Gyakorlatilag esélytelenül utazott a marosvásárhelyi városi sportklub teremlabdarúgó-csapata az 1. liga második fordulójában a bajnoki címvédő Galaci United otthonába, hiszen egyelőre hatalmas különbség tátong a légiósokkal és válogatottakkal teletűzdelt kikötővárosi gárda és az újonc, helyi fiatalokból álló marosvásárhelyi együttes között, és ebben a sportágban szinte kizárt a nagy meglepetés. Maga Cosmin Gherman edző is arról beszélt a meccs előtt, hogy tanítványainak „élvezniük kell a teremfocit” ezen a meccsen. És noha 7-2-es vereséget szenvedtek, nem mondhatjuk, hogy szégyent vallottak, hisz főleg a második félidőben többször veszélyeztették a hazaiak kapuját, amikor lemondtak arról, hogy kizárólag sündisznóállásban védekezzenek.

Ismét nagyon jól állította fel a csapatát Cosmin Gherman, remekül zárták a szögeket Tătar kapuja előtt. Az első félidőben mintha a belföldi mezőnyt egykor magasan uraló City’us meccsét láttuk volna, 90%-os hazai birtoklással, és szinte kizárólag védekezésre berendezkedett marosvásárhelyiekkel. A galaciak az első megingásnál vezetéshez jutottak, de a 10. perc táján Nicola egyenlített az első veszélyesebb marosvásárhelyi ellenakciót követő szöglet után. (Távoli lövésénél az előtte átfutó Ördögh megzavarta a kapust.) Ezt a döntetlent szinte sikerült kivédekezni a szünetig, ám végül mégis 2-1-es galaci vezetésnél történt meg a pályacsere.

A második félidő két gyors hazai góllal rajtolt, ám a marosvásárhelyi csapat legtapasztaltabb játékosa, Szabó Zsolt is bevette a 27. percben Toniţa kapuját egy jól helyezett távoli lövéssel. 4-2-nél pedig megrázta magát a CSM, és most már sokkal bátrabban támadott, megváltoztatva a játék addigi képét. Az igen jónak mondható eredményt azonban nem sikerült megőrizni. A 36. percben a jobb képességű galaciak ötödszörre is betaláltak, s miután a vendégek a kapussal támadva próbáltak válaszolni, rögtön a középkezdés után labdát loptak, és az üres kapuba gurították. A hetedik galaci gól a zárópercben született.

Tekintve, hogy Galac 15-0-val kezdett idegenben Simánddal, ez az eredmény egész barátságosnak mondható, különösen, hogy megszületettek a csapat első góljai a bajnokságban. A teremlabdarúgó 1. liga szeptember 23-áig szünetel, mert a válogatott vb-selejtező mérkőzéseket játszik. Akkor a CSM először lép hazai pályára ebben az idényben, a vendége a Mausoleul Mărăşeşti lesz, amelyet legyőzött a 2. liga döntőjében. A Vrancea megyei csapat kerete azonban azóta jelentősen megváltozott.

Teremlabdarúgó 1. liga, 2. forduló: Galaci United – Marosvásárhelyi CSM 7-2, Bodzavásári Luceafărul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 3-7, Simándi Şoimii – Dévai CSM 2-15, Mausoleul Mărăşeşti – Temesvári CFR 1933 3-5, Dévai West – Székelyudvarhelyi FK 5-4. Az előző fordulóból: Dévai CSM – Dévai West 10-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Mausoleul Mărăşeşti 6-3.