2024. june 30., Sunday

A labdarúgó harmadosztály alsóházi rájátszásának ötödik játéknapján a hegedűk városában Maros megyei érdekeltségű összecsapást rendeztek. A találkozóra mintegy 450 néző volt kiváncsi.

A mérkőzés az Avântul támadásaival rajtolt, ám ezek nem okoztak veszélyt Kis kapujának előterében. A 7. percben Csala Róbert próbálkozott távoli lövéssel, ám a kísérlet jócskán fölément. Hat perccel később Csala remekül ugratta ki Popot, ő azonban a büntetőterület jobb széléről az oldalhálót találta el. A vendégek a 18. percben D. Todoran révén hatalmas gólhelyzetet hagytak ki, amikor alig 8-9 méterről, teljesen zavartalan szituációból föléemelt! A 21. percben egy jól kidolgozott támadást követően a régeniek kihagyták a legnagyobb gólszerzési lehetőségüket: ekkor F. Todoran közeli lövését Giosu a kapu vonaláról felszabadította. A házigazdák ezekben a percekben eléggé halvány teljesítménnyel rukkoltak elő, támadásaik zöméből hiányzott az elgondolás. Ezzel szemben a marosvásárhelyiek magabiztosan, szervezetten, felszabadultan játszottak. Noha a találkozó színvonala csupán közepesre emelkedett, az iramra nem lehetett panasz, gólhelyzetek is adódtak, főként a vendégek oldalán. A 30. percben D. Todoran látványos egyéni akciója nem egy megérdemelt góllal fejeződött be, mivel alig 7 méterre a kaputól nem maradt ereje egy jól helyezett lövésre. Miután a 32. percben Moldován Tamás 16 méteres szabadrúgását Menyhárt szögletre mentette, egy perc elteltével megszületett a vendégek vezető gólja: ekkor a jó ütemben érkező jobb oldali beadás Csalát egyedül találta az alapvonal közelében, aki meglehetősen kiszorítva is a hálóba „bólintott” (0-1). A 42. percben D. Todoran ismételten nagyon közel állt csapata előnyének növeléséhez, ám közeli lövését a hazaiak fiatal hálóőre remek érzékkel hárította.

Szünet után a marosvásárhelyiek magabiztos adogatójátéka tovább folytatódott. Az 50. percben a jó formában játszó Csala lőtt, Menyhárt védett. Miután az 53. percben Enescu bombája elkerülte Kis kapuját, alig egy perc elteltével a vendégek A. Pop révén válaszoltak, ám ez a kísérlet is célt tévesztett. A frissen pályára lépett Gliga lendületet adott a marosvásárhelyi gárda játékának, s a 66. percben óriási helyzetbe került, ám a néhány méterről leadott, jól eltalált labda a bal alsó kapufával találkozott! A 69. percben Moldován Tamás újra lövéssel próbálkozott, azonban Menyhárt résen volt. Az Avântul időnként uralta a játékot, de vérszegény támadásai nem kamatozhattak gólban, és még szerencséje sem volt. A 70. percben a dicséretre méltóan játszó, 41 esztendős Truța pontos bal oldali beívelését Bujor közelről melléfejelte, majd öt perccel később ugyanő veszelyesen ívelt be egy jobb oldali szabadrúgást, ám a játékszer jóval elkerülte Kis kapuját. A találkozó utolsó húsz percében a vendégek még két nagy gólszerzési lehetőséget puskáztak el Gliga, valamint D. Todoran révén, mindkét esetben Menyhárt bravúrosan lépett közbe.

Az Avântul ezzel a vereséggel immár csupán három pontra található a kiesést jelentő helytől, amely – két hete még úgy tűnt – ebben az idényben nem idéz elő rémálmokat. A bennmaradás érdekében azonban most már a hátra lévő öt játéknapon alaposan fel kell kötni azt a bizonyos ruhadarabot. A játék nem ad okot a túlzott derűlátásra… A marosvásárhelyi gárda teljesen megérdemelten győzött, különösebb erőfeszítések nélkül. Flavius Sabău együttese azt az általános benyomást keltette, hogy a tét hiányában nem a dupla vagy semmi jelmondattól vezérelve érkezett Szászrégenbe, hanem sokkal inkább az ahogy lesz, úgy lesz égisze alatt.

3.liga, 9.csoport, alsóházi rájátszás, 5. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – ACS Marosvásárhely 0-1 (0-1).

Szászrégen, Avântul-pálya, napsütéses időjárás, mintegy 450 néző. Vezette: Robert Schröder (Suceava) – Leonard Macovei, Cosmin Bazon (mindketten Jászvásár).  Ellenőr: Ștefan Donciu (Sepsziszentgyörgy), Dan Jiga (Beszterce).

CSM Avântul: Menyhárt – Bugnar, Merdariu, Truța, Chirlejan, Enescu, (62. M. Pop),  S. Luca (73. S. Chirilă),  D. Dumitru, F. Todoran (62. Bujor), Murar, Panga.

ACS Marosvásárhely: Kis – Bărăbaș, Csala R., Dumbrăvean, Giosu, Greu (86. Moraru), Căliani, Moldován T. (78. M. Bărăbaș), A. Pop, (62. C. Gliga), D. Todoran, Vidrășan (78. Csáki).

Gólszerző: Csala R. (33.).