A CSU Medicina női röplabdacsapata 5. helyen zárta az A2 osztály Nyugati csoportját.

Az alapszakasz utolsó fordulójában a marosvásárhelyi együttes ugyan idegenben legyőzte a Temesvári CSM-t, és ezzel megszerezte a pályaelőnyt a rájátszásban ugyanezzel az ellenféllel szemben, a play-off első körében azonban a bánságiak mindkét meccsüket megnyerték Marosvásárhelyre – és mivel további helyosztókat nem rendeznek, ezért eldőlt, hogy a CSU Medicina az ötödik helyen zárja a pontvadászatot.

Nagyot fordult a világ alig egy hét alatt. Ha a helyi alakulat könnyedén nyert egy hete Temesváron, most ugyanolyan simán elveszítette a két hazai mérkőzését ugyanazzal az ellenféllel szemben. Az első meccsen teljes mértékben felismerhetetlen volt a házigazda alakulat. A leginkább a játék egyik legfontosabb alapeleme, az átvétel akadozott, az ellenfél sorban szerezte közvetlenül nyitásból a pontjait. Ugyanakkor, míg a vendégek védelemben sokat dolgoztak, a marosvásárhelyiek néha egyszerű labdákat sem tudtak megmenteni. Hiába vezettek a második szerttben 10-7-re, 3-13-as parciális következett, és csak a harmadik játszmában tudták tartani magukat 21-21-ig.

Valamivel feljavult a játék a második találkozóra, de a döntő pillanatokban továbbra is sokat hibáztak Miloš Živanović tanítványai, és az első szettben már a 10. pont után elhúztak a vendégek. Aztán a második játszmában mintha felcsillant volna valami remény, és a Medicina nyomokban röplabdához hasonló dolgokat is kezdett mutatni. Ez a lendület a harmadik szettben 10-6-ig folytatódott, ekkor azonban egy 2-16-os parciális következett ismét, és minden összeomlott. A negyedik játszmában 16-18-nál két kintinek tűnő labdát is egymás után Temesvárnak ítélt a játékvezető, amivel gyakorlatilag véget vetett a meccsnek és a továbbjutásnak.

A marosvásárhelyi női röplabdacsapat megalakulása óta leggyengébb idényét zárta.

Női röplabda A2 osztály, Nyugati csoport, rájátszás 1. kör, első menet: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Temesvári CSM 0:3 (19:25, 18:25, 22:25) és 1:3 (15:25, 25:14, 15:25, 18:25).