Megszerezte idei első győzelmét a pályán a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában – a 27. fordulóban, az FC Hermannstadt ellen azonban továbbra sem a legtetszetősebb arcát mutatta a szentgyörgyi csapat. Az eltiltott Păun és a sérült Rodriguez nagyon hiányoztak a középpályáról, s így a támadósor nemigen kapott használható labdákat. A meccsen kevés volt a futball, a nagyszebeni ellenfél sem csillogott, bár közel volt a pontrabláshoz. A végére azonban igen idegessé vált a találkozó, amiben Horia Mladinovici játékvezetőnek is volt némi szerepe.

Bár az OSK mezőnyfölényével indult a találkozó, a 16-os vonala előtt a legtöbbször elfogyott a tudomány. Egy helyzetecskét sikerült összehozni az első tíz percben, amikor Aganović 12 méterre a kaputól késlekedett a lövéssel, és szerelték. Az első negyedóra után Nagyszeben lendült támadásba, és a 20. percben csak Butean és Medina habozása mentette meg Began kapuját. Ami önerőből nem ment, ahhoz Antoche hibája segítette hozzá a házigazdákat: a 25. percben a Hermannstadt jobbhátvédje meg akart akadályozni egy szögletet, a labda azonban Ștefănescuhoz került a tizenhatos bal szélén, és a kapu elé lőtt labdát Aganović közelről a hálóba küldte (1-0). A vendégcsapat hét perccel később közel került az egyenlítéshez: előbb Petrescu szabadrúgását ütötte nagy bravúrral szögletre Began, majd a beívelt labdát Tudorie fejelte saját kapuja keresztlécére, Began ügyetlenül öklözte ki, Paraschiv duplázása pedig pontatlan volt.

Ezt követően azonban már nem forgott többé veszélyben az OSK kapuja, és a szünet után ismét a házigazdák kerültek mezőnyfölénybe, ám a második gól sehogyan sem akart összejönni, az ígéretesnek mutatkozó akciók elhaltak, mielőtt valódi helyzetté válhattak volna. Az 54. percben Tudoriét buktatták a tizenhatoson belül, ám a játékvezető sárgát adott szimulálásért. Ez volt Horia Mladinovici első nagy hibája, majd jött a 75. perc, amikor egy jobb oldali beadást Babić megcsúsztatott, és a közelében található Tamás kezét érte a labda, amely a teste mellett, természetes helyzetben volt, és ideje sem lett volna elkapni. A videózás sem győzte meg azonban Mladinovici-ot, hogy vétlennek ítélje a kezezést, azt pedig, hogy büntetőt ítélt, azzal is tetézte, hogy Tamásnak felmutatta a második sárgáját, így emberhátrányban hagyta az OSK-t. Nem tudjuk, mit kellett volna a magyar hátvédnek tennie az adott helyzetben... Szerintünk már az is képtelenség, hogy ilyesmiért büntetőt ítéljenek, de hogy még ki is állítsák miatta az egyértelműen vétlen játékost, az már több mint egyszerű hiba! (Ez volt a harmadik piros lap, amelyet felmutattak az OSK valamelyik játékosa ellen az utóbbi négy meccsen, az ominózus FCU 1948 Craiova elleni, félbeszakadt találkozó után, mindhármat mintha túlságosan könnyen adták volna...)

A tizenegyest Babić gólra váltotta (1-1).

A bukaresti játékvezető szerencséje, hogy az emberhátrányba került OSK is kiharcolt egy – ezúttal teljesen egyértelmű – büntetőt Aganović buktatásáért, amelyet – miután sem Păun, sem Ștefănescu, sem Tudorie nem volt már a pályán –, Bălașa értékesített (2-1).

A hátralévő néhány percben igen hektikussá vált a hangulat a pályán, az OSK foggal-körömmel védelmezte az előnyét, a Hermannstadtnak pedig már nem volt elég ereje, hogy másodszor is egyenlítsen.

A Sepsi OSK kedden este fél kilenctől a FCV Farul vendége lesz, amellyel van némi elszámolnivalója, hiszen Sepsiszentgyörgyön a játék alapján meg nem érdemelt győzelmet arattak a tengerpartiak. A meccs továbbá azért is figyelmet érdemel, mert a konstancai szurkolóktól sem idegenek a magyargyűlölő rigmusok. Ezért kíváncsian várjuk, hogy tanultak-e Craiova esetéből, illetve ha nem, akkor a játékvezetők következetesen alkalmazzák-e a szabályt...

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó szuperliga, 27. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Nagyszebeni Hermannstadt 2-1 (1-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest) – Bogdan Gheorghe (Bukarest), Romică Bîrdeș (Pitești). Tartalék: Andrei Moroiță (Ploiești). Ellenőr: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Sorin Costreie (Buftea). Segéd-videóbíró: Marius Marchidanu (Brăila).

Gólszerzők: Aganović (27.), Bălașa (88. – büntetőből), illetve Babić (77. – büntetőből).

Sárga lap: Tamás (36.), Aganović (49.), Tudorie (54.), Bălașa (90+6.), illetve Antoche (62.), Mino Szota (66.), Ene (90+3.).

Kiállítva: Tamás (75.).

Sepsi OSK: Began – Bălașa, Ciobotariu, Tamás, Dumitrescu, Aganović, Fr. Junior (78. Ion Gheorghe), Matei (78. Ňinaj), Tudorie (70. Rondón), Šafranko, Ștefănescu (64. Papa).

FC Hermannstadt: Letica – Antoche, Bejan, Ene, Medina (46. Oroian), Mino Szota, Limaj (70. Biceanu), Butean, P. Petrescu (46. Al-hassan), Paraschiv (70. Babić), C. Popescu (70. Balaure)

* Szuperliga, 27. forduló: FC Universitatea 1948 Craiova – CS Mioveni 2-1, Aradi UTA – Konstancai FCV Farul 0-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Nagyszebeni Hermannstadt 2-1, Kolozsvári FCU – Botosáni FC 2-0, Bukaresti Rapid 1923 – Chindia Târgoviște 2-0.

* 2. liga, 17. forduló: Bodzavásári Gloria – Brassói FC 1-1, Unirea 04 Slobozia – Bukaresti CSA Steaua 2-2, Temesvári Ripensia – Dési Unirea 1-2, Bukaresti Metaloglobus – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 0-0, FK Csíkszereda – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 2-2, Újszentesi CSC – Temesvári Politehnica 3-1, Jászvásári CSM Politehnica – Sellemberki CSC 1599 4-1, CSM Slatina – Galaci Suporter Club Oţelul 0-0. Az élcsoport: 1. CSA Steaua 34 pont (32-18), 2. Jászvásári CSM Politehnica 34 (24-12), 3. Galaci Suporter Club Oțelul 32.