2024. május 8., szerda

Megszilárdíthatta volna a második helyét a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának rangsorán a Nyárádtői Unirea 2018, ha a 10. fordulóban legyőzi a közvetlen riválisnak számító Kudzsiri Metalurgistult, azonban csak döntetlent ért el hazai pályán. Így marad ugyan továbbra is a tabella második helyén (a listavezető Corvinul 1921 tíz meccsből tíz győzelemmel érinthetetlennek számít), de csak egy pont az előnye Kudzsirral szemben, Szászrégen pedig pontszámban utolérte.

A házigazdák mindjárt a hetedik percben büntetőhöz jutottak, amikor Astafei kisodródott az ötös jobb sarkán szinte az alapvonalig, de rutinosan otthagyta a lábát, így a vendégkapus elsodorta. Maga a sértett végezte el a tizenegyest, ám több mint egy méterrel (!) a bal kapufa mellé küldte. Az első félidő végül mégis nyárádtői vezetéssel zárult, mivel Ciubăncan a rövid saroknál, a kapust megelőzve a hálóba perdített egy jobb oldali beadást követően (1-0).

A második félidőben mindkét csapatnak több ígéretes lehetősége volt, gólt azonban csak Lucian Itu szerzett a vendégeknek. A kudzsiriak edzőként is dolgozó játékosa a tizenhatos vonala előtt kapott labdát, amelyet magas ívvel a hosszú sarokba küldött, a nyújtózkodó Vlasa fölött (1-1). Az egyenlítő találat után kitámadó Nyárádtő csatárai ezt követően már sokat hibáztak, és nem tudtak kialakítani újabb helyzeteket.

A 10. forduló marosvásárhelyi mérkőzésén újabb hazai vereséget szenvedett a helyi ACS, ezúttal megyei rangadón, a CSM Avântullal szemben maradt alul Csíkszereda fiókcsapata. A szászrégeniek ezzel a győzelemmel beérték pontszámban a 2. helyen álló Nyárádtőt. A találkozó két perc alatt dőlt el, miután addig mindkét félnek voltak lehetőségei. A 27. percben Precup megtaszította a bal oldalon betörő ellenfelét, a játékvezető pedig büntetőt és sárga lapot adott. A tizenegyest Murar gólra váltotta (0-1). Aztán alighogy újrakezdődött a mérkőzés, a házigazdák labdát veszítettek a középpályán, és Murar ismét büntetett (0-2). A kétgólos előny birtokában a szászrégeniek tördelték a játékot, a marosvásárhelyiekből pedig hiányzott a minőség, hogy ezt ellensúlyozzák. Végül a 90+5. percben Lupulețnek sikerült szépítenie egy kezezés miatt megítélt büntetőből (1-2), ám már késő volt az egyenlítéshez.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 10. forduló: ACS Marosvásárhely – Szászrégeni CSM Avântul 1-2 (0-2)

Marosvásárhely, víkendtelepi pálya, vezette: Dragoș Lunca (Kolozsvár) – Lazăr Seiche (Almásszentmihály), Adrian Iancău (Kisderzsida). Ellenőr: Nicolae Botezatu (Karácsonkő), Petrișor Chirițescu (Brassó).

Gólszerzők: Lupuleț (90+5. – büntetőből), illetve Murar (27. – büntetőből, 28.).

Kiállítva: Precup (53.).

ACS Marosvásárhely: Szántó (46. Molnár) – Precup, Oprea, Dumbrăvean (66. Potor), Caliani, Gliga, Ungur (46. Greu), Moldován, Vecerdea (46. Csáki), Lupuleț, Csegöldi (46. Borbély).

Avântul: Bucin – Bugnar, Suciu (90+2. S. Bucur), Chirilă, Truța, Șerbănați (66. Truța), Harkó, Enescu (78. Luca), Valer, R. Bucur, Murar (66. Pop), Chirlejan.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 10. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 1-1 (1-0)

Nyárádtő, városi stadion, vezette: Marius Chioran (Szászfenes) – Robert Mereș (Kolozsvár), Claudiu Giorgiu (Kolozsvár). Ellenőr: Veress Lóránt (Sepsiszentgyörgy), Marius Ștefan (Szászváros).

Gólszerzők: Ciubăncan (27.), illetve L. Itu (67.).

Nyárádtő: Vlasa – Ndiesse, Chiorean, Suslak, Ganea, Radu, Piper, Onișor, Bálint, Ciubăncan, Astafei. Cserék: M. Moldovan, Birtalan, Petra, Vînău, Rusu, Kecskés, L. Moldovan, Todoran, Codrea.

Metalurgistul: Csapó –  Dohotariu, S. Itu, Vlădia, Neagu, Șaucă, Păcurar, Grozav, Tirla, Cocan, Domșa. Cserék: Jisa, Șuteu, Haj, Bura, Pop, Jurca, L. Itu, Lazăr.

* 3. liga, IX. csoport, 10. forduló: ACS Marosvásárhely – Szászrégeni CSM Avântul 1-2, Kolozsvári Viitorul – Gyulafehérvári CSU

1-1, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – CS Marosújvár 7-0, Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 1-1, Gyulafehérvári CSM Unirea – Kolozsvári Sănătatea 4-0.  Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 30 pont, 2. Nyárádtő 17, 3. Szászrégen 17.

* megyei I. osztály, 9. forduló: Marosvásárhelyi Academica Transilvania – Marosvásárhelyi ASA 0-1, Radnót – Segesvári CSM 6-1, Marosvásárhelyi Atletic – Nyárádszereda 5-1, Marosoroszfalu – Szováta 3-0, Mezőrücs – Erdőszentgyörgy 2-3, Marosludas – Ákosfalva 2-0, Dános – Búzásbesenyő 2-2. Az élcsoport: 1. Radnót 25 pont, 2. ASA 25, 3. Atletic 20.

* megyei II. osztály, 8. forduló: Mezőpagocsa – Mezőzáh 4-0, Nyárádkarácson – Kerelőszentpál 3-1, Magyaró – Görgénysóakna 4-1, Gernyeszeg – Hadrév 4-1, Gerendkeresztúr – Harasztkerék 0-8, Mezőceked – Alsóidecs 2-1. Az élcsoport: 1. Mezőpagocsa 19 pont, 2. Nyárádkarácson 19, 3. Mezőgerebenes 16.