Amióta az élvonalban játszik, még soha nem volt kénytelen ennyire megtizedelt kerettel pályára lépni a Sepsi OSK labdarúgócsapata. Ha a FCSB elleni mérkőzés jegyzőkönyvében azok neve olvasható, akik pályára léptek, álljon itt azoknak a névsora, akik az alaprotációhoz tartoztak az idényben, most azonban valamilyen okból nem áll(hat)tak rendelkezésre:

Niczuly, Oteliță, Fl. Ștefan, Bălașa, Rodriguez, Alimi, Matei, Ștefănescu. Szinte egy teljes csapat. S vigyázat: Bălașa és Rodriguez nem sérültek, azonban Storck az idén már nem számít a játékukra! Aztán ott van még az elküldöttek névsora: Fr. Junior, Ion Gheorghe, Damașcan – és mindjárt megvan a teljes tizenegy, úgy, hogy a klub az egy Varga Kevin kivételével SENKIT nem igazolt helyettük. Jobb helyeken ezt elhibázott menedzsmentnek nevezik...

Nem szeretnénk vészmadarak lenni, de a FCSB elleni első felsőházi mérkőzés után nagyon úgy tűnik, hogy az OSK ismét megelégszik a 6. hellyel. Diószegi László talán nem, de hát az eredményekhez játékosok is kellenének. A találkozóra két fiatal korosztályos játékost nevezett a kezdőbe Bernd Storck – egyikük sem fejezte be a pályán sérülés miatt. A pályára lépett összeállításon pedig látszott, hogy nem egy összeszokott tizenegy, sok az improvizáció, hiányzik a középpályán egy igazi játékirányító. Iszonyú sok hibát követtek el a szentgyörgyi játékosok, még szerencse, hogy csak két gólt kaptak ezek után, és meglepően sokszor csúsztak el az amúgy lágy talajú pályán, de egy profi klub esetében nem megengedhető, hogy ne a megfelelő stoplival ellátott lábbeliket használják.

A FCSB már az első percektől a kapujához szegezte az OSK-t, az első percben szögletet harcolt ki. A szentgyörgyiek nemigen tudták átvinni a középpályán a labdát, és miután a 9. percben Coman lövése középre érkezve Moldovan kezében landolt, két perccel később ugyanő könnyen megforgatta Kallakut (aki a támadásban ragadt Kecskés helyett biztosított), majd az immobilis Moldovan mellett a rövid sarokba lőtt (1-0). A 15. percben Moldovan kijött felszabadítani, de elcsúszott, Băluță passza azonban az üres kapu elé érkező Olarunak pontatlanul érkezett. Az első negyedóra után próbálkozott először az OSK, Varga Kevin azonban 12 méterről csúnyán fölé küldte. A FCSB védői is sok passzt hibáztak, és a 23. percben Debeljuh kapta a tizenhatoson belül, Coman belerúgott a talpába, és Horațiu Feșnic játékvezető büntetőt ítélt. A sértett pedig panenkázással értékesítette a tizenegyest (1-1).

Az egyenlítés után ismét a FCSB veszélyeztetett, a 27. percben Coman lőtt fölé egy 18 méteres szabadrúgást, egy perccel később Ňinaj 8 méterre szerelte Comant. Egy újabb labdaszerzés után Varga Kevin Debeljuhnak ívelte előre, utóbbi azonban átvétel nélkül fölé küldte. A 40. perc aztán megpecsételte a meccs sorsát: Ciobotaru vesztett labdát a saját térfelén, az OSK védői egymás után sorban megkerülendő álló akadályokként viselkedtek, Ciobotariu szabálytalanul sem tudta megállítani Olarut, aki Băluțának adta, utóbbi kicselezte Dumitrescut, 16 méterről rálőtte, Moldovan pedig már csak beleérni tudott a labdába (2-1). Félidőig még két nagy lehetőséget hagyott ki a FCSB, de maradt az egygólos előny.

Szünet után megváltozott a játék képe, a bukarestiek kevésbé voltak aktívak támadásban, az OSK magasabban próbált kitámadni, azonban semmilyen elképzelés nem volt az akcióiban, ami nem is csoda, hiszen egyetlen kreatív játékos sem tartózkodott a pályán. A 71. és 74. perc között a FCSB lezárhatta volna a meccset, de Coman 12 méterről, középről, védő nélkül leadott lövését Moldovan fölé tolta, majd Olaru lapos, rövid sarokra érkező próbálkozása akadt el a kapusban. Az OSK teljes félidei kínlódása egyetlen helyzetet eredményezett: a 83. percben a lendületből érkező Păun 16 méterről a bal alsó sarok mellé küldte a labdát.

A bajnokságban két hét szünet következik a FIFA-ablak miatt, lenne idő rendezni a sorokat, ám mivel a klub két egészséges és jó képességű játékost egyszerűen nem használ, többen pedig sérültek, csak egyet tudunk érteni Diószegi Lászlóval: ilyen játékkal nem fognak előbbre lépni. Pedig voltunk annyira naivak, hogy azt gondoltuk, nem nagy a pontkülönbség, megfogható legalább a 4. hely…

A Sepsi OSK március 29-én, pénteken este fél kilenctől a Kolozsvári CFR 1907-t fogadja, akkor derül ki, hogy mi az irány az idei play-offban.

Fotó: a FCSB közösségi oldala

Szuperliga, felsőházi rájátszás 1. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (2-1).

Bukarest, Nemzeti Aréna. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Alexandru Cerei (Kolozsvár), Daniel Mitruți (Craiova). Tartalék: Valentin Porumbel (Oltenița). Ellenőr: Adrian Vidan (Bukarest). Videóbíró: Sorin Costreie (Voluntari). Segéd-videóbíró: Horia Mladinovici (Bukarest).

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu (46. Crețu), Ngezana, Dawa (46. Alhassan), Radunović, Lixandru, Șut, Olaru, Băluță (57. Phelipe), Oct. Popescu (85. Pandele), Coman (77. Miculescu).

Sepsi OSK: Moldovan – Ciobotariu (46. Varga R.), Kecskés, Ňinaj, Dumitrescu, Oroian (40. Aganović), Popșa (70. Rența), Păun, Kallaku (70. Aganović), Varga K., Debeljuh (81. Rondón).

Gólszerzők: Coman (9.), Băluță (40.), illetve Debeljuh (24. – büntetőből).

Sárga lap: Băluță (51.).

* Szuperliga, felsőház, 1. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszent-
györgyi Sepsi OSK 2-1, Bukaresti Rapid 1923 – Konstancai FCV Farul 1-2, Kolozsvári CFR 1907 – CSU Craiova 1-2.
* Szuperliga, alsóház, 1. forduló: Kolozsvári FCU – Botosáni FC 3-0, Galaci Suporter Club Oțelul – Jászvásári CSM Politehnica 1-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Bukaresti Dinamo 3-0; az állás: 1. Kolozsvári FCU 24 pont, 2. Nagyszeben 23, 3. Galac 20, 4. Jászvásár 17, 5. Dinamo 1948 15, 6. Botosán 11.