2023. szeptember 26., kedd

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Hírek, rendezvények

Aranylakodalmi ünnepség

 Az idei Marosvásárhelyi Napokra június 22-25. között kerül sor. Ennek keretében 23-án köszöntik az aranylakodalmukat, 50. házassági évfordulójukat ünneplő helyi illetőségű párokat. A polgármesteri hivatal azt kéri az érintettektől, hogy ha részt kívánnak venni az ünnepségen, június 12-éig jelentkezzenek a hivatalban, a 77-es irodában. A regisztrációhoz a párok személyi igazolványának és a házassági anyakönyvi kivonatnak az eredeti és a fénymásolt példánya szükséges.

Plébániai bibliatábor gyerekeknek

A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János-plébánián június 19-21. között naponta fél 10 és délután fél 3 óra között bibliatábor lesz, amelyre előkészítő osztályosoktól a VII. osztályosokig várják a gyermekeket. A részvételhez június 10-ig előzetesen jelentkezni kell a plébánia irodájában. Információk a 0265-250-270-es telefonszámon. 

15 elektromos busz Marosvásárhelynek

15 darab tíz méteres BMC Trucks elektromos busz – 15 lassú töltőállomással és öt gyors töltőállomással – egészíti ki a meglévő marosvásárhelyi flottát. Az BMC Truck & Bus Romania Rt. képviselőinek jelenlétében a helyi közszállítási vállalat buszpályaudvarán a héten átadták az első ilyen buszt. A következő négy a hónap végéig, a többi tíz pedig július végéig érkezik meg Marosvásárhelyre. Egy autóbusz körülbelül 400.000 euróba kerül.

Pályázatot nyert a mezőpaniti iskola

A mezőpaniti Kádár Márton Általános Iskola újabb pályázatot nyert, melynek révén a középiskolai lemorzsolódást kívánják megelőzni. A cél elérése érdekében az oktatók három tanéven keresztül olyan pedagógiai és támogató tevékenységeket végeznek, amelyek hozzájárulnak a tanulási nehézségek kiküszöböléséhez, a szakmaválasztáshoz és a továbbtanulási lehetőségek kiválasztásához. A nyertes pályázat lehetővé tette okos és digitális eszközök beszerzését, amelyek hatékony tanítási módszerek alkalmazásához járulnak hozzá. Az okoskészülékek mellett tablettöltő állomást, színes nyomtatót és fénymásolót is kapott az iskola.

Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny

Nagy népszerűségnek örvendett az elmúlt két évben az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny, melyet Csíkszeredában idén is megszervez a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete. A szervezők június 9-ig várják a jelentkező termelők mintáit, a bírálatra június 16. és 18. között kerül sor. A Maros megyéből nevezett minták a mezőpaniti Sikó Lászlónál – telefon: 0741-512-473 –, az erdőszentgyörgyi Józsa Eszternél – telefon: 0740-162-139 – adhatók le.

Negyvenéves a Szabadság utcai református egyházközség

Június 4-én, vasárnap 13 órától a marosvásárhelyi VII. Szabadság utcai református egyházközség Vihar utcai templomában hálaadó istentisztelettel ünneplik az egyházközség fennállásának 40. évfordulóját. Igét hirdet Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke. Az istentiszteletet rövid ünnepi műsor követi.

Hetesi Edit előadása a plébánián 

Június 4-én, vasárnap a marosvásárhelyi belvárosi római katolikus templomban a déli szentmise után előadást tart Hetesi Edit, a budapesti Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola tanára. Előadásának témája: Hitünk mélyítése a mindennapi életünkben: Lépések a lelki növekedés felé. Az előadás a szentmise után, kb. 12.30-kor kezdődik.

Összetartozunk

Marosvásárhelyen a nemzeti összetartozás megünneplésére június 4-én 11 órától a Gecse utcai református templomban és 16.30 órától a Bolyai téri unitárius templom udvarán kerül sor. Részt vesz a csernátoni Pakó András férfikar, a Bernády György kamarakórus, Berekméri Melinda és Székely Szabó Zoltán szaval.

Nyárádmenti népszokások könyvekben, filmeken, fényképeken

 Június 4-én, vasárnap Szentháromságon – Nyárádgálfalva község – az unitárius egyházközség termében délután 5 órától a helyi népszokások üzenetéről tartanak előadást. Bemutatják a nyárádmenti népszokásokról (is) szóló könyveket, filmeket és fényképeket. Meghívottak: Barabás László, Bálint Zsigmond és Miholcsa Gyula. A Maros megyei EMKE és a szentháromsági unitárius egyházközség rendezvényére a helyieken kívül a bedei, szentlászlói, gálfalvi, nyárádszeredai, szentgericei, nyárádremetei és köszvényesi szokások éltetőit is várják.

Újra lesz vásár a várban 

Június 9–11. között újra megtartják a kézművesvásárt a marosvásárhelyi vár előtti téren. Az ajándéktárgyak, kézművestermékek mellett gasztronómiai kínálattal és bemutatóval is várják a vásárlókat. Mintegy 70 termelő és kézműves viszi el termékeit a vásárra.

Ballagás a Bolyai Farkas Elméleti Líceumban

A végzős osztályok ballagási ünnepségére június 2-án, pénteken kerül sor. A Bolyai utcai épületben végző diákok ballagása 8.30 órakor kezdődik az utolsó osztályfőnöki órával. Ezt követően a diákok és osztályfőnökeik díszkörmenete következik, majd átvonulnak a vártemplomba, ahol 10 órától ökumenikus istentisztelet lesz. A ballagási ünnepséget 11 órától a várudvaron tartják. A Klastrom utcai épületben – a katolikus iskolában – végző diákok ballagása 14 órakor ökumenikus istentisztelettel, misével kezdődik a Keresztelő Szent János-plébániatemplomban, majd innen a Vár sétányon a Klastrom utcai iskolához vonulnak, ahol megtartják az utolsó osztályfőnöki órát. A ballagási ünnepség a Klastrom utcai iskola udvarán 16 órakor kezdődik. 


Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató