Az FC Barcelona bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó-Európa-ligában, miután a hazai gól nélküli döntetlent követően a csütörtöki visszavágón 2-1-re nyert a Galatasaray vendégeként. A vezetést a török gárda szerezte meg, ám a végső sikerre is esélyesnek tartott katalán együttes a szünet előtt egyenlíteni, a második játékrészben pedig fordítani tudott.

* West Ham United (angol) – Sevilla (spanyol) 2-0 – hosszabbítás után, tj.: a West Ham United 2-1-es összesítéssel,

* Eintracht Frankfurt (német) – Real Betis (spanyol) 1-1 – hosszabbítás után, tj.: az Eintracht Frankfurt 3-2-es összesítéssel.

Az RB Lipcse – Szpartak Moszkva párharcban játék nélkül továbbjutott a Lipcse.

A negyeddöntő párosításai

Pénteken kisorsolták a negyeddöntő párosításait az Európa-ligában. A következő mérkőzéseket rendezik: Lipcse – Atalanta, Frankfurt – Barcelona, West Ham – Lyon, Braga – Rangers. Az első mérkőzéseket április 7-én, a visszavágókat április 14-én rendezik.