A Debreceni VSC hazai pályán 1-0-ra legyőzte a sereghajtó MTK Budapestet a labdarúgó NB I 22. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Óvatosan kezdtek a csapatok, elsősorban a stabilitásra törekedtek, kevés kockázatot vállaltak, így az első húsz percben nem alakult ki helyzet. A félidő közepén több támadást vezetett az MTK, amely ígéretes fejesek és lövések mellett Futács révén lesgólig jutott. Nem sokkal később mégis a Debrecen szerzett vezetést: rövid időn belül több beadás is érkezett a vendégkapu elé mindkét oldalról, végül Pávkovics fejelt pontosan. A hátralévő időben a hazai csapat kontrollálta a játékot.

A szünetben kettős cseréről döntött Márton Gábor, az MTK vezetőedzője, csapata pedig lendületesen kezdte a második félidőt, többször veszélyeztette lövéssel a hazai kaput. A DVSC negyedóra elteltével jött ki a szorításból, és sikerült helyzetet is kialakítania. A 74. percben a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiaknak, mert a vendégek kapusa egy kilépésnél „elütötte” Dorian Babinskit. Bódi állt a labda mögé, de a videóelemzésnél kiderült, hogy az akció lesről indult, így szabadrúgás következett kifelé.

A folytatásban igyekezett az MTK, de nem járt sikerrel, így az eddiginél is nehezebb helyzetbe került a bajnokság második körének zárultával.

Sikerével a DVSC a hetedik helyre lépett előre, míg a tabella alján álló MTK hátránya négy pont a 10. helyezett Újpesttel és a 11. Gyirmóttal szemben.

Fotó: a DVSC honlapja

NB I, 22. forduló: Debreceni VSC – MTK Budapest 1-0 (1-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2853 néző, vezette: Berke.

Gólszerző: Pávkovics (26.).

Sárga lap: Baráth (40.), Dzsudzsák (43.), Gróf (79.), Bódi (88.), Baranyai (90+2.), illetve Rajkovic (6.), Herrera (78.), Kovácsréti (89.), Miovski (90+2.).

Debreceni VSC: Gróf – Poór (86. Baranyai), Pávkovics, Deslandes, Ferenczi – Bódi, Da. Babunski (86. Ugrai), Baráth, Szécsi (67. Sós) – Do. Babunski (90+4. Rácz), Dzsudzsák (67. Bényei).

MTK Budapest: Mijatovic – Kadlec, Rajkovic, Szépe, Sluka – Kata, Ramadani – Miknyóczki (46. Spirovski), Stieber (78. Kovácsréti), Palincsár (46. Miovski) – Futács (78. Herrera).

* NB I, 22. forduló: Újpest FC – Mezőkövesd Zsóry FC 3-1, Debreceni VSC – MTK Budapest 1-0.

* NB II, 25. forduló: Szolnoki MÁV FC – Aqvital FC Csákvár 0-0, Pécsi MFC – Diósgyőri VTK 3-0, ETO FC – FC Ajka 0-2, Nyíregyháza Spartacus FC – Soroksár SC 1-5, Békéscsaba 1912 Előre – Budaörs 0-0, III. Ker. TVE – Szentlőrinc 0-0, Dorogi FC – Tiszakécskei LC 0-1, Budafoki MTE – BFC Siófok 0-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Szombathelyi Haladás 1-1. Az élcsoport: 1. Diósgyőri VTK 52 pont/25 mérkőzés, 2. Vasas FC 47/24, 3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 46/25.

* 1. liga, 28. forduló: Campionii FC Argeș Pitești – FC Voluntari 0-0, Botosáni FC – CS Mioveni 0-0, Bukaresti FCSB – Konstancai Farul 0-2. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 70 pont, 2. FCSB 59, 3. CSU Craiova 48.

* 2. liga, 17. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Dunărea 2005 Călărași 6-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploiești 42 pont/16 mérkőzés, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 38/17, 3. Kolozsvári Universitatea 33/16.