2024. june 29., Saturday

A francia válogatott meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott a már kiesett lengyelekkel a németországi labdarúgó- Európa-bajnokság D csoportjának harmadik, utolsó fordulójában kedden, így Didier Deschamps szövetségi kapitány együttese a második helyen végzett a négyesében.

Az Ausztria elleni első csoportmeccsen orrtörést szenvedő Mbappé ezúttal kezdőként kapott helyet – maszkban – a végső győzelemre is esélyesnek tartott franciáknál, de az ő jelenléte sem növelte a 2018-ban világbajnok, legutóbb vb-ezüstérmes együttes hatékonyságát a már tét nélkül játszó lengyelekkel szemben.

Az első félidőben a franciák sok támadást vezettek, de nem tudtak élni a lehetőségeikkel.

A szünetre gól nélküli állással vonultak a csapatok, majd a folytatásnak óriási lendülettel vágott neki a francia válogatott, ennek pedig hamar eredménye is lett.

Az 56. percben Kiwior Dembélével szemben elkövetett szabálytalansága miatt tizenegyest ítélt a játékvezető a franciáknak, a büntetőt pedig Mbappé értékesítette (1-0), ezzel megszerezte első gólját a kontinenstornán. Didier Deschamps rövidesen három játékost is lehívott, míg a másik oldalon kettős csere történt.

Negyedórával a lefújás előtt videóbírós ellenőrzést követően a lengyelek is tizenegyeshez jutottak, s bár meg kellett ismételni a büntetőt, Lewandowski másodszor már nem hibázott (1-1).

A franciák a hajrában tovább küzdöttek a győztes gólért, de a sarat jól álló lengyel védelemmel nem tudtak mit kezdeni, így meg kellett elégedniük a döntetlennel és a csoport második helyével, mert időközben Berlinben az osztrákok 3-2-re verték a hollandokat, és csoportelsőként jutottak a legjobb 16 közé.

Európa-bajnokság, D csoport, 3. forduló: Franciaország – Lengyelország 1-1 (0-0).

Dortmund, 59.728 néző, vezette: Guida (olasz).

Franciaország: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, T. Hérnandez – Tchouameni (81. Fofana), Kanté (61. Griezmann), Rabiot (61. Camavinga) – Dembélé (86. Kolo Muani), Mbappé, Barcola (61. Giroud)

Lengyelország: Skorupski – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Moder, Zielinski, Zalewski (68. Skoras) – Szymanski (68. Swiderski), Lewandowski, Urbanski.

Gólszerzők: Mbappé (56., 11-esből), illetve Lewandowski (79., 11-esből).

Sárga lap: Rabiot (43.), illetve Zalewski (24.), Probierz (53.), Dawidowicz (89.), Swiderski (90+2.).