A harmadik mérkőzését sem tudta megnyerni hazai pályán ebben az idényben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Azonban ha az előző két meccsen elszenvedett vereségek vérszegény teljesítmények következményei voltak (az más kérdés, hogy az ellenfelek sem igazán érdemeltek győzelmet), ezúttal kimaradt lehetőségek egész sora előzte meg a súlyos játékvezetői tévedés után kapott gólt. A hajrában sikerült ugyan egyenlíteni, de hét forduló után a mindössze hat pont mélyen a várakozások alatti idénykezdetnek számít. Amúgy ez a harmadik meccs ebben az idényben, amelyet a Sepsi OSK-nak a játék alapján meg kellett volna nyernie (korábban ilyenek voltak a Farul és a FCSB elleniek), fordított eset még nem történt.

Hatalmas lendülettel kezdett az OSK, és az első néhány percben „ráborította“ a pályát a vendégekre, csupán az első négy percben négyszer kellett Papnak közbelépnie. Igazán veszélyes Csuncsukov sarokra tartó lövése volt, amelyet szögletre ütött a vendégek kapusa, majd a 4. percben Ňinaj megpattanó közeli lövésébe még bele tudott kapni, hogy fölétolja. A Botosán egyetlen említésre méltó támadását az első félidőben, a 19. percben jegyezhettük, amikor a Santos elől tisztázó Ștefănescu szinte öngólt vétett. Szünetig azonban még kimaradt három hatalmas szentgyörgyi lehetőség. A 38. percben Golofca tört be a jobb szélen, de éles szögből nem tudta becsapni Papot, egy perccel később Csuncsukov előzte meg a védőjét, de túl közel került Paphoz, akiről kipattant a labdája, ugyanő duplázott, ám Dawa a gólvonalról kivágta. A szöglet után Csuncsukov fejese milliméterekkel szállt mellé.

A szünetben beküldött játékosok nem pörgették jobban fel a Sepsi OSK játékát – ellenkezőleg. Noha továbbra is az OSK támadott, nyomta a játékot Pap kapuja felé, a nagy lehetőségek Niczuly kapuja elé költöztek. A 60. percben Papa keresztlövése a kapufáról pattant vissza Niczuly kezébe, egy perccel később pedig, miután a védők haboztak kivágni, Ongenda labdáját a hazai kapus a léc alól tolta fölé. A szögletből azonban gól született. Kovács István játékvezető nem vette észre, ahogy Chindriș hátulról két kézzel fellökte a fejelni készülő Mitreát, így zavartalanul fejelhetett ő a jobb felső sarokba (0-1). Ez bizony támadó szabálytalanság kellett volna legyen, de videóbíró hiányában Botosán jutott vezetéshez.

A kapott gól után összeomlott a hazai csapat, és a gyors támadások helyét langyos iramú keresztpasszolgatások vették át. A vendég együttes vezetett néhány veszélyes ellentámadást, és az OSK képtelennek tűnt arra, hogy feltörje az ellenfél védelmét. A 89. percben Dawa azonban besegített egy hibás felszabadítással, amely az ötös vonalára pattant, ahonnan Dumitrescu a hálóba fejelt (1-1). A fordításhoz azonban túlságosan késő volt már.

A bajnokságban két hét szünet következik a válogatottak mérkőzései miatt, a Sepsi OSK legközelebb szeptember 13-án, hétfőn 21 órától a CSU Craiova otthonában lép pályára.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 7. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC 1-1 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Kovács István (Nagykároly) – Ovidiu Artene (Vaslui), Andrei Constantinescu (Bukarest). Tartalék: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Ellenőr: Florin Hincu (Brassó).

Gólszerzők: Dumitrescu (89.), illetve Chindriș (62.).

Sárga lap: Ștefănescu (35.), Păun (52.), illetve Braun (9.), Papa (84.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Tincu (46. Eder), Tamás Nándor (46. Dumitrescu), Păun (70. Bojić), Ștefănescu (70. Fofana), Golofca (63. Askovszki), Csuncsukov, Aganović.

FC Botoșani: Pap – Braun, Chindriș, Racovițan, Dawa, Papa, Edjouma, Dragu (75. Țigănașu), Mateus Santos (90+2. Șeroni), Ongenda (75. Fili), Silva (68. Mensah).

* 1. liga, 7. forduló: Sepsi OSK – Botosáni FC 1-1, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 4-1.
* 2. liga, 5. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Temesvári Ripensia
2-0. Az élcsoport: 1. CSA Steaua 13 pont, 2. Concordia Chiajna 13,
3. Petrolul 52 Ploieşti 12.
* NB I., 5. forduló: Gyirmót FC Győr – Puskás Akadémia FC 0-1, Paksi FC – Újpest FC 2-1. Az élcsoport: 1. Kisvárda 12 pont, 2. Puskás Akadémia 9, 3. Fehérvár FC 8.
* NB II., 6. forduló: BFC Siófok – Budafoki MTE 1-1, Vasas FC – Kecskeméti TE Hufbau 1-1, FC Ajka – WKW ETO FC Győr 1-0, Szombathelyi Haladás – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-0, Tiszakécskei LC – Dorogi FC 1-2, Soroksár SC – Nyíregyháza Spartacus FC 2-3, Budaörs – Békéscsaba 1912 Előre 1-1, Szentlőrinc SE – III. Kerületi TVE 4-1, Diósgyőri VTK – Pécsi MFC 3-0. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 14 pont, 2. Dorog 12, 3. Haladás 12.