Kétségtelen, hogy feljavult a Sepsi OSK játéka Bernd Storck érkezése után, de még távol áll az igazitól, így a Galaci Suporter Club Oțelul elleni találkozón nagy szerencsére is szüksége volt a csapatnak a 3-2-es győzelemhez. Vagy kevesebb hibára. Mert bizony nem csak a kapott gólokat előzték meg védelmi megingások, Ňinaj időnkénti performanszai a frászt hozták a kollégáira és a szurkolókra.

A fizikailag sokkal jobban álló Galac ellen taktikai megoldásokat próbált bevetni Storck, aki a meccs után elismerte: erőnlét tekintetében nem áll jól a csapata. Ugyanakkor az ötvédős rendszerét – noha már előző mérkőzésen is használta – nehezen tudta átjátszani az ellenfél, a folyamatos keresztpasszok helyett (vagy inkább mellett, mert nem tűntek el teljesen) sokkal közvetlenebbül próbálták támadni az ellenfél kapuját. És csupán négy percnek kellett eltelnie, amikor Ștefănescu előrevágott labdájára lecsapott Matei, állva hagyta Yabrét, kicselezte Dur-Bozoancát is, és az üres kapuba gurított (0-1). Sőt, a 14. percben ismét becsapták a galaci védelmet, ezúttal Ștefănescu vihette rá egyedül, de ő megpróbálta ellőni a kapus mellett, aki szögletre ütötte.

A 18. percben pedig újabb lehetőség maradt ki: Šafranko fejelte három méterről a gólvonalon álló Cisotti lábába. Kétgólos hátrányban talán elment volna a házigazdák kedve, így azonban felocsúdva lassan átvették az irányítást a középpályán, az OSK védelmét egyre nagyobb nyomás alá helyezték, főleg szögletekkel és szabadrúgásokkal, s a 36. percben Samuel Teles lövését Niczuly a léc alól tolta fölé.

Három perccel később azonban már nem tudta megakadályozni az egyenlítést: a lazán hagyott Pop kapott labdát a tizenhatoson belül, átvétel nélkül rálőtte, a labda a bal kapufáról visszapattant az ötösre, ahol az üresen érkező Macielnek csak formaságot kellett teljesítenie (1-1). Szünetig folytatódott a galaci nyomás, a néha kétségbeesett OSK-védekezés, bár a félidő utolsó lehetőségét egy szöglet után Kecskés hagyta ki, akit enyhén visszarántott az ellenfele. Oké, nem volt teljesen egyértelmű a szabálytalankodás, de sokkal inkább volt tizenegyes, mint az a két szituáció, amelyeket egy hétig vesézgetett a bukaresti sajtó, s amelyekért szerintük büntető járt volna a Dinamónak az előző bajnoki találkozón.

Szünetben Storck rendet rakott a középpályán, beküldte Păunt Rodriguez helyett, és enyhült a galaci nyomás, mi több: az OSK ismét veszélyessé vált. Oteliță (aki az 5. perctől felhasadt és a pálya szélén összevarrt szemhéjjal játszott, miután összefejelt Poppal) már a 46. percben próbára tette Dur-Bozoancát. A 63. percben a menteni próbáló Yabré majdnem öngólt vétett, Dur-Bozoancă hárított, Alimi pedig telibe találta a tizenhatos közepéről Cisottit. Egy perccel később Šafranko perdítése szállt fölé, de a következő támadás során megszületett az OSK második gólja. Ștefănescu kapta a jobb szélen, befelé cselezett, hogy bal lábbal tudjon lőni, az első védő után ott termett a társa, aztán a harmadik is, de miután a harmadik védőn is túljutott, többen már nem akadtak, hogy elállják a lövőrést, az OSK csatára pedig 16 méterről a léc alá küldte a labdát (1-2).

Még ekkor sem lankadt a sepsiszentgyörgyiek támadókedve, és Ciobotariu a 69. percben egy méterről nem tudta fejjel a kapu felé irányítani a labdát, amely így mellé szállt. Galac négyet is cserélt egyszerre, és ismét veszélyesebbé vált, bár előtte még Ciobotariu (ezúttal) a hálóba fejelt egy szöglet után (1-3), s a kétgólos előny nagyon fontosnak bizonyult. A 80. percben ugyanis Miguel Silva közeli fejesét bravúrral hárította Niczuly, a 83. percben viszont szépített az Oțelul: Păun labdát veszített a középpályán, a gyors ellentámadás felkészületlenül találta a védelmet, és Cîrjan tíz méterről a jobbra vetődő Niczuly bal oldala mellett a hálóba perdített (2-3).

A mérkőzésen hét percet hosszabbított a játékvezető, így mintegy negyedórát kellett még kihúznia az OSK-nak keservesen védekezve, néha sárga lapok árán is. A 90+2. percben pedig a bajnokság egyik legnagyobb lehetőségét hagyták ki a házigazdák. Fatai fejese a felső lécről magas ívvel pattant a kapu elé, Silva egész közeli duplázását Păun a gólvonalról fejelte ki, egyenesen Cîrjan elé, aki két méterről, erőből belelőtte a vonalon álló Ňinajba, a labda pedig oldalra pattanva szögletre vánszorgott.

Az önbizalmat növelő győzelem után a Sepsi OSK vasárnap 21 órától azt a Kolozsvári CFR-t fogadja, amelynek öt forduló óta nem sikerült győznie.

Labdarúgó Szuperliga, 19. forduló: Galaci Suporter Club Oțelul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-3 (1-1).

Galac, Oțelul-stadion. Vezette: Marian Barbu (Fogaras) – Stelian Slabu (Brassó), Ionel Dumitru (Gherghița). Tartalék: Ovidiu Robu (Chitila). Ellenőr: Cristian Nica (Ploiești). Videóbíró: Andrei Moroiță (Ploiești). Segédvideóbíró: Mihăiță Necula (Bukarest).

SC Oțelul: Dur-Bozoancă – Adăscăliței, Yabré (69. Lopez), Lovrić, Miguel Silva, Živulić (70. Neagu), Cisotti, Samuel Teles (76. Cîrjan), Maciel, R. Pop (70. Fatai), Brădișteanu (70. Rus).

Sepsi OSK: Niczuly – Kecskés, Ňinaj, Ciobotariu, Oteliță (76. Oroian), Alimi, Rodriguez (46. Păun), Varga (87. Damașcan), Ștefănescu (76. Fl. Ștefan), Šafranko, Matei (87. Ion Gheorghe).

Gólszerző: Maciel (39.), Cîrjan (83.), illetve Matei (4.), Ștefănescu (64.), Ciobotariu (75.).

Sárga lap: Bodișteanu (30.), Živulić (61.), Neagu (77.), illetve Matei (5.), Alimi (85.), Niczuly (90+2.), Kecskés (90+3.), Fl. Ștefan (90+4.), Damașcan (90+4.).

Nagyon megünnepelték a galaciak az egyenlítő találatot, de túl korainak bizonyult az örömük

Fotó: az SC Oțelul közösségi oldala