A Ferencváros megnyerte sorozatban a hatodik, összességében pedig a 35. bajnoki címét, mivel hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a kieső helyen álló Kisvárdával a magyar labdarúgó NB I 29. fordulójának második szombati mérkőzésén. Az immár 13 kör óta veretlen zöld-fehérek 15 ponttal előzik meg a második Paksot és 16-tal a harmadik Fehérvárt, így előnyük behozhatatlanná vált, mivel előbbi riválisnak négy, míg utóbbinak öt meccse van hátra.

Az első perctől hatalmas fölényben futballozott a bajnoki címe bebiztosításáért küzdő Ferencváros, amely kapujához szegezte a bennmaradásért harcoló ellenfelét. A kisvárdai kapusnak először a 13. percben kellett nagyot védenie, amikor Marquinhos tekert a jobb felső sarok irányába. A vendégek sokszor csak másodpercekre birtokolták a labdát, a gól nélküli állás szinte kizárólag Kovácsnak volt köszönhető, aki előbb lábbal védte Zachariassen közeli lövését, majd szép vetődéssel Maiga remek fejesét. A gólkirály Varga is többször helyzetbe került, de ő fejjel és lábbal is célt tévesztett, míg egy hazai szöglet után Abena fejesét addigi legnagyobb bravúrjával a keresztlécre ütötte Kovács, így a szünetig nem született gól.

Térfélcserét követően is egyértelműen a Ferencváros irányított, azonban fölénye ebben a periódusban inkább meddőnek bizonyult. Néhány védése így is volt a kisvárdai hálóőrnek, viszont nagyon nagy helyzete nem akadt az éllovasnak. A fővárosi együttes a hajrában sem tudta feltörni a szervezett kisvárdai védelmet, de a gól nélküli döntetlennel is bebiztosította újabb bajnoki címét. A lefújáskor a szurkolók a pályára futottak, hogy együtt ünnepeljenek a játékosokkal.

Az FTC klubcsúcsot döntött sorozatban hatodik elsőségével, eddigi legjobbja ugyanis az öt egymást követő aranyérem volt 1909 és 1913 között.

NB I, 29. forduló: Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 0-0.

Budapest, Groupama Aréna, 13.749 néző, vezette: Káprály.

Sárga lap: Varga B. (71.), illetve Nikolov (42.), Stefan (51.).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis, Abena, Cissé, Civic – Maiga, Stj. Loncar (66. Kodro) – Zachariassen (46. Traoré), Abu Fani, Marquinhos (88. Szevikjan) – Varga B. (88. Ben Romdhane).

Kisvárda Master Good: Kovács M. – Stefan, Lippai, Matic, Széles – Osztrovka (46. Ötvös), Lucas (70. Spasic) – Nikolov (83. Balogh N.), Navratil (70. Melnyik), Camaj – Ilievski (75. Mesanovic).

* NB I, 29. forduló: Puskás Akadémia FC – Paksi FC 5-0, Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 0-0, Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 5-3.

* NB II, 29. forduló: Nyíregyháza Spartacus FC – Vasas FC 3-1. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 67 pont/29 mérkőzés, 2. Vasas 57/29, 3. Győr 54/28.

A Ferencváros csapata ünnepel a magyar labdarúgó NB I 29. fordulójában játszott Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good mérkőzés után a Groupama Arénában 2024. április 20-án, mert matematikailag megnyerték a bajnokságot

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Már az MTK és az Újpest rekordjára pályáznak

Kubatov Gábor klubelnök szerint a sorozatban hatodszor bajnok Ferencváros labdarúgócsapatának ez volt a legnehezebben megszerzett aranyérme az elmúlt időszakban. Ugyanis, bár a végére nagy lett a különbség az üldözőkkel szemben, még a tavasszal is sokáig a Paks volt a listavezető.

„Egyre jobb a bajnokság, egyre erősebbek az ellenfelek. A következő idény is izgalmas lesz. Dejan Stankovic a titka a mostani tavasznak. Igazi szerb, aki szeret itt lenni” – jelentette ki a 13 kör óta veretlen zöld-fehér klub első számú vezetője, aki szerint a csapatnak meg kellett küzdenie a kiégettséggel, illetve csalódottsággal is, mert a nemzetközi porondon szerettek volna messzebb jutni.

A jövőt tekintve úgy vélekedett, jó lenne megtartani a csapatot, de mindenkit nem lehet. „Bármilyen fura, mindig az új célokat nézem ilyenkor” – mondta az M4 Sport televíziónak a sportvezető, arra utalva, hogy az MTK-nak kilences, míg az ősi rivális Újpestnek hetes sikerszériája is van a magyar élvonalban.

Vancsa Zalán újra góllal segítette győzelemhez a Lommelt

Vancsa Zalán góllal járult hozzá a házigazda Lommel SK 3-1-es győzelméhez a Beveren ellen a belga labdarúgó másodosztály pénteki játéknapján.

A kétszeres magyar válogatott támadó végigjátszotta a meccset, amelynek negyedik percében volt eredményes. A 19 éves Vancsa így már 11 gólnál jár a mostani idényben.

A Lommel a negyedik helyen végzett az alapszakaszban, és a rájátszásban folytathatja szereplését a feljutásért.

A Nyíregyháza nyerte az NB II rangadóját

Az éllovas Nyíregyháza Spartacus 3-1-re legyőzte a második helyen álló vendég Vasast a magyar labdarúgó NB II 29. fordulójának rangadóján.

A balmazújvárosi mérkőzésen Nagy Dominik révén már a 9. percben vezetéshez jutott a házigazda, amely előnyét fél óra után megduplázta. Ráadásul a fővárosiak Hidi M. Sándor kiállítása miatt megfogyatkoztak.

A 60. percben ugyan szépített a Vasas, ám öt percre rá öngóllal visszaállt a különbség, amely a lefújásig megmaradt.

A sikerrel a Nyíregyháza óriási lépést tett, hogy megnyerje a másodosztályt, és felkerüljön az élvonalba, miután már tíz pont az előnye riválisával szemben.