2024. july 2., Tuesday

Katasztrofális utolsó tíz perc

Úgy szenvedett súlyosnak tűnő, ötgólos vereséget az Arena A osztályos női kézilabdacsapata hazai pályán a Nagybányai CNOPJ-től, hogy 13 perccel a vége előtt még háromgólos előnyben volt. Ezalatt csupán két találatot szerzett, kapott viszont tízet...

A marosvásárhelyi együttes nem tudta pótolni a leggólerősebb játékosa, Gál Anna hiányát a CNOPJ elleni mérkőzésen, illetve Corina Țifui átlövő (aki előző meccsen nem tudott pályára lépni) sem hozta a tőle elvárt gólokat 0/4-es sikerességi aránnyal. Ennek ellenére a csapat képes lett volna a győzelemre a nagybányai kiválósági központ ellen, hiszen visszahoztak egy elején összeszedett négygólos hátrányt a második félidő közepéig, és magabiztos előnyre is szert tettek. És nem kellett volna semmi többet tenni, csak amit addig. 29-26 (48. perc) után azonban összeomlott az alakulat, szinte minden kimaradt, a gólok pedig potyogtak Jitaru kapujába, 31-30 után pedig az utolsó hat gólt a nagybányaiak szerezték.

A meccsen többször próbálkozott lövésekkel az Arena, mint az ellenfél, azonban Szakács 48%-os védési aránya elbizonytalanította a lövőket, míg Szász egyetlen labdát sem hárított az elején, a helyére beállt Jitaru pedig 29%-ig jutott, ami önmagában nem rossz szám, de meg sem közelíti az ellenfél kapusáét.

Miközben nem állítanánk, hogy az Arena szándékosan nem akart győzni, különösen, hogy az idén nem szándékozik a feljutással megpróbálkozni, érdekes módon a vereség ezúttal kedvezőbb számára, hiszen az az érdeke, hogy a Nagybányai CNOPJ az első három között végezzen, akkor ugyanis a feljutási jog nélküli csapatokkal való eredményeket (ezt is beleértve) törlik, és az Arena akár bejuthat a rájátszásba is.

A szombati fordulóban azonban már egy közvetlen rivális, a Nagyváradi CSU otthonába látogat Liana Costea csapata, és ott meg kell próbálnia győzni. Remélhetőleg Gál Anna ismét csatasorba állhat, nélküle ugyanis nehéz lesz.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 13. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Nagybányai CNOPJ 31-36 (19-21)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok. Vezette: Marian Babău (Bukarest), Alexandru Roibu (Ploiești).

Arena: Szász (Jitaru, Colceri) – Căruntu 6 gól, Ördög Sz. 5, Moldován 5, Havasi 4, Bărăbaș 3, Márton 2 (Samson 6, Pasc, Țifui).

Nagybányai CNOPJ: Szakács (Neagu) – Rusneac 8 gól, Romanciuc 6, Brândușa 6, Boiciuc 6, Lazea 3, Danciu 3, Stavariu 2, Groșan 1, Pop 1.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 13. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Nagybányai CNOPJ 31-36, Kolozsvári U – Nagyváradi CSU 28-23, Beszterce-naszódi Gloria 2018 II – CNE Rm. Vâlcea 25-23, Dévai CSM – Temesvári Universitatea 46-20, Tordai Liviu Rebreanu Gimnázium – Resicabányai Universitatea 41-27.