Hozták a kötelezőt Aradon

Két nap alatt játszott le két bajnoki mérkőzést a CSU Medicina női röplabdacsapata. Temesváron rangadót nyert, Aradon pedig a kötelező penzumot teljesítette a sereghajtó ellen.

A csoportban talán legerősebb ellenfele, a Temesvári Poli otthonában vendégszerepelt a marosvásárhelyi együttes az A2 osztály nyugati csoportjának 4. fordulójában. A kiegyensúlyozott, ötjátszmás találkozót a brazil Paulo de Tarso által irányított marosvásárhelyi csapat nyerte, amelynek adott pillanatban a kezében volt mindhárom pont, ám egyet kiengedett a kezéből.

Rosszul kezdett a Medicina, 5:1-gyel indított az ellenfél, később azonban kiegyensúlyozottá vált a játszma, mindkét csapat vezetett. Előbb a Medicina 20:18-ra, majd Temesvár 22:20-ra, ám a marosvásárhelyiek zsinórban öt ponttal lezárták a játszmát. A második szettet a Medicina uralta, 20:12-re vezetett, amikor kicsit lazult az összpontosítás, és végül szoros lett a vége. A harmadikban többször el tudott volna húzni a vendég együttes, ám mindig becsúszott egy-egy hiba, ez különösen a szett végén nyomott sokat a latban, így szépített a házigazda. A negyedik játszmában elkeseredett küzdelem folyt minden labdáért, 20:20-ig egyik fél sem tudott elhúzni, aztán két egyszerű rontás után 23:21-re Temesvár vette át a vezetést. A következő átvételük a saját pályájukon landolt, Robert Costea dévai játékvezető azonban –  mindenki teljes elképedésére – a pontot Temesvárnak ítélte, amely így 23:22 helyett 24:21-re vezetett. A Medicina megpróbált kapaszkodni, két labdamenetet megnyert, 24:23-nál a dévai sípmester pedig ismét adott egy olyan pontot Temesvárnak, és ezzel egyúttal a játszmagyőzelmet, amelyet senki nem értett, miért.

A fura körülmények között elvett játszma azonban annyira feltüzelte a marosvásárhelyieket, hogy az ötödik játszmában átgázoltak a házigazdákon, 5:3 után egy 10:1-es parciálissal.

A temesvári siker után az aradi mérkőzés következett, amelyet két hete kellett volna lejátszani Marosvásárhelyen, azonban a költségfaragás érdekében összevonták a temesvári és aradi kiszállást (a visszavágót pedig a Pongrácz Antal csarnokban rendezik). A CSU Medicinának nem okozott semmilyen gondot a győzelem megszerzése, noha az idő zömében tartalékosan szerepelt. Az aradiak csak a második szettben tudtak tíznél több pontot gyűjteni, a nagyon könnyen megnyert első játszma utáni marosvásárhelyi ellazulás eredményeként is.

Az alapszakasz első felének utolsó mérkőzését december 17-én játssza a CSU Medicina, hazai pályán, a mindeddig játszmát sem veszítő Nagyváradi CSU ellen, azonban a majdani vendégek csak 10-én mérkőznek meg a Temesvári Politehnicával. Ennek a meccsnek az eredménye egyben jelzi majd, hogy mekkora ellenállásra számíthatnak a marosvásárhelyiek egy héttel később.

Női röplabda A2 osztály, Nyugati csoport, 3. forduló: Aradi Pro Volei – Marosvásárhelyi CSU Medicina 0:3 (9:25, 16:25, 9:15).

Arad, Avram Iancu sportiskola csarnoka. Vezette: Lucian Husa (Kolozsvár), Antonio Drăgan (Kolozsvár). CSU Medicina: Duțu, Albăstroiu, Arniceru, Nedelcu, Bizdrigheanu, Colesnicov. Liberó: Dan. Cserék: Szász, Ghimbășan, Pria.

A 4. fordulóban: Temesvári Politehnica – Marosvásárhelyi CSU Medicina 2:3 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 4:15). Temesvár, Bega sportiskola csarnoka. Vezette: Robert Costea (Déva), Georgiana Grădinaru (Nagyvárad). CSU Medicina: Duțu, Albăstroiu, Arniceru, Nedelcu, Bizdrigheanu, Gheți. Liberó: Dan. Cserék: Șumandea, Szász.

További eredmény: Aradi Pro Volei – Nagyváradi CSU 0:3. A 6. fordulóból előre hozott mérkőzésen: Aradi Pro Volei – Máramarosszigeti CSM 0:3.