A második mérkőzését sem tudta megnyerni a Nyárádtői Unirea 2018 Florentin Petrével a kispadon, így egyre jobban leszakad az élen álló rivális Besztercei Gloriától és ACS Medgyestől, amelyek megnyerték a hétvégi találkozójukat. Igaz, hazai pályán játszottak, míg Nyárádtőnek a 3. helyezett Gyulafehérvári CSU otthonában kellett pályára lépni. A gyulafehérvári döntetlennel azonban a nyárádtőieknek ez már a negyedik mérkőzésük, amelyen nem tudtak nyerni.

A találkozó tétje amúgy a házigazdáknak is a kapaszkodás volt az élen állókhoz, ők is kezdtek jobban, először Șerban révén veszélyeztettek, majd meg is szerezték a vezetést Kilyén fejesével. Miután Gál védte Fülöp lövését és Lupunak kellett közbelépnie Pîntea labdájánál, a 36. percben Astafei egyenlített, kihasználva Gál hibáját. Szünet előtt Astafei kihagyott egy hatalmas lehetőséget, hogy csapata átvegye a vezetést, fejese azonban kevéssel elkerülte a kaput.

A második félidőben ismét mindkét csapatnak voltak helyzetei. Fülöp fejese csak alig szállt fölé, majd Lupu lépett közbe a házigazdák két lövésénél. A 79. percben Gál bravúros védése őrizte meg érintetlenül a gyulafehérvári kaput Astafei lövésénél, majd a

hosszabbítás perceiben Lupu avatkozott kétszer is közbe, a 90+2. percben Kilyén lövését a léc alól hárította.

Nyárádtő szombaton a sereghajtó Kolozsvári Viitorult fogadja, és a folytatásban már nem engedhet meg magának újabb ballépéseket, ha versenyben akar maradni a célkitűzés teljesítéséért.

3. liga, IX. csoport, 11. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Szászrégeni CSM Avântul 1-0, Kolozsvári Viitorul – Alsógáldi Industria 0-2, ACS Marosvásárhely – Gyulafehérvári CSM Unirea 2-1, Gyulafehérvári CSU – Nyárádtői Unirea 2018 1-1, ACS Medgyes – Kudzsiri Metalurgistul 2-0.

3. liga, IX. csoport, 11. forduló: Gyulafehérvári CSU – Nyárádtői Unirea 2018 1-1 (1-1).

Gyulafehérvár, Vár stadion. Vezette: Marius Chioran (Szászfenes) – Ioan Georgiu (Dés), Ionuț Sabou (Kolozsvár). Ellenőrök: Lucian Țiții (Nagyszeben), Ciprian Mardan (Fogaras).

Gyulafehérvári CSU: Gál – Kilyén, Niakate, Popa, Boldea, M. Șerban (58. Kouadio),  Giurgiu,  Pîntea (90+2. Cissé), Bucurică (46. Vasinc), Bidulescu (58. Trifu), Serebe (74. Anghel).

Nyárádtő: Lupu – Todoran, Coza, A. Popa, Suslak, Amancio (60. Oltean), Bálint (60. Trif), Savin,  Barstan (90. Bodor), Fülöp, Astafei.

Gólszerzők: Kilyén (24.), illetve Astafei (36.).

3. liga, IX. csoport, 11. forduló: ACS Marosvásárhely – Gyulafehérvári CSM Unirea 2-1 (2-1).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Roxana Timiș (Nagyszeben) – Marius Matica (Nagyvárad), Alexandru Bogdănel (Nagyvárad). Ellenőrök: Iulian Szekely (Kolozsvár), Mihail Băcescu (Brassó).

ACS: Kis – Bărăbaș, Dumbrăvean, Csáki, Caliani, Csala R., Gliga, Greu, Moldován, Preklet, Todoran. Cserék: Negrușa, Csala T., Kiss, Moraru, Oprea, Osei, Precup, Sárközi.

CSM Unirea: Stoian – D. Nistor, Vomir, E. Codrea, Ciaun, Boldea, Mâlnă, Cristea, Istrate, Roșu, Frăsineanu. Cserék: Stanciu, Indrei, Suciu, M. Codrea, Raicea, Raț, Grozav, R. Nistor, Bârdea.

Gólszerzők: Todoran (38.), Greu (45+2.), illetve Frăsineanu (42.).

Az Unirea volt edzőjével nyert az ACS

Ebben a bajnoki idényben premierként két egymás utáni győzelmet aratott az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában. Négy forduló ideiglenesség után, amelyekben Fekete Károly kapusedző irányította a csapatot, új edző foglalt helyet a marosvásárhelyi kispadon, mégpedig annak a Flavius Sabăunak a személyében, aki az alapszakasz első felében a Nyárádtői Unireát irányította. Amúgy Sabău már a múlt héten sem vezette Nyárádtőt, de még nem ült le az ACS Marosvásárhely kispadjára sem, talán mert nem akart egyből volt csapata ellen kezdeni, ám a hírek szerint hozzájárult a marosvásárhelyiek nyárádtői sikeréhez is.

A klub közösségi oldalának adott interjúban Sabău elmondta, stabilizálni akarja a csapat helyzetét az idén, hogy jövőre sokkal ütőképesebb együttest alakítson ki. (Valami ilyesmit mondott a tavaly Sütő Szilárd is, aztán az első hat fordulóban öt vereséggel kezdett.)

A Gyulafehérvári CSM Unirea elleni mérkőzésen minden lényeges dolog az első félidő utolsó néhány percében történt. Először Todoran szerzett előnyt a házigazdáknak, erre a vendégek szinte azonnal válaszoltak Frăsineanu révén, de a szünet előtt a csapatkapitány Răzvan Greu ismét előnyhöz juttatta a csapatát, és ezt az előnyt a második félidő végéig megtartották.

A marosvásárhelyi csapatnak, úgy tűnik, sikerült kilábalnia a hullámvölgyből, a két forduló alatt szerzett hat pontnak köszönhetően pedig előlépett a tabella 7. helyére. A következő fordulóban a Kudzsiri Metalurgistul otthonában lép pályára.