Két év után először nyert idegenben a román csapat

• 2018-10-14 15:20:33

• -

A hosszabbításban szerzett góllal győzött Románia Litvániában, csütörtök este, a labdarúgó Nemzetek Ligája C osztálya 4. csoportjában.

Az alakulat első sikerét jegyezte ezzel a sorozatban, miután korábbi két mérkőzése egyaránt döntetlenre végződött Montenegró és Szerbia ellenében. Románia 2016. október 5-e óta nem nyert hivatalos meccset idegen környezetben (akkor Örményországot múlta felül 5-0-ra), azóta három döntetlen és két vereség a mérleg.

A román csapat jól kezdte a találkozót, Chipciu révén már a 8. percben próbára tette a vendéglátók kapusát. A házigazdák válasza nem sokat váratott magára, Cernich a kapufát találta el két perccel később. A 13. percben újra a román csapat vezetett támadást ellenfele célterülete irányában, és ez a roham már góllal végződött: Jankauskas Mitriţă elől próbált menteni, de pechére Chipciu lábára tolta a labdát, amelyet a románok támadó középpályásának gyerekjáték volt a hálóba küldenie (0-1). Három perccel később Mitriţă megkétszerezhette volna csapata előnyét, 25 méteres lövését azonban hárította a hazai kapus. A játék ekkor leült kissé, az első félidőből hátramaradt időben jobbára mezőnybirkózás folyt, a felek nemigen kerültek kapuközelbe. Egyedüli kivételként a 42. percben vezetett akciót jegyezhettük fel, amikor Slivka lövésig jutott, húsz méterről azonban nem tudott túljárni a Tătăruşanu eszén.

A második félidőt ugyancsak a románok kezdték jobban: az 52. percben Mitriţă ollózó lövése elakadt a kapuson, aki egy perccel később Stanciu távolabbi kísérletét is hárította. Később az USK Cra-iova korábbi légiósa, Valskis került főszerepbe: a 66. percben Bancu hibáját kihasználva lőhetett kapura, de célt tévesztett, míg a 80. percben Săpunaru az utolsó pillanatban blokkolta hatméteres kísérletét. A másik oldalon csak Chipciu rövid sarokra tartó lövését jegyezhettük fel (73.), a román csapat nem erőltette sem a labdatartást, sem a gólszerzést. A lazázásnak meg is lett a böjtje, a 89. percben Zulpa kihasználta a védelem szétszórtságát, és egyenlített (1-1). A Contra-csapatra ez hideg zuhanyként hatott, azonnal magához ragadta a kezdeményezést, nagy nyomást gyakorolt a litvánokra, s bár már nem sokan remélték, hogy a hegy alatt abrakolás eredményre vezethet, mégis azoknak lett igazuk, akik a jobb későn, mint egyszer sem elvet alkalmazzák: a negyedik hosszabbításpercben Maxim egyetlen mozdulattal két védőt is elfektetett, majd a bal hosszúba lőtt (1-2).

A román csapat tegnap lapzárta után Szerbiával mérte össze erejét.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, C divízió, 4. csoport, 3. forduló:

Litvánia – Románia 1-2 (0-1)

Vilnius, LFF-stadion, 2000 néző, vezette: Francois Letexier (francia).

Gólszerzők: Arturas Zulpa (89.), illetve Alexandru Chipciu (13.), Alexandru Maxim (90+4.).

Sárga lap: Silvka (69.), illetve Anton (32.), Chipciu (45.), Marin (85.).

Litvánia: Ernestas Setkus – Rolandas Baravykas, Algis Jankauskas, Linas Klimavicius, Vaidas Slavickas – Arturas Zulpa, Modestas Vorobjovas (63. Mantas Kuklys), Vykintas Slivka – Arvydas Novikovas, Fiodor Cernych (87. Deimantas Petravicius), Darvydas Sernas (63. Nerijus Valskis).

Románia: Ciprian Tătăruşanu – Cristian Manea, Gabriel Tamaş, Cristian Săpunaru, Nicuşor Bancu – Paul Anton, Răzvan Marin – Alexandru Chipciu, Nicolae Stanciu (87. Dorin Rotariu), 20. Alexandru Mitriţă (78. Alexandru Maxim) – George Ţucudean (71. Claudiu Keserü).

A csoport másik mérkőzésén: Montenegró – Szerbia 0-2.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, 3. forduló:
* A osztály: 1. csoport: Hollandia – Németország 3-0; 2. csoport: Belgium – Svájc 2-1; 3. csoport: Lengyelország – Portugália 2-3; 4. csoport: Horvátország – Anglia 0-0
* B osztály: 1. csoport: Szlovákia – Csehország 1-2; 2. csoport: Oroszország – Svédország 0-0; 3. csoport: Ausztria – Észak-Írország 1-0; 4. csoport: Írország – Dánia 0-0
* C osztály: 1. csoport: Izrael – Skócia 2-1; 2. csoport: Görögország – Magyarország 1-0, Észtország – Finnország 0-1; 3. csoport: Norvégia – Szlovénia 1-0, Bulgária – Ciprus 2-1; 4. csoport: Montenegró – Szerbia 0-2, Litvánia – Románia 1-2
* D osztály: 1. csoport: Lettország – Kazahsztán 1-1, Georgia – Andorra 3-0; 2. csoport: Moldova – San Marino 2-0, Fehéroroszország – Luxemburg 1-0; 3. csoport: Feröer-szigetek – Azerbajdzsán 0-3, Koszovó – Málta 3-1; 4. csoport: Örményország – Gibraltár 0-1, Macedónia – Liechtenstein 4-1