Az Újpest 2-1-re legyőzte a vendég Fehérvárt a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának szerda esti mérkőzésén.

Az első félidőben sokkal aktívabb és veszélyesebb volt a hazai együttes, amely hamar előnybe került, és a folytatásban is rendre dolgozott ki helyzeteket. Az Újpest támadásaiban Csoboth Kevinnek jutott főszerep, ő szerezte a vezető gólt, és később is többször lőtt kapura, de a szünetre a fővárosi lila-fehérek csak egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A kissé enerváltan futballozó Fehérvár hiába birtokolta majdnem ugyanannyit a labdát, mint riválisa, valódi veszélyt nem jelentett az újpesti kapura.

A szünetben hármas cserét hajtott végre a vendégek szakmai stábja, de a lendületes újpesti akciókkal így sem tudtak mit kezdeni. Hamarosan sikerült megdupláznia előnyét a házigazda együttesnek, erre viszont tíz perc elteltével fejes góllal válaszoltak a fehérváriak, akik így meccsben maradtak. A lefújásig küzdött-hajtott a vendégegyüttes, ám nem került közel az egyenlítéshez, sőt, a hosszabbítás perceire emberhátrányba is került, így nem tudott pontot szerezni Újpesten.

A fővárosi lila-fehérek ezzel megtörték rossz sorozatukat, legutóbbi négy bajnokijukon ugyanis nyeretlenek voltak. A Fehérvár a meccs előtt három találkozó óta tartó veretlenségi szériában volt az NB I-ben, az október 17-én kinevezett Huszti Szabolcs vezetőedzőnek ez volt az első elveszített összecsapása az élvonalban a fehérvári kispadon.

Az újpesti Bi Irié Fernand Gouré (j) és a fehérvári Bohdan Ljednyev

Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I, 15. forduló: Újpest FC – MOL Fehérvár FC 2-1 (1-0)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, vezette: Pintér.

Gólszerzők: Csoboth (8.), Szabó B. (58.), , illetve Serafimov (68.).

Piros lap: Bamgboye (90+3.)

Sárga lap: Antonov (90+1.), illetve Serafimov (10.), Houri (15.).

Újpest: Nikolic – Szabó B., R. Kastrati, Csongvai, Antonov – Jakobi, Mack (71. Boumal) – Pauljevic, Katona (79. Bjelos), Csoboth (79. Simon K.) – Gouré (90+5. Jevtoski)

Fehérvár: Kovács D. – Nego (46. Bese), Serafimov, Fiola, Stopira – Pokorny, Lednev (46. Dárdai) – M. Kastrati (46. Bamgboye), Houri, Schön (78. Bumba) – Kodro (66. Szendrei).

* NB I, 15. forduló: Budapest Honvéd – Vasas FC 2-0, Kisvárda Master Good – ZTE FC 0-3, Kecskeméti TE – Puskás Akadémia 1-1, Debreceni VSC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Ferencváros – Paksi FC 3-2, Újpest FC – MOL Fehérvár FC 2-1; 16. forduló: Puskás Akadémia FC – Debreceni VSC 2-1, Paksi FC – Újpest FC 3-1, ZTE FC – Kecskeméti TE 0-0, MOL Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 4-1.

* NB II, 16. forduló: Pécsi MFC – Gyirmót FC Győr 1-1, Tiszakécskei LC – Szentlőrinc 2-1, ETO FC Győr – Credobus Mosonmagyaróvár 0-1, Szombathelyi Haladás – Budafoki MTE 1-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-2, FC Ajka – MTK Budapest 2-3, Aqvital FC Csákvár – Diósgyőri VTK 0-3, BFC Siófok – Békéscsaba 1912 Előre 2-2, Soroksár SC – Dorogi FC 2-1, Nyíregyháza Spartacus FC – HR-Rent Kozármisleny 2-0; 17. forduló: MTK Budapest – Pécsi MFC 1-1. Az élcsoport: 1. Diósgyőr 34 pont/16 mérkőzés, 2. Pécs 33/17, 3. MTK 31/17.