2024. july 21., Sunday

Az alapszakasz 16. fordulójának mérkőzéseivel kezdődött újra három hónap szünet után a labdarúgó 3. liga. A IX. csoport felsőházában tanyázó Nyárádtői Unirea 2018 némi meglepetésre kikapott a Gyulafehérvári CSU otthonában, így már csak két pont az előnye Szászrégennel szemben a felsőház határát jelentő negyedik helyen, két fordulóval az alapszakasz vége előtt.

A nyárádtőiek jelentősen megújult kerettel léptek pályára Gyulafehérváron, sok újonc pedig a kezdőcsapatban is helyet kapott, ennek ellenére nem sikerült gólt szerezniük, és az 56. percben nem tudták megakadályozni Bolojan gólját, így 1-0-ra alulmaradtak.

Szintén 1-0-s vereséggel kezdte a tavaszi idényt az ACS Marosvásárhely a listavezető otthonában.  A kezdő tizenegyben négy olyan játékos kapott helyet, aki a bajnoki szünetben érkezett, és egy ötödik is pályára lépett a meccs folyamán. A találkozó nem volt igazán színvonalas, mindkét csapaton meglátszott a hosszú téli szünet. Noha a Corvinul 1921 számított toronymagas esélyesnek, a vendégek jól tartották magukat, majdnem nyolcvan percig kellett várni a mérkőzést eldöntő gólra, bár a játék és a helyzetek alapján Vajdahunyad győzelme nehezen megkérdőjelezhető.

Az első helyzet a 14. percben jelentkezett, ekkor Csala blokkolta a kapu előtt Bradut. Marosvásárhely a 17. percben válaszolt Kulcsár 20 méteres lövésével, amelyet Lefter a felső sarokból ütött szögletre. A folytatásban azonban már csak Szántó kapuja forgott komolyabb veszélyben: a 20. percben Elton fejese, a 26. percben Curtean fölé küldött labdája révén, majd a 43. percben Coman elől mentettek szögletre a kapu előteréből.

A második félidőben is a Corvinul 1921 helyzeteiből volt több. Az 55. percben Coman fejese a kapu közepére érkezett, így Szántó könnyedén fogta, a 68. percben Lupu lőtt a rövid sarok mellé, a 70. percben Pîrvulescu pedig az ötös sarkáról élesen fölé lőtte.

A 79. percben pedig megtört a jég két cserejátékos révén: Pop bal oldali beadását Lupu öt méterről fejelte a hálóba. Ezt követően Marosvásárhely kitámadt, de többnyire túlkombinálta a támadásait, így helyzetig nem jutott. Több szabadrúgást is elvégezhetett, a beívelések azonban nem jutottak el a csatárokhoz, aztán amikor 30 méterre is volt egy szabadrúgás, azt Kulcsár megpróbálta rálőni, de a labda kevéssel a felső sarok mellett-fölött csapódott a háló tetejére, így maradt az 1-0-s végeredmény.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 16. forduló: Gyulafehérvári CSU – Nyárádtői Unirea 2018 1-0 (0-0).

Gyulafehérvár, Vár stadion. Vezette: Cătălin Busi (Rm.-Vâlcea) – Antal Csaba (Kisbács), Alin Mureșan (Szászfenes). Ellenőr: Ioan Duma (Nagyszeben), Melian Nădășan (Cege).

Gólszerző: Bolojan (56.).

Piros lap: Bolojan (81.).

Gyulafehérvári CSU: Șerban – Cunțan, Albu, Kis, Bucurică, Frențiu, Kilyén, Herci, Gilyén, Bolojan, Vasinc. Cserék: Petresc, Paleoca, Toma, Spînu, Amihăesei, Adjani, Stan, Cărăbineanu, Bodea.

Unirea 2018:  Bucur – Suslak, Vomir, Coza, Bálint, Oltean, Szász, Piper, Trif, Istrate, Astafei. Cserék: Șugar, Gherasim, Vînău, Ndiesee, Onișor, Chiorean, Codrea, Todoran, Radu.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 16. forduló: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – ACS Marosvásárhely 1-0 (0-0)

Vajdahunyad, Michael Klein stadion. Vezette: Adelin Pavel (Osica de Jos) – Doru Zamfir (Slatina), Roberto Svatsinka (Resicabánya). Ellenőr: Octavian Șovre (Szatmárnémeti), Mihai Țîra (Gyulafehérvár).

Gólszerző: Lupu (79.).

Sárga lap: Mitran (36.), Chindriș (66.), Lupu (90+3.).

Corvinul: Lefter – Pîrvulescu, Garruti, Elton, Neacșa (22. Mar), Curtean (71. Pop), Bradu, Chindriș, Hergheligiu (33. Lupu), Mitran (71. Mercioiu), Coman.

Marosvásárhely: Szántó – Bărăbaș, Dumbrăvean, Csíki, Csala (88. Veres), Jorza, Caliani, Kulcsár, Fehér (63. Cotoi), Gliga, Lupuleț (74. Osei).