A román labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen 2-1-re kikapott a szlovén csapattól csütörtök este a kolozsvári Kolozsvár Arénában.

Az Edward Iordănescu irányította együttes, amelyből több alapjátékos hiányzott, két ellentétes félidőt produkált: az első nagyon gyengére sikeredett – ekkor két gólt is inkasszáltak a házigazdák –, a második viszont sokkal jobb volt, sikerült betalálnia, és további lehetőségeket is kihagyott.

A román csapatban öt újonc is bemutatkozott ezzel az alkalommal:  Horaţiu Moldovan, Bogdan Vătăjelu, Raul Opruţ, Daniel Boloca és Claudiu Petrila első alkalommal ölthette magára a címeres mezt.

A vendégek sokkal jobban kezdték a mérkőzést, és az első percekben több helyzetet is kialakítottak Horaţiu Moldovan kapujának előterében: előbb Sporar lőtt Vătăjelu hibája után (3.), majd Verbic is megpróbálkozott a gólszerzéssel 18 méterről (4.). Románia a 9. percben kerülhetett volna először előnybe, de Burcă egy szöglet után 8 méterről a kapufát találta el. Majd Cordeának is volt két lehetősége (12., 16.), de mindkét esetben pontatlanul célzott. Közben Moldovan védte Verbic lövését (15.), de tíz perccel később, Sesko fejesénél már tehetetlen volt (0-1). A gól megfogta a románokat, a vendégek rövidesen növelték előnyüket, kihasználva házigazdáik apátiáját: Cerin betörése után Sporar könnyedén duplázta meg a különbséget az eredményjelzőn (0-2). Szlovénia az első félidő végén akár háromgólosra is növelhette volna az előnyét, de Moldovan blokkolta Seskót (43.).

A második félidőben zseniális játékkal rukkolt elő a szünetben beállt Olimpiu Moruțan. A 49. percben 25 méterről lőtt, Oblak a keresztléc alól vette ki a labdát, míg hat perccel később egy gyors ellentámadást próbált góllal befejezni, lövése azonban a kapu mellé ment (54.). Ezután Cicâldău szalasztott el egy nagy lehetőséget, Răzvan Marin beadásából, hat méterről mellé fejelt (57.). A sok támadás a 63. percben gólban kamatozott: Manea Drăguşhoz passzolt, utóbbi a pipába küldte a labdát (1-2). Egy perccel később Moruțan egyenlíthetett is volna, 24 méteres lövését követően a labda Oblakról a kapufára, majd onnan szögletre pattant. A 76.-ban Pușcașon volt a sor, hogy próbára tegye Oblakot, a szlovénok hálóőre azonban ezúttal is résen volt, és elkapta a rövid sarokra tartó labdát. Egy perc sem telt el, és Manea estében próbált a hálóba továbbítani, azonban az ellenfél derék kapusát ezúttal sem sikerült legyőzni.

A román rohamok ezután is folytatódtak, de mindhiába, újabb gólt nem sikerült szerezniük a házigazdáknak. Mindeközben a vendégek egyetlen alkalommal kerültek közel Moldovan kapujához: a harmadik hosszabbításpercben Sesko megpróbált profitálni Opruţ hibájából, azonban Drăgușinnak sikerült blokkolnia. Így maradt a 2-1-es eredmény, a vendégek egygólos győzelemmel távoztak Kolozsvárról.

Fotó: a román válogatott közösségi oldala

Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Románia – Szlovénia 1-2 (0-2)

Kolozsvár, Kolozsvár Aréna, 6940 néző. Vezette: Nicolas Laforge (Belgium).

Gólszerzők: Drăguș (63.), illetve Sesko (26.) és Sporar (31.).

Románia: Moldovan – Manea, Burcă, Nedelcearu (73. Drăgușin), Vătăjelu (60. Opruţ) – Răzvan Marin (84. Boloca), Marius Marin, Cicâldău (60. Olaru) – Cordea (46. Moruţan), Pușcaș, Drăguș (73. Petrila).

Szlovénia: Oblak – Stojanovic, Blazic (46. Mevlja), Bijol, Balkovec (70. Sikosek) – Lovric (46. Karnicnik), Gnezda Cerin, Kurtic (85. Gorenc Stankovic), Verbic (79. Horvat) – Sporar (46. Vombergar), Sesko.

Sárga lap: Drăguș (35.), M. Marin (82.), illetve Lavric (23.), Balkovec (48.), Stojanovic (58.), Verbic (66.), Sikosek (83.), Mevlja (86.).

Barátságos labdarúgó-mérkőzések: Koszovó – Örményország 2-2, Csehország – Feröer-szigetek 5-0, Moldova – Azerbajdzsán 1-2, Omán – Németország 0-1, Lengyelország – Chile 1-0, Törökország – Skócia 2-1, Ciprus – Bulgária 0-2, Albánia – Olaszország 1-3, Mexikó – Svédország 1-2, Peru – Paraguay 1-0, Portugália – Nigéria 4-0, Írország – Norvégia 1-2, Izrael – Zambia 4-2, Észak-Macedónia – Finnország 1-1, Jordánia – Spanyolország 1-3, Ghána – Svájc 2-0, Montenegró – Szlovákia 2-2, Marokkó – Grúzia 3-0, Szíria – Fehéroroszország 0-1, Málta – Görögország 2-2, Koszovó – Feröer-szigetek 1-1, Észtország – Litvánia 2-0, Törökország – Csehország 2-1, Albánia – Örményország 2-0, Svédország – Algéria 2-0.