2024. july 2., Tuesday

A magyar kézilabda-válogatott a nyolcadik helyen végzett az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, mivel kétszeri hosszabbítás után 36-35-re kikapott Egyiptomtól a vasárnapi, stockholmi helyosztón. A magyaroknak a legjobb hét közé jutás volt a céljuk, így azt nem sikerült teljesíteniük.

Elhibázott támadásokkal kezdett a válogatott – amely ezúttal is rendre a belső posztokon próbálkozott –, ezt kihasználva az észak-afrikaiak négy perc alatt 4-0-ra elléptek. A némileg javuló védekezés ellenére sem sikerült csökkenteni a különbséget, mert nem változott a támadásban elkövetett hibák száma. A szakmai stáb előbb cserékkel, majd időkéréssel próbálkozott, de a magyar együttesnek az első félidőben csupán felvillanásai akadtak, ezért a szünetben 17-11-es hátrányban volt.

A meccs kétharmadánál az egyiptomiak nyolc, a magyarok viszont már 16 rontott lövésnél tartottak, ez alapjaiban határozta meg a különbséget a csapatok között. Csakhamar 3-0-s sorozatot produkált a magyar együttes, ám az ellenfél egy időkérés után szintén hárommal válaszolt, ráadásul Bóka Bendegúz térdsérülés miatt kivált a játékból. A folytatásban is hullámzott a mérkőzés, ugyanis egy 5-1-es magyar gólsorozat következett (26-24), ám hat perccel a vége előtt úgy tűnt, eldőlt a hetedik hely kérdése, akkor ugyanis Egyiptom 28-24-es előnyben volt.

A rendes játékidőből hátralévő percekben azonban az észak-afrikaiak nem találtak be, a rendkívül összeszedetté vált magyar válogatott viszont négyszer is, így hosszabbításra volt szükség. A magyarok a ráadás harmadik percében vezettek először az egész meccsen, ami hetven percnél is tovább tartott, az első hosszabbítás után ugyanis 31-31 volt az állás.

A második ráadás utolsó fél percében megint az egyenlítésért kellett támadnia a magyar együttesnek, de egy eladott labda miatt ezúttal már nem járt sikerrel a csapat.

A két csapat 18. egymás elleni mérkőzésén 15 magyar siker mellett – a rendes játékidőben – ez volt a harmadik döntetlen.

Bodó Richárd (b), Bánhidi Bence (j3) és Sipos Adrián (j), valamint az egyiptomi Mohamed Sebib (b2) és Ali Mohamed (j2) a férfikézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság 7. helyéért játszott Magyarország – Egyiptom mérkőzésen a stockholmi Tele2 Arénában 2023. január 29-én

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Kézilabda-vb, a 7. helyért: Egyiptom – Magyarország 36-35 (17-11, 28-28, 29-29, 31-31, 33-33) – kétszeri hosszabbítás után.

Stockholm, 8980 néző, vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek).

Egyiptom: Hendavi – Szaad 2 gól, Mahmud 3, Ahmed Mohamed 5, Sebib 5, A. Zein 12 (5), El-Vakil 5, cserék: Ali Mohamed (kapus), el-Maszri 1, Sz. ed-Dera, J. ed-Dera 1, Abdelhak 1, Meszilhi, Szanad 1.

Magyarország: Székely – Rodríguez P. 2 gól, Ancsin G. 5, Sipos A., Bánhidi 4, Bodó 7, Lékai 7 (2), cserék: Bóka 3, Ilic Z. 3, Szita 3, Rosta M., Hanusz, Ligetvári 1.

Kiállítások: 6, illetve 12 perc.

Hétméteresek: 5/5, illetve 4/2.

Mestermérleg

* Roberto Parrondo (Egyiptom): „Elégedett vagyok a csapatommal, nagyon kemény meccset játszottunk a magyarokkal a világbajnokság végén, de sikerült győzelemmel zárnunk a tornát. A végére elfáradtunk, nem hiába, hatvan percre készültünk... De arra, hogy mi döntött ezen a meccsen a mi javunkra, azt mondanám, hogy az az egy gól, amivel jobbak voltunk, mert az összecsapás egyenlő felek harca volt. Nagyon tetszett az a küzdelem és intenzitás, amellyel a játékosaim a kilencedik meccsükön is hajtottak.”

* Chema Rodríguez (Magyarország): „Hogy mi okozta a rossz rajtot, arra egyszerű a válasz: nem találtunk a kapuba, nem jöttek a gólok. Pedig voltak könnyű lehetőségeink is, de sokat hibáztunk, a kapusuk tíz lövést védett az első félidőben, ami miatt olyan nehéz helyzetbe kerültünk, ahonnan nem könnyű felállni egy világbajnokságon kemény ellenféllel szemben. A szünet után a magyar csapat volt inkább az, amelyik gólt akart szerezni, és ment előre, miközben Egyiptom igyekezett akadályozni minket és lassítani a játékot. Győzelemmel akartunk hazamenni a világbajnokságról, sajnos, nem sikerült, de azzal a hozzáállással, amit láttam, elégedett vagyok. Jó volt látni a játékosokat, hogy a végsőkig harcolnak.”