2024. july 1., Monday

– ugyanattól a Vajdahunyadtól

Visszavágni utazott a listavezető és mindeddig veretlen Vajdahunyad otthonába a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának 17. fordulójában. A téli szünetben ugyanis azzal a nem titkolt céllal erősített Dan Stupar csapata, hogy versenyben legyen a feljutásért, és ehhez Vajdahunyaddal kell felvegye a küzdelmet. A mérkőzést azonban minimális különbséggel a házigazda nyerte, ezzel kilenc meccs után kapott ki ismét Nyárádtő, legutóbb szintén Vajdahunyaddal szemben maradt alul – hazai pályán.

Nem volt egy színvonalas meccs a vajdahunyadi Michael Klein stadionban, hanem mélyen a két élcsapat feltételezett szintje alatti, amelyen alig jegyezhettünk fel jeleneteket a két kapu előtt. Csúnyán akadozott az építkezés, a passzok pontatlanok voltak, nem láttunk igazán bevállalós játékosokat, és az egyenetlen talajú pálya sem erősítette a színvonalat.

A házigazdák az első percben megpróbálták lerohanni Nyárádtőt, ám az előrevágott labdát Vasiu szögletre mentette. A folytatásban is Vajdahunyad volt a kezdeményezőbb, de csak a blokkban elakadó lövésekig jutott. Nyárád- tőnek a 18. percben volt egy veszélyesebb akciója Istrate révén, aki a tizenhatos jobb oldalán kiugratta Constantinescut, de utóbbi lecsúszott lövése a hosszú sarok mellett gurult el. A meccs egyetlen gólja a 43. percben, egy szögletet követően esett: Da Mota jobb oldalról végzett el szögletet, Garutti pedig a rövid sarokra érkezve megelőzte Vlasát, és közelről a hálóba fejelt (1-0). A második félidőben Nyárádtő próbálkozott többet, de igazán nagy helyzetek egyik kapu előtt sem alakultak ki. Dan Stupar cseréivel a támadósor erősítésére törekedett, ám nem sok sikerrel. Az 52. percben Constantinescunak lett volna egy jó lehetősége, de hat méterre pontatlanul vette át, így szerelni tudták. A 90+2. percben Istrate végzett el egy szabadrúgást a balszélről, megpróbálta kapura csavarni, de Mociu szögletre ütötte. A vereség miatt Nyárádtő elszalasztotta a lehetőséget, hogy közelebb kerüljön Kudzsirhoz, amely vereséget szenvedett Kolozsváron, így marad az öt pont a második Kudzsir és harmadik helyezett Nyárádtő között.

Az alapszakasz utolsó fordulójában az Unirea 2018 szombaton 15 órától a Kolozsvári Sănătateát fogadja.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 17. forduló: CS Vajdahunyad – Nyárádtői Unirea 2018 1-0 (1-0)

Vajdahunyad, Michael Klein stadion. Vezette: Sorin Vădana (Kolozsvár) – Ștefan Bîrjac (Egregypósa), Adrian Iancău (Kisderzsida). Ellenőr: Mihai Jivan (Arad), Mihail Boru (Resicabánya).

Gólszerző: Garutti (43.).

Sárga lap: Mogoș (73.), illetve Ndieseh (47.).

Vajdahunyad: Lefter (46. Mociu) – Vlad (59. Jairo), Garutti, Da Mota, Mogoș, Simon (59. Roșu), Iacob, Buș, Arnăutu, Herghelegiu (82. Trășcan), Giura (46. Bradu).

Nyárádtő: Vlasa – Vasiu, Pituc (70. E. Codrea), Bucur (59. Astafei), Iuga, Ndieseh (82. Hăjmășan), Toboșaru (46. Ghila), M. Codrea, Istrate, Constantinescu (70. Ganea), Bârsan.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 17. forduló: Kolozsvári Viitorul – Kudzsiri Metalurgistul 2-1, Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Tordai Sticla Arieșul 2-1, Gyulafehérvári Unirea 1924 – CS Marosújvár 0-1, CS Vajdahunyad – Nyárádtői Unirea 2018 1-0, Kolozsvári Sănătatea – Szászrégeni CSM Avântul 3-3.