Ez a weboldal sütiket használ
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató
2026-06-25 14:00:00
Június 24-én, szerdán a németországi Nettetalban, egy mezőgazdasági farmon megkéseltek egy hármasfalusi nőt, aki aztán belehalt sérüléseibe. Ugyanakkor egy kelementelki férfi is súlyosan megsérült. Az esetet a német rendőrség vizsgálja.
Egy negyvenes éveiben járó pár durva késeléses támadás áldozata lett Németországban: a 40 éves nő elhunyt, 44 éves élettársát súlyos állapotban szállították kórházba.
A pár idénymunkásként dolgozott egy spárgát és epret termesztő farmon, ott történt a véres összetűzés: egyik munkatársuk, egy 25 éves kelementelki férfi támadt rájuk. Az esetről hétfőn reggel 7 óra 22 perckor értesítették a rendőrséget. A német Bild lap szerint egy jelentéktelen vita késeléses támadássá fajult a munkások között. A helyszínre mentőautót és egy orvosi helikoptert is kirendeltek, és több rendőrt vezényeltek ki. Az összetűzés Nettetal városának Kaldenkirchen kerületében történt.
A 40 éves nőt több szúrás érte, s bár helikopterrel szállították kórházba, röviddel azután meghalt, hogy a sürgősségi osztályra megérkezett. 44 éves élettársát is rendkívül súlyos állapotban szállították kórházba, sürgős műtéten esett át. A támadót a német hatóságok őrizetbe vették, a rendőrség egy kést foglalt le a helyszínen, amely valószínűleg a gyilkos fegyver. A német hatóságok nagyszabású nyomozást indítottak, az ügyet egy különleges igazságügyi nyomozó bizottság vette át. Azt próbálják megállapítani, hogy a vita munkahelyi nézeteltérésekből ered-e vagy személyes oka van.
Meg nem erősített információink szerint a szóváltás egy láda eper miatt tört ki a férfiak között, majd késelésbe torkollt: a fiatalember az idősebb férfira támadt, a nő pedig megpróbálta megakadályozni a késelést, amelynek végül ő lett az áldozata.
Hármasfaluban megdöbbenéssel fogadták a hírt, hiszen egy nagyon rendes, dolgos párról van szó, akik évek óta Németországban dolgoztak idénymunkásként, hogy jobb életkörülményeket teremtsenek a családnak. A tragédia után két gyerek maradt árván, az idősebbik egy 20 éves fiatalember, ő huzamosabb időt töltött Németországban, a kisebbik viszont egy 13 éves lány, aki itthon tanult. A helyiek szerint az áldozat nemrégiben járt itthon, majd újra visszatért az epresbe dolgozni.