Két fontos célkitűzést teljesített a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga alapszakaszának utolsó fordulójában. A rájátszásba jutáshoz a döntetlen is elég lett volna, azonban azzal, hogy nyert, egy pontra megközelítette az osztályozót érő helyen álló Medgyest.

A házigazdák számára ezért sem volt mindegy az eredmény, és már a 4. percben vezetéshez jutottak: Abel Popa és Tineiu test test elleni csatáját szabálytalannak ítélte a játékvezető az ötösön, és Avram a felső sarokba lőtte a büntetőt (1-0). Nyárádtő azonban szinte azonnal magához ragadta a kezdeményezést, a 8. percben Astafei kapott két védő között egy remek labdát, és a tizenhatos belsejéből laposan ellőtte Blaga alatt (1-1). Az egyenlítés után is a vendégek voltak a kezdeményezőbbek, és a 12. percben, egy szöglet után Savin a keresztlécet találta el fejjel. Medgyesnek volt ezt követően néhány veszélyes akciója, a 15. percben Tineiut csak harmadszorra sikerült szerelni a tizenhatoson belül, a 22. percben pedig Ganea volt gyorsabb, mint a hosszú labdára rajtoló Magyari. A legnagyobb lehetőséget a házigazdák a 32. percben hagyták ki, amikor Ganea nagy reflexszel hárított egy perdítést szöglet után.

A második félidőt szinte végig Nyárádtő uralta, s miután az 53. percben Astafei üres kapu elé adott labdájáról Fülöp lekésett, három perccel később Horșia kapu felé csavarodó jobb oldali beadását Astafei hosszabbította meg fejjel a bal felsőbe (1-2). A hátrányba került medgyesiek ezek után már nem találtak fogást a nyárádtőiek védelmén, utóbbiak pedig minden eszközt bevetettek, hogy megőrizzék egygólos előnyüket.

Érdekesség, hogy az alapszakaszban elfoglalt helyük alapján a rájátszás első fordulójában ismét egymás ellen játszik a két csapat, és ismét Medgyesen.

Fotó: az ACS Medgyes 2022 közösségi oldala

3. liga, 9. csoport, 18. forduló: ACS Medgyes 2022 – Nyárádtői Unirea 2018 1-2 (1-1).
Medgyes, Gaz Metan stadion, kettes pálya. Vezette: Marius Bădoiu (Craiova) – Alexandru Crăciun (Onești), Alexandru Iftime (Buftea). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti), Valentin Stanciu (Zsilvásárhely).
Medgyes: Blaga – Hanzu, Avram, Vlad, Șerban (80. Vodă), Balgiu (67. Rotar), Luca (64. Noian), Dumitru (64. Man), Petra, Tineiu (80. Maxim), Magyari.
Nyárádtő: Ganea – Coza, Savin, A. Popa, D. Todoran, I. Barstan, Ov. Horșia, Piper (74. Suslak), Trif (85. Csan-hjeok), Astafei, Fülöp (79. Bálint).
Gólszerzők: Avram (4. – büntetőből), illetve Astafei (8., 53.).
Sárga lap: Noian (70.), Vodă (90+3.), illetve Piper (7.), A. Popa (10.), Astafei (56.), Horșia (63.), Fülöp (75.), Ganea (90+4.).

3. liga, 9. csoport, 18. forduló: ACS Marosvásárhely – Alsógáldi Industria 0-0.
Marosvásárhely, víkendtelepi pálya. Vezette: Raul Chiorean (Szatmárnémeti) – Ioan Corb (Szatmárnémeti), George Urs (Nagyvárad). Ellenőr: Nicolae Botezatu (Karácsonkő), Ștefan Donciu (Sepsiszentgyörgy).
Marosvásárhely: Kis – Arhirii, Dumbrăvean, Csala, Gliga, Jorza, Moraru, Neacșu, Pop, Tudoran, Vidrăsan. Cserék: Lukács, Bărăbaș, Degan, Caliani, Giosu, Greu, Iepure, Kiss, Moldovan.
Industria: Suciu – Juncan, Potopea, Radu, Dănilă, Grosu, Oniche, Baghiu, Cioară, Stănilă, Mureșan. Cserék: Groza, Grecu, Lupșan, Giorgiu, Domșa, Circov, Frențiu, David, B. Popescu.
Piros lap: Kis.

3. liga, 9. csoport, 18. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Kolozsvári Viitorul 2-0, ACS Marosvásárhely – Alsógáldi Industria 0-0, Gyulafehérvári CSU – Beszterce-naszódi Gloria 2018 2-0, ACS Medgyes 2022 – Nyárádtői Unirea 2018 1-2, Kudzsiri Metalurgistul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-1.

Újabb kínos leszereplés

Miután nem tudták legyőzni az első idei hazai mérkőzésen a sereghajtó Kolozsvári Viitorult, a másik kiesőjelölt, az előző hat mérkőzést sorozatban elveszítő Alsógáldi Industria ellen sem tudott nyerni hazai környezetben az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga alapszakaszának zárófordulójában. Ráadásul most még gólt sem tudott rúgni a téli szünetben alaposan átalakított keret. A végén pedig kevés választotta el attól, hogy ráadásnak ki is kapjon, hiszen Kis Patrik összetűzött a játékvezetővel a 84. percben, így piros lapot kapott. Mivel a csapat már ötöt cserélt, kénytelenek voltak improvizálni a kapuban, a hátralévő időben Andrei Pop öltött magára kapusmezt. Ebben a néhány percben a vendégek több lehetőséget is kihagytak, a legnagyobbat Baghiu a hosszabbítások első percében.
A marosvásárhelyi csapatból nagyon hiányzik egy gólerős középcsatár, illetve egy tisztafej a középpályán, aki képes helyzetbe hozni az ékeket.
Noha a kiesés gyakorlatilag nem fenyeget, hiszen 15 pont az előny az első kieső helyen álló Alsógáddal szemben, amit az alsóházban rendezett 10 forduló során aligha lehet eltékozolni, a klubnál alaposan tisztázni kell, hogy mit is akarnak, és hogyan használják fel az idény hátralévő részét arra, hogy a következő bajnokságban jobban szerepeljenek. A szurkolók ugyanis a közösségi médiában jelezték: elfogyott a türelmük.