Kalmárék minimális győzelemmel utaznak Grúziába

• 2023-07-16 15:00:00

• -

Győzelemmel kezdte a labdarúgó Európa-konferencialiga selejtezőjét a Dunaszerdahely: a sorozat első fordulójának 1. mérkőzésén a felvidéki együttes 2-1-re legyőzte a grúz Dila Gorit. Mindhárom gól az első félidő utolsó negyedórájában esett.

A dunaszerdahelyieket irányító Adrián Gula az előzetesen várt kezdőcsapatot küldte a pályára, az újonnan érkezők közül csupán Matej Trusa kapott helyet a kezdő tizenegyben, emelte ki beszámolójában az NSO.

A találkozó remek hangulatban kezdődött, az első lövési kísérlet Kalmár Zsolt nevéhez fűződött. A vendégek is kihasználtak minden alkalmat a támadásra, főleg a korábban a Honvédot is megjáró Thierry Gale volt elemében.

Lüktető volt a játék, a vendégeknél érezni lehetett, hogy a légiósaikra támaszkodnak, három brazil is ott volt a pályán.

Fél óra játék után lendületet vett a DAC. Alex Pinto lövését még védte Jevgenyij Kucserenko kapus, de nemsokára már ő is verve volt. Nikola Krsztovics lövését kiütötte az ukrán, a labda azonban Kalmár Zsolthoz került, aki Matej Trusa fejére varázsolta, s a meccs során először robbant fel a MOL Aréna (1-0). Három perc múlva jött a második találat, Miroslav Kácer szerzett labdát, majd remek ütemben tálalt Ammar Ramadan elé, aki közelről nem hibázott (2-0).

Az első félidő utolsó perceire is maradt izgalom, előbb a hazai kaput őrző Samuel Petrás védte be Mikola Kovtaljuk éles szögből leadott lövését (2-1), majd a másik oldalon Kalmár Zsolt szabadrúgása szédült ki a lécről.

A fordulás után aktívabbak voltak a hazaiak, de csak az utolsó negyedórára pörögtek fel az események. Előbb a Kalmár Zsoltot váltó győri Vitális Milán lövését védte a vendégek kapusa, majd Zseljko Gavrics előtt adódott lehetőség, de sokáig várt a lövéssel. Az utolsó másodpercekben ismét a szerb játékos lábában volt a gól, de nem használta ki az ordító helyzetet, majd közvetlenül a hármas sípszó előtt a másik oldalon Petrás kapus remek védéssel mentette meg a DAC győzelmét.

A visszavágót csütörtökön játsszák Goriban.

Labdarúgó Európa-konferencialiga, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: DAC 1904 – Dila Gori (grúz) 2-1 (2-1).

Dunaszerdahely, MOL Aréna, 6269 néző. Vezette: Gillett (ausztrál).

DAC: Petrás – Pinto, Riszvanisz, Brunetti, Andzouana – Kácer (72. Gavrics), Dimun, Kalmár Zs. (72. Vitális) – Trusa (85. Veselovsky), Krsztovics, Ramadan.

Dila Gori: Kucserenko – Csiteisvili, Dzotsenidze, Etou (87. Tevzadze), Wanderson – Jean Victor, Alef Santos, Parulava (64. Szardaisvili) – Gomis (72. Mzwakali), Kovtaljuk (64. Kukianidze), Gale.

Gólszerzők: Trusa (33.), Ramadan (36.), illetve Kovtaljuk (43.).

Labdarúgó Európa-konferencialiga, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: DAC 1904 (szlovákiai) – Dila Gori (grúz) 2-1, Alaskert (örmény) – Arszenal Tivat (montenegrói) 1-1, Riga (lett) – Víkingur Reykjavík (izlandi) 2-0, Szutjeszka (montenegrói) – Cosmos (San Marinó-i) 1-0, Bruno's Magpies (gibraltári) – Dundalk (ír) 0-0, Shkëndija (északmacedón) – Haverfordwest County (walesi) 1-0, Pjunyik (örmény) – Narva Trans (észt) 2-0, Domzale (szlovén) – Balzan (máltai) 1-4, Zeljeznicar (bosnyák) – Dinamo Minszk (fehérorosz) 2-2, Inter Club d'Escaldes (andorrai) – Víkingur (feöreri) 2-1, Haka (finn) – Crusaders (északír) 2-2, Panevezys (litván) – Milsami Orhei (moldovai) 2-2, Vaduz (liechtensteini) – Nyeman Grodno (fehérorosz) 1-2, La Fiorita (San Marinó-i) – Zimbru Kisinyov (moldovai) 1-1, Progres Niederkorn (luxemburgi) – Gjilani (koszovói) 2-2, HB Tórshavn (feröeri) – Derry City (ír) 0-0, Tobol (kazah) – Honka (finn) 2-1, Ararat-Armenia (örmény) – Egnatia (albán) 1-1, Maribor (szlovén) – Birkirkara (máltai) 1-1, Linfield (északír) – Vllaznia (albán) 3-1, Torpedo Kutaiszi (grúz) – FK Sarajevo (bosnyák) 2-2, KF Tirana (albán) – Dinamo Batumi (grúz) 1-1, KA (izlandi) – Connah's Quay Nomads (walesi) 2-0, Zsolna (szlovákiai) – FCI Levadia (észt) 2-1, Makedonija (északmacedón) – RFS (lett) 0-1, Dukagjini (koszovói) – Europa (gibraltári) 2-1, Penybont (walesi) – FC Santa Coloma (andorrai) 1-1, Hegelmann (litván) – Shkupi (északmacedón) 0-5, F91 Dudelange (luxemburgi) – St. Patrick's Athletic (ír) 2-1, B36 Tórshavn (feröeri) – Paide Linnameeskond (észt) 0-0, Gzira United (máltai) – Glentoran (északír) 2-2.