai csapat, a Ferencváros válogatott hálóőre hat perc alatt háromszor is bravúrral védett, egy ízben pedig Mesanovic tévedett centiket. A házigazdák lendületét tíz perc után Leoni kiállítása törte meg – ismét a videobíró segítsége után. Ezt követően a Ferencváros emberelőnyben átvette az irányítást, a játékrész közepén öt perc alatt szerzett újabb két góllal eldöntötte a rangadót, a hajrában pedig a kegyelemdöfést is megadta a duplázó Uzuni révén. A mostani kör előtt éllovas Kisvárda a veresége miatt a harmadik helyre csúszott vissza, hátránya két pont az FTC-vel és a rosszabb gólkülönbségével második Puskás Akadémiával szemben is.

A Kisvárda játékosa, Jasmin Mesanovic a Ferencváros ellen 4-0-ra elveszített mérkőzésen

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

NB I., 12. forduló: Kisvárda Master Good – Ferencvárosi TC 0-4 (0-1)

Kisvárda, 3250 néző.

Vezette: Farkas.

Gólszerzők: Loncar (27.), Uzuni (69., 89.), Marin (74.).

Kiállítva: Leoni (56.).

Sárga lap: Karabeljov (30.), illetve Besic (42.), Wingo (46.).

Kisvárda Master Good: Dombó – Hej, Cirkovic, Prenga, Leoni – Melnyik, Ötvös (83. Nagy M.), Karabeljov (67. Simovic) – Navratil (77. Bumba), Mesanovic (77. Zlicic), Camaj (67. Asani).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo (78. Botka), S. Mmaee, Kovecevic, Cabraja (63. Vécsei) – Besic (63. Civic), Loncar, Marin (78. Laidouni), Zachariassen (78. Zubkov) – R. Mmaee, Uzuni.

* NB I., 12. forduló: Kisvárda Master Good FC – Ferencvárosi TC 0-4, MOL Fehérvár FC – Zalaegerszeg 3-0.

* NB II., 15. forduló: Békéscsaba 1912 Előre – Pécsi MFC 1-1, Szombathelyi Haladás – Aqvital FC Csákvár 4-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kecskeméti TE Hufbau 2-0, III. ker. TVE – Szolnoki MÁV FC 0-0, Nyíregyháza Spartacus FC – WKW ETO FC Győr 0-1, Budaörs – FC Ajka 1-2, Szentlőrinc – Diósgyőri VTK 1-2, Tiszakécskei LC – Vasas FC 1-0, Dorogi FC – BFC Siófok 4-1, Budafoki MTE – Soroksár SC 2-2. Az élcsoport: 1. Haladás 31 pont, 2. Vasas 30, 3. Diósgyőri VTK 29.

* 1. liga, 15. forduló: Konstancai Farul – CSU Craiova 1-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Kolozsvári CFR 1907 0-3, FC Voluntari – Bukaresti FCSB 0-0. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 39 pont, 2. FCSB 31, 3. CSU Craiova 28.