Három kudarc után a Chindia Târgoviște elleni győzelemmel kezdheti meg a kikecmergést a mély gödörből a Sepsi OSK szuperligás labdarúgócsapata. A három pont az önbizalom helyreállítását segítheti ugyan, de a játék ezúttal sem volt meggyőző. Az OSK csupán két büntetőből tudott betalálni.

Kevésbé volt tetten érhető a sepsiszentgyörgyi együttes mezőnyfölénye a Chindia Târgoviște elleni találkozón, mint az előző meccseken, ez azonban annak is tulajdonítható, hogy Bergodi legényei lemondtak a végtelennek tűnő hátra- és oldalpasszolgatásokról, gyorsabban próbálták előreküldeni a labdát. A megjátszások minősége azonban nagyon sok kívánnivalót hagyott maga után, a passzokat rendre könnyedén lefülelték a târgoviștei védők, a magas labdákért folyó harcban mindig alulmaradtak a szentgyörgyiek, és a beadások minősége a megyei bajnokságban is alacsony szintűnek számítana. Hibákat azonban – néha szarvashibákat – mindkét védelem elkövetett, innen jöttek a helyzetek és a gólok is.

Mindjárt az 5. percben Popa próbára tette lapos lövésével Niczulyt, akiről először kipenderült a labda, aztán valahogy szögletre pofozta Akhmatov elől. Miután a 12. percben lejegyezhettük az OSK első kapura tartó lövését (Bărbuț próbálkozott), a 18. percben elképesztően passzívan nézte a szentgyörgyi védelem, ahogyan Popa egyedül kapja Niczulyjal szemben, előbbi azonban képtelen volt lekezelni a labdát, így a szentgyörgyi kapus üggyel-bajjal megkaparintotta azt. A Sepsi OSK-nak a 31. percben volt az első jobbacska lehetősége, ám Aganović lövése a hosszú sarok mellé szállt. Azonban a vezetést valódi lehetőségek nélkül is megszerezte Bergodi legénysége: a 36. percben Păun megelőzte Akhmatovot, aki a labda helyett a szentgyörgyi középpályás lábát találta el, és az egyértelmű büntetőből Rondón előnyhöz juttatta a vendégeket (0-1). Szünetig azonban nem sikerült megőrizni az előnyt. A 43. percben túl lazán fogta Ňinaj Coopert, utóbbi pedig a felső sarokba küldte a Neguț jobb oldali beadásából érkező lasztit (1-1). Szünet előtt Ștefănescut csak szabálytalanul tudta Esteban megállítani a büntetőterület határán, aztán szintén Ștefănescu esett el a szabadrúgásból beadott labdáért való küzdelemben, ám gyors videózás után az a döntés született, hogy nem történt szabálytalanság.

Újrakezdés után a Sepsi OSK erőltette jobban a támadásokat, de továbbra sem tudott túl veszélyessé válni – a 79. percig, amikor egy védőkről lecsorgó labdát Ștefănescu nem talált telibe 13 méterről, így Moldovan meg tudta fogni. Két perccel később Rondón faképnél hagyta az eleső Estebant, a duplázó Passaglia pedig a venezuelai csatár sípcsontjára talpalt a beadás után. Ezt a játékvezető csak videózás után konstatálta, így jöhetett a második büntető. Ugyanakkor Passaglia megúszta egy sárga lappal, talán Flueran úgy érezte, hogy két büntető után még egy piros lap is túl szigorú lenne. Meglepő módon ezúttal Ion Gheorghe volt a végrehajtó, aki erősen és pontosan küldte a bal alsó sarokba, bár Moldovan kitalálta, mely irányba kell vetődnie (1-2).

A hátralévő időben aztán a Chindia rohamozott, és ez alatt a tíz perc alatt veszélyesebb volt, mint a Sepsi OSK az egész meccsen. A 90+3. percben Niczuly és Ňinaj ütközése után mindketten a földön maradtak, ám Șerban 18 méterről nem tudta eltalálni az üres kaput. A 90+8. percben pedig Ňinaj a hatoson lábbal mentett Grubac feje elől – kockázatos megmozdulás volt.

A meccs fontos mozzanata, hogy ismét pályára lépett a Sepsi OSK mezében Pavol Šafranko, aki azonban nem kapott használható labdákat. Ugyanakkor a most érkezett Tamás Márkot egyelőre kihagyta Bergodi a keretből, arra hivatkozva, hogy még nem ismeri a csapatot. A védelem teljesítményét nézve azonban valószínűleg nagyon hamar a pályán láthatjuk majd őt is.

A Sepsi OSK legközelebb szombaton 19 órától a Botosáni FC együttesét fogadja.

Fotó: a Chindia közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 10. forduló: Chindia Târgoviște – Sepsi OSK 1-2 (1-1)

Ploiești, Ilie Oană stadion. Vezette: Viorel Flueran (Craiova) – Ovidiu Artene (Vaslui), Vlad Bârlădeanu (Bukarest). Tartalék: Adrian Cojocaru (Galac). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Sebastian Colțescu (Craiova). Segédvideóbíró: Adrian Popescu (Craiova).

Gólszerzők: Cooper (43.), illetve Rondón (27. – büntetőből), Ion Gheorghe (81. – büntetőből).

Sárga lap: Akhmatov (13.), Esteban (45+2.), Passaglia (80.).

Chindia: Moldovan – Esteban, Boldor, Celea, Ioniță, Popadiuc (46. Dumitrașcu), Vorobjovas, Akhmatov (46. Passaglia), Neguț (67. Șerban), Popa (82. Chamed), Cooper (54. Grubac).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Ciobotariu, Dumitrescu, Aganović (82. Francisco Junior), Păun, Rodriguez (67. Šafranko), Bărbuț (62. Ion Gheorghe), Rondón (82.Tudorie), Ștefănescu.

* Szuperliga, 9. forduló: Petrolul 52 Ploiești – Botosáni FC 2-1, Campionii FC Argeș Pitești – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1, CSU Craiova – Konstancai FCV Farul 4-3; 10. forduló: Botosáni FC – Aradi UTA 1-2, Chindia Târgoviște – Sepsi OSK 1-2, Nagyszebeni Hermannstadt – Petrolul 52 Ploiești 2-1, Universitatea 1948 Craiova – Bukaresti Rapid 1923 1-0.

* 2. liga, 6. forduló: Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Galaci Suporter Club Oțelul 0-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Bukaresti CSA Steaua 1-2, Brassói FC – Bukaresti Metaloglobus 1-0, CSM Slatina – Temesvári Ripensia 3-0, Újszentesi CSC – Unirea 04 Slobozia 2-4, Jászvásári CSM Politehnica – Bodzavásári Gloria 1-0, Konstancai Unirea – Concordia Chiajna 0-3, Sellemberki CSC 1599 – Dési Unirea 1-1, Temesvári Politehnica – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 0-1, FK Csíkszereda – Nagybányai Minaur 3-0. Az élcsoport: 1. Slobozia 13 pont (11-5), 2. Jászvásár 13 (8-4), 3. Dés 13 (11-8).