Nem sikerült nyernie a Sepsi OSK-nak a Petrolul 52 Ploiești ellen a labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában: hazai környezetben gól nélküli döntetlenre zárult a találkozó.

A vajdahunyadi kupabetli után a székelyföldi klub vezetősége múlt héten négy pont megszerzését tűzte ki célul a következő két fordulóra a szakmai stáb számára, így a Petrolul 52 elleni 0-0-lal tulajdonképpen még semmi sincs veszve. És noha most sokkal kevesebb hibával játszott a háromszéki alakulat védelemben és a középpályán, a támadásból hiányzott a fantázia. Lehet bárki az ék, Šafranko, Debeljuh vagy Rondón, ha nem kapnak használható labdákat, akkor aligha tudnak gólt szerezni.

Hosszú idő után először láttuk ismét a Sepsi OSK-t uralni a középpályát a Petrolul 52 Ploiești elleni mérkőzésen, noha Păun továbbra is sérült, és Rodriguezt sem nevezte Liviu Ciobotariu vezetőedző a mérkőzésre. Nem tudni, hogy büntetésként-e a gyalázatos vajdahunyadi teljesítmény után, vagy sérülés volt az oka. Ráadásul a jól ismert okok miatt Francisco Junior játékára sem számíthatott, így a dzsóker Ion Gheorge (aki már csak kapus poszton nem jutott szerephez) játszott védekező középpályást. Ugyanakkor a védők is jól zárták a szögeket, így gyakorlatilag a Petrolul 52 nem alakított ki komolyabb helyzetet az egész meccsen. A vendégek játékán azonban az látszott, hogy a gól nélküli döntetlennel maradéktalanul megelégednek, és két vonalban felfejlődve védekeztek, kevésbé törődve a támadással.

Az ellenfél védelmének hatékonysága mellett azonban az OSK csatárainak ötlettelensége és adott esetben pontatlansága is hozzájárult ahhoz, hogy nem született gól, bár a mérkőzésen szinte csak a hazaiak alakítottak ki helyzetet. Az első negyedórában volt a legveszélyesebb az OSK, és a 9. és 10. percben a tizenhatoson kívülről küldött lövéssel két ízben is próbára tette Žimát, előbb Ștefănescu, aztán Oroian. A 13. percben pedig kimaradt a meccs legnagyobb lehetősége a legösszeszedettebb szentgyörgyi támadás végén: Aganović 8 méterre a kaputól, középen kapta a labdát, s noha senki nem zavarta, csúnyán fölé lőtt. A Petrolul 52 a ritka középpályai hibák egyike után Musi révén veszélyeztetett a 36. percben, míg a 40. percben Šafranko lábáról öt méterről a kapu mellé pattant a labda.

A második félidőben kevésbé volt veszélyes az OSK, de három lehetősége még adódott. A 64. percben Ștefănescu beadását Debeljuh csak súrolni tudta fejjel, a hosszú sarok mellett Aganović azonban nem érte el. A 75. percben Varga megpattanó lövése kevéssel kerülte el a hosszú sarkot, a 82. percben pedig Aganović 5 méterről vetődve mellé fejelt.

Aztán a hosszabbításban szinte gólt szerzett az ellenfél, noha addig alig közelítette meg a szentgyörgyi kaput. Omrani beadása túl mélyre sikerült, de így majdnem behullott a rövid felső sarokba, ahonnan Niczuly szögletre tolta.

A vezetőséggel megbeszélt négypontos célkitűzés értelmében a pénteken fél kilencre műsorra tűzott Sepsi OSK – Rapid 1923 mérkőzésen most már kötelező a hazai győzelem. Utána amúgy is bajnoki szünet következik, s lehet ismét elemezgetni…

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 15. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Petrolul 52 Ploiești 0-0.

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Valentin Avram (Bukarest), Alexandru Cerei (Kolozsvár). Tartalék: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Viorel Flueran (Craiova). Segéd-videóbíró: Vladimir Urzică (Karácsonkő).

Sepsi OSK: Niczuly – Bălașa, Ňinaj (60. Matei), Kecskés, Fl. Ștefan, Ion Gheorghe (75. Varga), Alimi, Oroian, Aganović (88. Rondón) , Alimi, Ștefănescu, Šafranko (60. Debeljuh).

Petrolul: Žima – Radu (83. Rădulescu), Papp, Meijers, Huja, Jefferson (65. Szeto), Diomandé (71. Omrani), Dumitriu, Musi (65. Abuasvili), Grazav (83. Justiniano), Jair.

Sárga lap: Oroian (6.), Ňinaj (52.), Fl. Ștefan (88.), illetve Jefferson (12.), Diomandé (59.), Omrani (87.), Papp (90+1.).

* Szuperliga, 15. forduló: Jászvásári CSM Politehnica – Galaci Suporter Club Oțelul 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Petrolul 52 Ploiești 0-0, CSU Craiova – Universitatea 1948 Craiova 1-1.

* 2. liga, 12. forduló: Karácsonkői Ceahlăul – CSM Slatina 4-0, Újszentesi CSC – Bukaresti CSA Steaua 0-0, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Dési Unirea 4-0, Resicabányai CS Muncitoresc – Bukaresti Metaloglobus 5-0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Chindia Târgovişte 0-0, CS Mioveni – CS Tunari 4-0, Concordia Chiajna – Campionii Fotbal Club Argeş Pitești 1-0. Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 24 pont/12 mérkőzés (20-11), 2. Slobozia 24/11 (12-4), 3. Sellemberk 24/11 (11-4).

* Románia-kupa, 2. forduló:

A csoport: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0, Chindia Târgoviște – Petrolul 52 Ploiești 0-2, Pécskai Progresul – Nagyszebeni Hermannstadt 0-6, az élen: 1. Petrolul 52 6 pont (4-1), 2. Corvinul 1921 6 (3-0);

B csoport: Bukaresti CSA Steaua – Bukaresti Rapid 1923 0-0, CSM Alexandria – Botosáni FC 2-1, Kolozsvári FCU – Kolozsvári CFR 1907 1-1, az élen: CFR 1907 4 pont (4-2), 2. Kolozsvári FCU 4 (4-2), 3. Rapid 1923 4 (3-1);

C csoport: Galaci Suporter Club Oțelul – Bukaresti FCSB 1-1, Zilahi SCM – Universitatea 1948 Craiova 0-1, Nagyváradi FC Bihor – Bukaresti Dinamo 1948 1-1; az élen: 1. SC Oțelul 4 pont (5-2), 2. FCSB 4 (3-1), 3. Universitatea 1948 4 (2-1);

D csoport: CS Tunari – FC Voluntari 1-1, Aradi UTA – CSU Craiova 0-1, Bodzavásári Gloria – Konstancai FCV Farul 1-0, az élen: 1. Voluntari 4 pont (3-1), 2. CSU Craiova 4 (2-1).