Már biztos, hogy nem végez a felsőház utolsó helyén a Sepsi OSK labdarúgócsapata a Szuperligában, miután ismét legyőzte a Rapid 1923 együttesét, ezúttal hazai pályán. Lehet számolgatni, hogy hol lenne a csapat a súlyos játékvezetői tévedések nélkül, amelyek az idén váratlanul sokszor sújtották, míg az előző idényekben ilyenekről nemigen számoltunk be, de már késő ezen búslakodni. Lényeg, hogy pozitív hangulatban zárják az idényt, most már nyugodtan mondhatjuk, az utolsó forduló eredményétől függetlenül.

A Rapid elleni találkozón a 6. hely elkerülése volt a tét, így a meccs magasabb ritmusban zajlott, mint egy amúgy semmit sem számító találkozó. Az OSK teljes mértékben meglepte az ellenfelét az elején, nem csak eldugta a labdát, de már az első perctől veszélyt jelentett Ungureanu kapujára, az első négy percben három szöglettel. A Rapid először a 11. percben közelítette meg Niczuly kapuját, ekkor Krasniqi az ötösön rosszul találta el a labdát. Túloldalt Ștefănescu a 14. percben a kapufát találta telibe, majd Ungureanu hárította a helyezett lövését. A 17. percben a Rapid szinte semmiből, a második támadásából szerzett vezetést: Petrila talált egy rést a védelem közepében, a jó ütemben kapott passzt pedig elpöccintette Niczuly mellett a bal alsóba (0-1). A játék képével ellentétesen érkezett gól nem vette el a kedvét a hazai játékosoknak, s hamarosan érkezett a válasz: a 20. percben Matei az ötösön egyedül még nem találta el jól a labdát, de a 21. percben Oroian pontos beadását Debeljuh az ötös sarkáról már a rövid felsőbe bólintotta (1-1). A 26. percben Käit lövését Niczuly kiütötte, előtte azonban elég nyilvánvalóan szabálytalankodtak a Rapid játékosai, amit Viorel Flueran játékvezető elnézett. A szépen kombináló hazaiak azonban hamarosan előnybe kerültek: Debeljuh fejesét a 31. percben még fogta Ungureanu, de a 39. percben Alimi szerzett labdát az ellenfél harmadában, Mateit indította a tizenhatos bal oldalán, aki az ötösön belülre érkező Debeljuh elé tálalt, utóbbi pedig formaságot teljesített (2-1). Miután a 43. percben Iacob fejese kevéssel elkerülte Niczuly kapujának rövid sarkát, az első félidő hosszabbításainak első percében háromra növelte góljainak számát az OSK: egy mintaszerű ellentámadás végén Matei indította a bal oldalon Varga Kevint, aki a lendületből érkező Alimi elé tálalt, utóbbi pedig 13 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-1).

Noha a Rapidnak voltak lehetőségei az első félidőben is, a korábban említetteken kívül szinte meg sem közelítette Niczuly kapuját, így a szünetbeli 3-1 teljesen megérdemelt volt. Sajnos, a második félidő nem hasonlított az elsőhöz. Miután az 51. percben Kallaku ideális pozícióból tíz méterről gyakorlatilag hazaadta, a Rapid vette át a kezdeményezést, és az 53. percben a videóbíró jelzésére büntetőt végezhetett el: Rența blokkolt könyökkel egy lövést pontosan a tizenhatos vonalán, ezt vette észre Florin Andrei, és jelezte a pályán közreműködő kollégájának. A büntetőt Rrahmani végezte el, előtte azonban Debeljuh valamit súgott Niczuly fülébe. Tény, hogy a szentgyörgyi kapus nem mozdult el egyik irányba sem, hanem megvárta a középre érkező lövést, és kiütötte. Az OSK azonban nem tudta kihasználni a lélektani előnyt, és a Rapid egyre veszélyesebbé vált. Az 56. percben Petrila keresztlövése a hosszú sarok mellett zúgott el, majd Krasniqi volt éles szögből pontatlan. A kevés OSK-támadás egyike során a 60. percben Matei kapufa mellé helyezett csavarását ütötte szögletre Ungureanu, ám a 63. percben Burmaz szépített: Ciobotariu kicselezése után védhetetlenül vágta a léc alá a tizenhatos közepéről (3-2). Az OSK Kallaku és Varga Kevin révén távoli lövésekkel próbálkozott, de ekkor már a Rapid volt a középpálya ura, és félő volt, hogy egyenlít. A 76. percben Burmaz öt méterről kevéssel fölé fejelt, a 80. percben pedig Niczuly blokkolta az ötös sarkán Hasanit. A mérkőzés azonban mégis egy meg nem adott hazai góllal zárult: a 90+4. percben Ștefan szerzett labdát az eleső Onea mellett, a kapu elé érkező Aganović elé passzolta, aki közelről a hálóba küldte. A játékvezető eredetileg megadta a gólt, majd videózás után szabálytalanságot ítélt Ștefan és Onea csatájánál. A döntés erősen vitatható, hiszen ennél sokkal keményebb ütközéseket rendszeresen továbbengedett, ám végül az egésznek nincs jelentősége, mert röviddel később le is fújta a találkozót. Kár viszont, hogy a második félidőben odalett az első játékrészben kialakult jó benyomás.

A Sepsi OSK az utolsó fordulóban a CSU Craiova otthonába látogat, és a Farulhoz hasonlóan itt is lenne elszámolnivalója, hiszen kétszer is bírói tévedésekkel tarkított meccseken kapott ki az oltyánoktól, még akkor is, ha a második mérkőzésen nem mutatott túl sok focit.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 3-2 (3-1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Viorel Flueran (Craiova) – Romică Bîrdeș (Pitești), Mihăiță Necula (Bukarest). Tartalék: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Adrian Vidan (Bukarest). Videóbíró: Florin Andrei (Marosvásárhely). Segéd-videóbíró: Daniel Mitruți (Craiova).

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (46. Rența), Ciobotariu, Ňinaj, Dumitrescu, Alimi, Kallaku (79. Fl. Ștefan), Matei (66. Aganović), Ștefănescu, Varga K. (79. Varga R.), Debeljuh.

Rapid: Ungureanu – Onea, Grigore (42. Săpunaru), Iacob, Borza, Käit (83. Papeau), Oaidă, Petrila (60. Funsho), Krasniqi, Rrahmani (60. Hasani), Burmaz.

Gólszerzők: Debeljuh (21., 39.), Alimi (45+1.), illetve Petrila (17.), Burmaz (63.). Sárga lap: Ștefănescu (90+3.).

Szuperliga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 3-2, Bukaresti

FCSB – Kolozsvári CFR 1907 0-1.