A Rapid elleni győzelem után kapitális fontosságú lett volna megnyerni a CSU Craiova elleni mérkőzést a Sepsi OSK-nak, hogy valós esélye legyen európai kupaszereplésre jogosító helyen végezni. A szentgyörgyi játékosok azonban mintha megijedtek volna attól, hogy szinte alig maradtak a keretben (a pótkapus kivételével csupán három felnőttcseréjük volt a kispadon), de nem segített az improvizálás sem a középpályán, Alimivel védekező középpályásként. Az is igaz, hogy durva játékvezetői hiba után szerzett vezetést az ellenfél, s ezzel egészen más lett a folytatásban a meccs, ám el kell ismerni, hogy a Craiova ezúttal jobban játszott.

Az első félidő nem csupán a fociról, hanem a kézilabdáról is szólt. A vendégek erősen belekezdtek, és az első szöglet után vezetéshez jutottak, Marković azonban kézzel segítette Maldonado elé a labdát, akinek a lövése Niczulyról a keresztléc segítségével a hálóban kötött ki (0-1). Öt percig vizsgálták a videószobában az esetet, holott első perctől világos volt, hogy a labda Marković felső karjának alját, könyökét érte, és a mozdulat szándékos volt, mégsem hívták oda Marian Barbu játékvezetőt, hogy nézze újra. Aztán a következő támadásnál (ami hat perccel később történt), egyenlíthetett volna az OSK, Maldonado ugyanis ököllel ütött bele a labdába, s noha legalább három méterre volt tőle, azaz nem lehet közelről érkezőnek értékelni a labdát, a videószobában ismét vétlennek ítélték meg a nyilvánvaló kezezést. Ha ekkor megadják a tizenegyest, egyenlíthetett volna az OSK, és taktikailag ismét ugyanaz az alapállás, csakhogy a Craiovának így lehetősége volt gyors kontrákat vezetni a kitámadó OSK ellen, és a 26. percben Vlădoiu beadását a berobbanó Ivan az ötösről a kapuba  küldte (0-2). A 37. percben kompenzálásként kapott büntetőt az OSK, ekkor Ștefănescu emelte a közvetlen mellette álló Badelj könyökére a labdát. A vétlen kezezés iskolapéldája, ám ezúttal a játékvezetői iskolában a kezezés címszónál hiányzó videóbíró kartársak úgy vélték, visszaadják a tévedést. Ștefănescu értékesítette is a büntetőt (1-2), csakhogy ekkor már Craiova előnyben volt, és egészen más így taktikailag a meccs... A felszabadultabban játszó vendégek a szünetig pedig még két nagy helyzetet kihagytak: előbb Marković lövése az ötös sarkáról Ștefan hátáról szögletre pattant, majd Crețu közeli fejesét tolta fölé Niczuly nagy reflexszel.

Szünet után, ahogy várható volt, az OSK próbált kezdeményezni, de csupán Ciobotariuban láttuk azt a tüzet, ami eredménnyel kecsegtett volna. A támadások építésében nem tudták meglepni Craiovát, s a vendégek ellentámadásból növelték az előnyt: a 68. percben a szerencsésen Houri elé pattanó labdát a Craiova középpályása a jobb felsőbe küldte 11 méterről, enyhén jobb oldalról (1-3). Ez pedig végleg elvette a hazaiak kedvét, akik már csak tessék-lássék támadtak, rengeteg labdát veszítettek, amelyekből sorra jöttek a vendéghelyzetek. A 73. percben Koljić egyedül tört be az ötös sarkáig, de Niczuly blokkolta, a 76. percben Cîmpanu nem találta el a tizenhatos közepéről az üres kaput, a 85. percben pedig ismét Niczuly blokkolta a kiugró Koljićot. A 90+1. percben Niczuly jött ki húsz méterre, lekéste a labdát, Baiaram azonban a kapufa mellé gurított. Az OSK részéről csupán két szépítési lehetőséget említhetünk meg. A 85. percben Šafranko kapufa mellé tartó fejesét ütötte ki Popescu, míg a 88. percben Varga Roland lőtte bele egész közelről a craiovai kapusba.

Persze, ismét fel lehet tenni a kérdést, hogy ki a hibás azért, hogy játékosok nélkül maradt az OSK kerete? Hogyan történhetett meg, hogy Francisco Junior elküldése után nem hoztak senkit helyette? Hogy Ion Gheorghe elküldésekor nem jött senki? Hogy miután Rodriguezt és Bălașát kizárták a keretből, semmit sem lépett a klubvezetés? (Azt ugye senki nem hiszi komolyan, hogy az utóbbiakra azért nem számít Storck, mert a fiataloknak akar lehetőséget adni? Pedig Matei és főleg Păun sérülése után bármelyikük milyen jól fogott volna most.)

Így, ezzel a vékony kerettel pedig igen csekély az esély az első három között végezni, különösen, hogy most egy hét alatt két mérkőzés következik, és nincs lehetőség senki pihentetésére. Szerdán este az FCSB-t fogadják, vasárnap pedig a Kolozsvári CFR-hez látogatnak. Ahhoz pedig, hogy az esély megmaradjon, két győzelemre lenne szükség.

A CSU Craiova támadó középpályása, Houri megszerzi csapata harmadik gólját

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, felsőházi rájátszás 5. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova 1-3 (1-2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Marian Barbu (Fogaras) – Valentin Avram (Bukarest), Stelian Slabu (Brassó). Tartalék: Andrei Moroiță (Ploiești). Ellenőr: Dan Berbecaru (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Ionuț Coza (Cernica). Segéd videóbíró: Iulian Dima (Bukarest).

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (81. Rența), Ciobotariu, Kecskés, Fl. Ștefan, Kallaku (74. Aganović), Alimi, Varga K. (64. Šafranko), Dumitrescu (74. Varga R.), Ștefănescu, Debeljuh.

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Badelj (87. Zajkov), Bancu (73. Ndong), Crețu, Mekvabisvili, Baiaram, Houri, Ivan (73. Cîmpanu), Marković (63. Koljić, 87. Mateiu).

Gólszerzők: Ștefănescu (38. – büntetőből), illetve Maldonado (11.), Ivan (26.), Houri (68.).

Sárga lap: Ștefănescu (37.), illetve Bancu (24.), Houri (33.), L. Popescu (89.).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Sepsiszentgyörgy Sepsi OSK – CSU Craiova 1-3;

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 5. forduló:: Galaci Suporter Club Oțelul – Kolozsvári FCU 1-0.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Sellemberki CSC 1599 – Unirea 04 Slobozia 1-2, Bodzavásári Gloria – FK Csíkszereda 1-0. Az élcsoport: 1. Slobozia 50 pont, 2. Vajdahunyad 45, 3. Sellemberk 45, 4. Bodzavásár 41.