Rendkívül fontos győzelmet aratott a marosvásárhelyi városi sportklub férfikosárlabdacsapata Craiován, azonban nem minden játékos érdemel dicséretet, és az együttes a legkevésbé sem teljesített egyenletesen a mérkőzés folyamán. Az első és harmadik negyedben szinte semmit nem játszott a CSM, aztán a második és negyedik játékrészben javított a mérlegen. A végére pedig szinte ismét elszenderedett, hiszen nyolcpontos előnye olvadt egyetlen pontra az utolsó 50 másodpercben...

Mindössze egy kosarat szerzett a marosvásárhelyi együttes a mérkőzés első hét percében (!), ekkor 17%-os volt mezőnyből. Eközben a kispad passzívan nézte a kezdő ötös vergődését, Person és Gajović eldobigált labdáit, és csak nagyon későn szánta rá magát a cserére. A negyed végéig pedig az ellenfél 14 lepattanójához képest csak négyet gyűjtött be a CSM, és szerzett 8 pontot, mint valami ifjúsági együttes. (Egyébként a lepattanózás egész meccsen elképesztően gyengén ment a marosvásárhelyieknek, erről a 41/23-as arány tanúskodik.)

A második negyedben aztán Craiován volt a sor, hogy gyengélkedjen. Ehhez hozzájárult a cserékkel feljavított CSM fojtogató emberfogása, amelyen az ellenfél nem találta a rést, miközben túloldalt kezdtek gyűrűbe hullani a dobások, és egy 16-0-s rohammal mínusz 11-ről plusz 8-ra tudott fordítani a marosvásárhelyi gárda. Aztán a félidő előtt ismét kiengedett a CSM, és csak egy pont előnyt tudott megőrizni.

Szünet után folytatódott a hazaiak jó periódusa, és ismét megjelentek a felelőtlenül eldobált labdák a másik oldalon, így Craiova 12 pontra újra elhúzott, amire észbe kaptak a vásárhelyiek. Feltűnő volt, hogy Bölöni sokszor álldogált üresen a sarokban, passzra várva, hogy rádobja hármasról, de társai pillantást sem vetettek rá, inkább bonyolult, sokszor kilátástalan megoldásokkal próbálkoztak. Ráadásul Sánta már a harmadik negyed végére megkapta az ötödik személyi hibáját, ebből legalább kettőt a vicc kategóriába sorolhatunk...

Ám a negyedik negyedre ismét megindult a kapaszkodás és a jobb védekezés. Jeremić elengedett néhány triplát, Martinić is dobott egyet 8 méterről, így öt perccel a vége előtt beérték a házigazdákat, s aztán úgy tűnt, állva hagyják őket. 50 másodperccel a vége előtt 8 pont előnye volt a CSM-nek – és szinte elveszítette néhány rossz taktikai döntés miatt. Az ellenfél két triplát is szerzett, és a sikerhez kellett Jeremić mindkét szabaddobása négy másodperccel a vége előtt, mert így Drăgan dudaszóra dobott hármasa sem volt már elég az egyenlítéshez.

Mint említettük, nagyon fontos sikert ért el a marosvásárhelyi csapat, amely előtt megnyílik ezzel a  felsőház kapuja, de nem az ilyen jellegű teljesítmények kell mutassák a követendő mintát. Legalábbis nem azok, amelyeket az első és a harmadik negyedben láttunk.

Az alapszakasz első felét pénteken 19 órától zárja a CSM, hazai pályán, a B csoport egyik legerősebb csapata, a FC Argeș Pitești ellen.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 8. forduló: SCM U Craiova – Marosvásárhelyi CSM 69:70 (17-8, 10-22, 23-13, 19-27).

Craiova, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Ciprian Stoica (Nagyszeben), Bogdan Podar (Kolozsvár), Dragoș Barbu (Jászvásár). Ellenőr: Bedir Sefer (Corabia).

SCM U Craiova: Freeman 18 pont (4), Zotov 13 (1), Milovanović 10, Drăgan 8 (2), Blaj Voinescu 6, Țibîrnă 6 (1), Casale 6, Watson 2. Kispadon: Lucaci, Agapie, Pușcașu.

Marosvásárhely: Jeremić 27 pont (6), Martinić 21 (2), Lowrance 10 (1), Sánta 6, Gajović 4, Borșa 2, Person, Paliciuc, Bölöni, Engi-Rosenfeld. Kispadon: Mureșan, Sólyom.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 8. forduló:

* A csoport: Kolozsvári U-BT – Bukaresti Laguna Sharks 100:67, CSO Voluntari – Zsilvásárhelyi CSM 80:69, Temesvári SCM – Bukaresti Dinamo 91:82, Bukaresti Rapid–Galaci CSM ma játsszák. A Brassói Corona állt. Az előző fordulóból: Zsilvásárhelyi CSM – Bukaresti Rapid 58:94.

* B csoport: SCM U Craiova – Marosvásárhelyi CSM 69:70, FC Argeș Pitești – Konstancai CSM 77:74, Nagyváradi CSM – Foksányi CSM 2007 85:76, Nagyszebeni CSU – CSM Baschet Petrolul Ploiești lapzárta után. A CS Vâlcea 1924 állt. Az előző fordulóból: Foksányi CSM 2007 – CS Vâlcea 1924 74:71.