Kiválóan játszott a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata a mezőny legjobbjai, a bajnoki címre törő kvartett csapatai ellen a bajnokság alapszakaszának első felében, ám ennek ellenkezője is igaz: a kevésbé erős ellenfelekkel már nem tudták annyira felszívni magukat. Ez történt az alapszakasz első felét lezáró fordulóban a Sepsi SIC ellen is, amely győzött ugyan néhány nappal korábban az addig veretlen Temesvárral, ám így is a második vonalhoz tartozik. Nyolc gólt kapott ezen a meccsen a marosvásárhelyi csapat, ezek zöme pedig egyéni hibák, figyelmetlenségek következménye volt, olyan figyelmetlenségeké, amilyeneket az igazán jó csapatok ellen nem igazán követtek el.

Az eredmény alakulásában minden bizonnyal az is szerepet játszhatott, hogy Tătar megsérült az előző találkozón Székelyudvarhelyen, így a kapuban az élvonalban tapasztalatlan Săbăduș állt (majd az utolsó három percben Incze is). Nem tudjuk, hogy a nyolc kapott gólból Tătar mennyit hárított volna, ám azzal nagyon sokat vesztett a csapat, hogy így nem tudta játszani az ötfős támadójátékát, amivel el tudta volna percekig dugni a labdát az ellenfelétől, amelynek így kevesebb lehetősége adódott volna.

Már eleve rosszul kezdődött a meccs, egy könnyen elkerülhető kapott góllal egy szöglet után, de a 7. percben úgy tűnt, ezen túl tudják tenni magukat Chertes egyenlítésével. Egy perc alatt azonban szertefoszlott ez az ábránd, és mindvégig hiányzott az a harapós kedv, amit például Déva ellen láttunk. Ennek gyakorlatilag egyenes következményeként logikusan jött a többi sepsiszentgyörgyi gól.

Teremlabdarúgó 1. liga, 9. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 2-8 (1-3).

Marosvásárhely, Simon László-sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Bálint Attila (Székelyudvarhely), Ovidiu Luca (Karácsonkő). Tartalék: Roberto Gunciu (Popești-Leordeni). Ellenőr: Marian Ivănescu (Bukarest).

Marosvásárhely: Săbăduș (Incze) – Nagy N., Barbócz, Ördögh, Chertes (Paliștan, Nagy T., Nicola, Láposi, Mireștean, Márton, Dan, Duca).

Sepsi SIC: Papp – Mánya, Czintos, Mathis, Csog (Bende, Veress, Jakab, Gáll, Szőcs, Máté).

Gólszerzők: Chertes (7.), Barbócz (38.), illetve Mathis (1., 21.), Czintos (8.), Bende (8., 36.), Mánya (29., 40.), Veress (37.).

Sárga lap: Nicola (12.), Mireștean (40.), illetve Csog (19.).