Négy mérkőzésből kétszer játszott rendes játékidőben döntetlenre a Sirius női kosárlabdacsapata az idényben, azzal a különbséggel, hogy most, másodjára, hosszabbítás is következett, és ezt a marosvásárhelyiek nyerték. Kisebb bosszú volt ez azok után, hogy a kupában, az idegenbeli döntetlent követően, itthon veszítettek Alexandriával, és lemaradtak a négyes döntőről.

A Konstanca elleni hazai kudarc után adósa volt a közönségnek a marosvásárhelyi együttes, ezt pedig a játékosok is tudták, és a pályán is meglátszott. Még akkor is, amikor az első három negyed mindegyikét a vendégek nyerték, és 11 pontos előnnyel kezdték az utolsó tíz percet, ami rögtön 14 pontra nőtt Crăciunescu triplájával. Utóbbi ugyanis elképesztő pontossággal szórta a triplákat, adott pillanatban Alexandriának 60%-on volt a hárompontos-kísérletek mutatója. Ezzel pedig végig vezettek az első harmincegynéhány percben, bár a Sirius küzdőszellemére ebben az időszakban sem lehetett panaszkodni. Igaz, az eladott labdák (18!) száma ezen a meccsen is magas volt. A palánk alatt azonban Sherill és Griffin oroszlánként küzdöttek minden lepattanóért, és nagyon jól blokkolták az ellenfelet, Cortezzel együtt 12 (!) sapkát osztottak ki (Griffin egyedül 6-ot), Ackerman volt a kedvenc áldozatuk, akinek négyszer hiúsították meg a betörését, de Petrova sem érezte ott jól magát, ha sikerült is dobnia, legtöbbször elhibázta a kísérletet (2/9 mezőnyből).

A meccs akkor fordult meg, amikor Alexandria kezdte elhibázni a támadásait, és a Sirius egy 11-0-s sorozattal feljött mínusz háromra. Ettől vérszemet kapott a hazai csapat, és a lelátók hangos biztatása közepette agresszív letámadással hibázásokra kényszerítette az ellenfelet. Ettől, persze, még nem volt sétagalopp a meccs, hiszen Chiș kezéből kétszer is kivarázsolták a labdát az ellenfél védői a zárópercekben, majd Lipovan keze remegett meg szabaddobásból, és kihagyta a lehetőségét annak, hogy a rendes játékidőben szerezzék meg a győzelmet. A hosszabbításban azonban láthatóan a Sirius volt az eltökéltebb, agresszívebben, határozottabban védekező csapat, amely támadásban kihasználta a lehetőségeit. Nem csak az amerikaiak révén, hiszen emlékezetes marad Feiseș coast-to-coast betörése egy újabb Crăciunescu-tripla után, amely lélektanilag végleg megtörte Alexandria ellenállását.

Későn jött ez a siker, hogy a legjobb négy közé jussanak az alapszakasz végére? Talán. Legalábbis nagyon nehéznek ígérkezik ennek a teljesítése, ám Kiss István csapatmenedzser azt ígérte: megpróbálják. Ehhez azonban zsinórban mindenkit le kell győzni. Elsőként szerdán a Rapidot, utóbbi otthonában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 21. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 89:84 (15-16, 23-28, 18-23, 20-9, 13-8)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Ionuț Moraru (Kolozsvár), Andrei Răileanu (Focșani), Diana Oprea (Brassó). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).

Sirius: Sherill 25 pont (2), Cortez 20 (5), Griffin 19, Chiș 8 (2), Feiseș 5 (1), Lipovan 4, Sólyom 3 (1), Badi 3 (1), Czimbalmos 2.

CSM Alexandria: Crăciunescu 25 pont (7), Ackerman 15, Burcică 13 (3), Pana 13 (1), Benally 13 (3), Petrova 5, Mazilu.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 20. forduló: CSM Alexandria – Brassói Olimpia 76:49, Bukaresti Agronomia – Kolozsvári U 55:52; 21. forduló: Kolozsvári U – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 45:92, Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 89:84, Aradi FCC – Bukaresti Agronomia 76:47, Bukaresti Rapid – Brassói Olimpia 62:94, Szatmárnémeti CSM – Konstancai Phoenix 71:66, Kézdivásárhelyi KSE – CSM Târgoviște 60:46.

Elmaradt mérkőzésen: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – CSM Alexandria 95:46.

Fotó: Nagy Tibor (archív)