2024. july 1., Monday

Szoros mérkőzésen alulmaradt a marosvásárhelyi városi sportklub férfi-kosárlabdacsapata azzal a FC Argeș Pitești-tel szemben, amely az alapszakasz első felében csak a B csoport nagy favoritjának számító Nagyváradtól kapott ki. A győzelemre meglett volna az esély, de ezúttal hiányzott a marosvásárhelyi együttesből egy kirobbanó formában lévő játékos, aki az előző sikereknél mindig kéznél volt a döntő percekben: mikor Martinić, mikor Jeremić, mikor Lowrance. Most valamennyien hibáztak a végjátékban, miután kemény munkával, négy és fél perccel a vége előtt sikerült egyenlíteni.

Persze, ahhoz, hogy egyenlítésről beszéljünk, „kellett”, hogy a FC Argeș végig vezessen, hiszen ezúttal is nagyon nehezen lendült bele a hazai csapat. A dobások nagyon pontatlanok voltak az első negyedben: 36% mezőnyből, 12% (!) a félkörön túlról, míg túloldalt Fometescu teletömte a hazai gyűrűt hárompontosokkal, s ezt a második tíz percben is folytatta az Argeș, 7/8-as triplamutatóval. Aztán szép lassan felocsúdott a CSM, 12 pont különbségnél megállította az ellenfelet, hogy utóbb hosszú percekig 5-10 ponton tartsa. Az utolsó negyedben hét pontot sikerült behozni öt perc alatt, s Jeremić triplája 73:73-ra kiegyenlítette az eredményt, győzelmi reményeket keltve a lelátókon. A folytatásban azonban pontosan a legtapasztaltabbak hibáztak: Martinić az ellenfélnek passzolt, majd triplakísérlete csak kívülről érintette a gyűrűt, Jeremić kezéből kivarázsolták a labdát, és újra hat pontra elhúzott az ellenfél. A végén megjelent egy újabb halvány reménysugár, de 79:83-nál, 22 másodperccel a vége előtt Lowrance hárompontos próbálkozása is kimaradt. Hármójukat említettük, de igazságtalanok vagyunk, mert még mindig ők cipelik a hátukon a csapatot, hiszen Gajović és Person is már jó ideje hatalmas csalódás...

Ne menjünk el szó nélkül néhány kulcsmomentumban hozott játékvezetői döntés mellett sem, amelyek miatt a lelátó és a hazai kispad is hevesen tiltakozott. Hat perccel a vége előtt Fometescu nekiütközött a palánk alatt álló Sántának, a dobás kimaradt, és a labda elhagyta a pályát. Sorin Drugău játékvezető pedig legalább három másodperc késéssel személyi hibát ítélt Sánta ellen, akinek ez volt az ötödik...  Néhány perccel később, 73:73-nál, miután Martinić hárompontos próbálkozása rövid volt, ugyancsak Drugău fújt be Paliciucnak egy szabálytalanságot egy betörésnél, a történésektől legtávolabb álló bíróként, lehetővé téve Pitești-nek, hogy a szabaddobásokkal ismét átvegye a vezetést. Aztán 73:76-nál, Lowrance tökéletes sapkájánál Ciprian Stoica testtel lökést állapított meg, s ezzel az ellenfél két labdabirtoklásnyira növelhette az előnyét.

Ezzel az eredménnyel a CSM az alapszakasz első felét négy győzelemmel és négy vereséggel zárta, amivel a felsőház határán található. A visszavágókban legalább hasonló mérleget kell teljesítenie, hogy meglegyen a minimum 5. hely. Az első kihívás pénteken 19 órától lesz a Konstancai CSM ellen, újra hazai pályán. Konstancán 84:70-re kikapott George Trif együttese, így most a győzelem mellett a másodlagos cél a minimum 15 pontos siker lenne egy közvetlen vetélytárs ellen.

Fotó: Nagy Tibor

Kosárlabda Nemzeti Liga, 9. forduló: Marosvásárhelyi CSM – FC Argeș Pitești 81:85 (17-25, 19-20, 21-19, 24-21).

Marosvásárhely, Simon László-sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Ciprian Stoica (Nagyszeben), Laurențiu Grigoraș (Buzău), Sorin Drugău (Brassó). Ellenőr: Doru Vinași (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Jeremić 15 pont (3), Martinić 15 (3), Sánta 13, Person 12, Gajović 9 (1), Borșa 8,  Lowrance 6, Paliciuc 3 (1), Bölöni, Nistor. Kispadon: Mureșan, Sólyom.

Pitești: Fometescu 17 pont (5), Jevtović 16 (1), Douvier 15 (2), Allen-Williams 15 (1), Smith 8, Chițu 4 (1), Kelly 4, Voinescu 4, Andrieș 2. Kispadon: Ioniță, Dănescu.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 9. forduló:

* A csoport: Bukaresti ABC Laguna Sharks – Bukaresti Rapid 51:75, Brassói Corona – Kolozsvári U-BT 73:87, CSO Voluntari – Galaci CSM 106:68, Zsilvásárhelyi CSM – Temesvári SCM január 9-én. A Bukaresti Dinamo állt. Az előző fordulóból: Bukaresti Rapid – Galaci CSM 101:71.

Az állás: 1. Kolozsvár 16 (8/0), 2. Rapid 15 (7/1), 3. Voluntari 14 (6/2), 4. Brassó 13 (5/3), 5. Dinamo 11 (3/5), 6. Temesvár 10 (3/4), 7. Zsilvásárhely 9 (2/5), 8. Galac 9 (1/7), 9. ABC Laguna Sharks 8 (0/8).

* B csoport: CSM Baschet Petrolul Ploiești – SCM U Craiova 74:86, Marosvásárhelyi CSM – FC Argeș Pitești 81:85, CS Vâlcea 1924 – Nagyváradi CSM 74:90, Foksányi CSM 2007 – Nagyszebeni CSU lapzárta után. A Konstancai CSM állt. Az előző fordulóból: Nagyszebeni CSU – CSM Baschet Petrolul Ploiești 72:80. Elmaradt mérkőzésen: SCM U Craiova – Foksányi CSM 2007 71-64.

Az állás: 1. Nagyvárad 15 (7/1), 2. Pitești 15 (7/1), 3. Marosvásárhely 12 (4/4), 4. Ploiești 11 (3/5), 5. Nagyszeben 11 (4/3), 6. Konstanca 10 (3/4), 7. Râmnicu Vâlcea 9 (2/5), 8. Craiova 8 (2/4), 9. Foksány 8 (1/6).

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 4. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Konstancai CSM 61:82, Kolozsvári U – Bukaresti Rapid 90:63, Aradi FCC – CSM Târgoviște 68-64.

Az állás: 1. Sepsiszentgyörgy 8 pont (4/0), 2. Arad 6 (3/0), 3. Kolozsvár 6 (2/2), … 8. Marosvásárhely 4 (0/4).