Másodszorra is megnyerte a Szuperkupát a Sepsi OSK labdarúgó-csapat azt követően, hogy a Románia-kupát is elhódította. Két év alatt ez a negyedik serleg, amelyet megszerez a klub, ami nem kis teljesítmény. Az idénykezdést jelentő mérkőzésen a nagy favoritnak kikiáltott FCV Farul egyértelműen alárendelt szerepet játszott, a székelyföldi alakulat részéről pedig leginkább az a biztató, hogy a védelem ezúttal szinte hibátlanul teljesített.

A mérkőzést az OSK kivárással indította, a labdatartásra szakosodott Farult hagyta egy ideig passzolgatni, azonban utóbbi képtelen volt veszélyesen megközelíteni Niczuly kapuját. Legfeljebb Mazilu kapu mellett elcsavart lövését említhetjük a 14. percben. Aztán az első húsz perc után lassan átbillent a birtoklás mérlege az OSK javára. Az agresszív kitámadás megzavarta a konstancaiakat, akik sok labdát veszítettek a középpályán, és lassan egyre nagyobb nyomás nehezedett Aioani kapujára. A 29. percben Ștefănescu lövése pontatlan volt, a 38. percben pedig Bălașa szöglet utáni fejese fölészállt, az igazi nagy helyzet azonban a 44. percben maradt ki. Matei, aki idéntől átvehette a 10-es mezt, az ehhez a számhoz méltó passzal találta meg Šafrankót az ötösön egyedül, Aioani azonban még időben lépett a szentgyörgyi csatár elé, így szögletre tudott menteni.

Az OSK egyre nyilvánvalóbb fölénye aztán közvetlenül a szünet után, a 47. percben érett góllá. Matei  újabb kiváló indításából Ciobotariu ívelt be az ötösre, onnan pedig a berobbanó Ion Gheorghe fejelt a hálóba (1-0). A Farul egyre többet hibázott védelemben, és az 52. percben Ștefănescu az Aioanitól kapott labdát megpróbálta 45 méterről kapura emelni, de a konstancai kapus időben visszaért.

Az első konstancai helyzetecskére az 54. percig kellett várni, amikor Sali lefordult Ciobotariuról, és 13 méterről fölélőtt. Aztán Ronaldinho pályára lépése felfrissítette kissé a Farult, de ő is csak két blokkolt lövésig jutott el.

Matei két nagy lehetőséget is kihagyott. A 60. percben egy csellel becsapta a védőjét, azonban mielőtt le tudta volna kezelni a labdát, az ötös sarkán hátulról szerelték. A 74. percben pedig kicsit jobbra kisodródva elhúzta Aioani mellett, a Farul kapusa azonban még elérte a szögből kapura gurított labdát. A kihagyott nagy helyzetek szinte megbosszulták magukat, mert egy 25 méterre megadott szabadrúgást a 81. percben Alibec erőből laposan a hosszú sarok irányába küldött, Niczuly azonban szögletre tolta a labdát. Ez volt az egyetlen alkalom a meccsen, amikor védenie kellett.

A záró percekben a Farul próbálkozott, miközben az OSK ellenakciókat vezetett, de már nem forgott igazi veszélyben a két kapu. Megemlíthetjük még M. Popescu föléküldött kapáslövését a 90+6. percben, ez azonban már csak a végső sípszót vezette fel.

A Szuperliga új idénye a hét végén kezdődik, a Sepsi OSK a Rapid 1923 Bukarest otthonában lép pályára pénteken este fél tíztől. A fővárosiaknál áll a bál, éppen a Szuperkupa döntője előtt jelentették be, hogy Adrian Mutu edző elfogadta a Neftchi Baku ajánlatát és távozik, és az a Cristiano Bergodi ül majd a kispadra, akitől alig váltak meg Sepsiszentgyörgyön.

Labdarúgó – Szuperkupa-döntő: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Konstancai FCV Farul 1-0 (0-0).

Ploiești, Ilie Oană-stadion. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest) – Tunyogi Ferenc (Zilah), Andrei Constantinescu (Bukarest). Tartalék: Sebastian Colțescu (Bukarest). Ellenőr: Costin Toma (Karácsonkő), Octavian Goga (Brassó). Videóbíró: Ovidiu Hațegan (Arad). Segéd-videóbíró: Gabriel Stroe (Pitești).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu  Bălaşa, Ňinaj, Oteliță (69. Oroian), Rodriguez, Păun, Matei (79. Aganović), Ştefănescu (85. Damaşcan), Ion Gheorghe (69. Dumitrescu), Šafranko (79. Rondón).

Farul: Aioani – Kiki (46. Sîrbu), Boli, Queiroz (62. M. Popescu), Borza, Nedelcu, Vînă (46. Borgnino), Artean, Mazilu (71. Dumitrescu), Alibec, Sali (62. Ronaldinho).

Gólszerző: Ion Gheorghe (47.).

Sárga lap: Bălașa (58.), Šafranko (68.), Rondón (82.), Niczuly (90.), illetve Vînă (25.), Boli (36.), Borgnino (64.).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala