2024. july 1., Monday

Újabb fontos lépést tett a felsőház felé a marosvásárhelyi városi sportklub férfi-kosárlabdacsapata azzal, hogy idegenben legyőzte a CSM Baschet Petrolul Ploiești-et, noha ismét a sérült Martinić nélkül volt kénytelen pályára lépni. Ebben a sikerben Jeremić játszott kulcsszerepet, aki nem csupán dobóemberként (30 pont, 5/7 a félkörön túlról), de a játék szervezőjeként is nagyot alkotott. Valami ilyesmi lehetett a marosvásárhelyi kispad taktikai utasítása: „ha nem tudod, mit kezdj a labdával, add oda Jeremićnek”. Ő pedig a legtöbbször tudta, mit tegyen, mikor dobjon, mikor és kinek passzoljon. Persze, nem egyedül játszott, kellettek hozzá a többiek is, akik megtették a maguk részéről, amit kellett, de nélküle (Martinić híján) alighanem szétesett volna az összjáték.

Nem kezdett jól a védelemben a marosvásárhelyi együttes, támadásban azonban könnyedén törte fel az ellenfél deffenzíváját. Az első negyedben nagyon sok pont esett, ám a negyed vége felé a házi-

gazdák többször voltak pontatlanok, ezzel segítve a marosvásárhelyieket hat pont előny megszerzésében. Aztán feljavult a CSM védekezése is, és hamarosan 14 ponttal vezetett, majd nagyon rövid ideig a támadásban kisebb tanácstalanság ütötte fel a fejét, a Petrolul visszajött mínusz négyre, de ez volt a legkisebb különbség, a szünetig és aztán a második félidőben végig a CSM már jól sáfárkodott az előnyével.

Kulcsfontosságúnak bizonyultak a hárompontos dobások, hiszen, míg a Petrolul csak négyszer talált be kintről, 22%-os hatékonysággal, a marosvásárhelyi együttes az első három negyed végén 52%-on állt. Ez a végére 40%-ra (10/25) romlott, a győzelem azonban nem forgott veszélyben. Szintén lényeges szerep jutott a lepattanók megszerzésének, ezt 38-30-ra nyerték a hazaiak. Ebben Lowrance jeleskedett 11 labdával (amellett a 21 pontjával Jeremić méltó szárnysegédjének bizonyult), illetve érdekes módon az egyik alacsony játékos, Person is 8 lepattanóval.

A következő mérkőzést a hét végén a Foksányi CSM 2007 ellen, hazai pályán játssza a marosvásárhelyi csapat, s talán mondani sem kell, hogy a győzelem kötelező a felsőházról már biztosan lemaradó ellenféllel szemben. Hogy biztos ne az alsóházban folytassa, a CSM-nek további három győzelemre van szüksége az alapszakaszban hátramaradt hat mérkőzésen, de a többi eredmény függvényében akár kettő is elég lehet. Mi azonban nem haragszunk meg, ha netán mind a hat meccset megnyerik...

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, 12. forduló: CSM Baschet Petrolul Ploiești – Marosvásárhelyi CSM 85:97 (26-32, 15-17, 22-25, 22-23).

Ploiești, Olimpia Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Alexandru Olaru (Bukarest), Ciprian Stoica (Nagyszeben), Matei Bănică (Bukarest). Ellenőr: Cătălin Burlacu (Bukarest).

CSM Baschet Petrolul: Brkić 23 pont, Johnson jr. 18, Popa 14 (2), Corpodean 12 (2), Funderburk jr. 11, Carpenter 5, Henry 2, Negoițescu. Kispadon: Pătraru, Diaconescu, Rașoga.

Marosvásárhelyi CSM: Jeremić 30 pont (5), Lowrance 21 (1), Gajović 16 (2), Person 15 (1), Sánta 6, Nistor 5 (1), Borșa 2, Paliciuc 1, Bölöni 1. Kispadon: Sólyom, Engi-Rosenfeld, Mureșan.

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, 12. forduló:

* A csoport: Kolozsvári U-BT – CSO Voluntari 88:85, Galaci CSM – Zsilvásárhelyi CSM 73:89, Bukaresti Laguna Sharks – Bukaresti Dinamo 49:82, Brassói Corona – Temesvári SCM 74:68. A Bukaresti Rapid állt.

* B csoport: CSM Baschet Petrolul Ploiești – Marosvásárhelyi CSM 85:97, Foksányi CSM 2007 – Konstancai CSM 76:85, CS Vâlcea 1924 – FC Argeș Pitești 73:69, Nagyváradi CSM – SCM U Craiova 90:73. A Nagyszebeni CSU állt.